
Witam ogólnie poszukuję kogoś, kto pomógłby mi w rozwiązaniu kazusów, bo nie wiem po jakiego diabła mi kazusy na resocjalizacji ale ok. Proszę o wyrozumiałość, bo nie mam zielonego pojęcia o pisaniu takiego czegoś, więc jak jest ktoś kto chce przećwiczyć na moich dwóch przykładach do egzaminu to proszę bardzo:
KAZUS 1:
Jan Nowak ur. 09.01.1987r., Marek Witek ur. 09.11.1985r., Łukasz Jurek ur. 29.05.1989r. w Poznaniu w dniu 20.08.2006r. w pociągu relacji Poznań-Mikołajki, działając wspólnie i w porozumieniu wraz z dwoma nieustalonymi osobami, używając przemocy polegającej na przytrzymaniu osoby niewidomej i uderzeniu jej pięścią w twarz, zabrali w celu przywłaszczenia, zrywając z szyi saszetkę z zawartością legitymacji osoby ociemniałej, biletu turystycznego pkp, pieniędzy w wysokości 280zł, działając na szkodę Roberta Krawca.
KAZUS 2
Jan Nowak ur. 11.03.1968r. w Wągrowcu w nocy z 20 na 21 września 2006r., działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonym mężczyzną dokonał włamania do samochodu marki Ford Mondeo nr. Rej. PWA8793 poprzez odgięcie drzwi prawych, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia z kabiny samochodu odtwarzacz firmy Sony, 10 płyt CD

, portfel z zawartością dowodu osobistego Kazimierza Wiśniewskiego, pieniądze w kwocie 450zł, a łączna wartość szkody wyniosła 1380zł na szkodę Kazimierza Wiśniewskiego, przy czym Jan Nowak czynu tego dopuścił się, będąc skazany w warunkach określonym art 64 ust. 1
KK wyrokiem Sądu Rejonowego w Wągrowcu w sprawie IIK 345/02 w ciągu 5 lat po odbyciu kary jednego roku pozbawienia wolności.

Nie chcę by ktoś mi na żywca napisał całkowicie wyroku z uzasadnieniem tylko odnośniki do poszczególnych artykułów, z których będę mogła skorzystać, ale jeśli ktoś by był taki dobroduszny to się nie będę sprzeciwiać.
Pozdrawiam