dyspozytor karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej - Forum Prawne

 

dyspozytor karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej

Witam mam dość ciekawy temat. Doszły mnie słuchy, że w moim mieście dyspozytorem karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej nie jest ratownik medyczny ani pielęgniarka. Karetka nie wykonuje wyjazdów do wypadków jednak dyspozytor w jakiś ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
04-09-2012, 21:36  
dragon-91
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie dyspozytor karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej

Witam mam dość ciekawy temat. Doszły mnie słuchy, że w moim mieście dyspozytorem karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej nie jest ratownik medyczny ani pielęgniarka. Karetka nie wykonuje wyjazdów do wypadków jednak dyspozytor w jakiś sposób musi określić czy wysłać zespół czy nie. Naturalne jest że czynności te wykonują pogotowia ratunkowe jednak w moim mieście jest inaczej. Zajmuje się tym firma transportu sanitarnego gdzie nie wszyscy dyspozytorzy posiadają odpowiednie wykształcenie. Czy osoba która nie jest dyspozytorem medycznym może wykonywać tego typu prace? Moim zdaniem jest to niedopuszczalne, dlatego pytam co o tym mówi prawo. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na ten temat.
dragon-91 jest off-line  
05-09-2012, 09:22  
pistollo
Zbanowany
 
Posty: 3.404
Domyślnie RE: dyspozytor karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej

art. 26 ustawy o państwowym ratownictwie medycznym

2. Dyspozytorem medycznym może być osoba, która:
1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
2) posiada wykształcenie wymagane dla lekarza systemu, pielęgniarki systemu lub ratownika medycznego;
3) przez okres co najmniej 5 lat była zatrudniona przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych w pogotowiu ratunkowym, szpitalnym oddziale ratunkowym, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii lub w izbie przyjęć szpitala.

Zgłoś sprawę do urzędu wojewódzkiego.
pistollo jest off-line  
08-09-2012, 19:28  
trampek9
Użytkownik
 
Posty: 138
Domyślnie RE: dyspozytor karetki nocnej i świątecznej pomocy medycznej

Karetki pogotowia ratunkowego funkcjonują w ramach Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego. Nocna i świąteczna opieka świąteczna nie należy do tego systemu. Dlatego też ww ustawa nie ma tu zastosowania.
trampek9 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ WOŚP - Orkiestra Świątecznej Pomocy (odpowiedzi: 2) mam takie pytanko bo zapisałem się na WOŚP, odebrałem już skrzynkę, naklejki itd ale niestety nie będę mógł brać udziału w niedzielnym zbieraniu bo...
§ Dyspozytor - praca w święta (odpowiedzi: 1) Witam, jestem dyspozytorem w firmie transportowej. Mam pytanie a mianowicie czy pracodawca może zmusić mnie do pracy w dni ustawowo wolne od pracy...
§ Opłata za zastrzyk na opiece nocnej i świątecznej (odpowiedzi: 11) Zwracam się z zapytaniem dotyczace opieki światecznej. Mianowicie w piątek 2 maja zgłosilam sie na zastrzyk do NOCNEJ I ŚWIĄTECZNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ...
§ nieudzielenie pomocy w placówce medycznej (odpowiedzi: 3) Sprawa wygląda następująco: Pewnego dnia rano mój ojciec pojechał do znajomego na rozmowę o pracę. Umówiony był na 7 rano. Około godziny 8:30 będąc...
§ nieudzielenie pomocy medycznej (odpowiedzi: 10) Dnia 31 lipca 2012 r. na boisku szkolnym zasłab mój ociec i osunął sią z ławki rozbijając sobie głową. Widząc to nieznajomi mężczyźni przybiegli na...
§ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (odpowiedzi: 5) Czy założenie strony internetowej lub na fanpage na Facebbok,u gdzie w nazwie tych stron widnieje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest zgodne z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:50.