Forum Prawne

Forum Prawne (http://forumprawne.org/index.php)
-   Prawo karne (http://forumprawne.org/forumdisplay.php?f=14)
-   -   odmowa wydania prawa jazdy (http://forumprawne.org/showthread.php?t=408506)

destructor 14-03-2013 10:01

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
zbycho1 - ale który przepis tej ustawy nie pozwala na oddanie ci prawa jazdy bez danej kategorii? Tu nie chodzi o wydanie uprawnień bo ty je wciąż masz, tylko po wyroku nie masz ich na pewną kategorię. Urząd nie wydaje więc uprawnienia a dokonuje istotnych zmian, to tak jakbyś zmienił np.adres zamieszkania i musiał zaktualizowac te dane w PJ. To samo z kategoriami.

Grzesiekzk1 14-03-2013 10:07

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
prawdopodobnie to jest ta ustawa od 19 stycznia 2013r obowiązuje

Według ustawy, nie mając kat. B nie można dostać C lub C+E. Więc taki wyrok będzie nie do wykonania.
Przpeisy: art 12 ust. 3 pkt 1
Art. 12. 1. Prawo jazdy nie może być wydane osobie:
1) u której w wyniku badania lekarskiego stwierdzono aktywną formę uzależnienia od alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu;
2) w stosunku do której został orzeczony prawomocnym wyrokiem sądu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - w okresie i zakresie obowiązywania tego zakazu;
3) w stosunku do której wydano decyzję o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami lub zatrzymaniu prawa jazdy - w okresie i zakresie obowiązywania tej decyzji;
4) posiadającej inny dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym;
5) która uzyskała za granicą prawo jazdy, a to prawo jazdy zostało zatrzymane lub uprawnienie do kierowania pojazdami zostało cofnięte - w okresie obowiązywania zatrzymania prawa jazdy lub cofnięcia uprawnienia;
6) której prawo jazdy zostało wymienione w trybie art. 97 ust. 1 i 2.
2. Przepis ust. 1 pkt 2 stosuje się także wobec osoby ubiegającej się o wydanie prawa jazdy kategorii:
1) B1 lub B - w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych obejmującego uprawnienie w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2 lub A;
2) AM, A1, A2, A, C1, C, D1 lub D - w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych obejmującego uprawnienie w zakresie prawa jazdy kategorii B;
3) B+E, C1+E, C+E, D1+E lub D+E - w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych obejmującego uprawnienie w zakresie prawa jazdy kategorii B lub odpowiednio kategorii C1, C, D1 lub D.
3. Przepis ust. 1 pkt 3 stosuje się także wobec osoby ubiegającej się o wydanie prawa jazdy kategorii:
1) C1, C, D1 lub D - w okresie obowiązywania decyzji o cofnięciu lub zatrzymaniu prawa jazdy obejmującej uprawnienie w zakresie prawa jazdy kategorii B;

destructor 14-03-2013 10:08

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Wszystko pieknie, tylko że tu mowa o WYDANIU prawa jazdy a nie zmianie danych w prawie jazdy. Ja przez wydanie rozumiem że osoba nie ma uprawnień i ma mieć je wydane.
Przydałaby się jakaś rzetelna opinia prawna w tej sprawie. Coś czuję że się zakończy któraś sprawa wyrokiem sądu i dopiero urzędy zaczną to respektować.

forg 14-03-2013 10:46

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Cytat:

Napisał/a destructor (Post 2163337)
Wszystko pieknie, tylko że tu mowa o WYDANIU prawa jazdy a nie zmianie danych w prawie jazdy. Ja przez wydanie rozumiem że osoba nie ma uprawnień i ma mieć je wydane.

No i przecież urząd WYDAJE prawo jazdy. urzędnik nie dokonuje adnotacji w dotychczasowym blankiecie tylko wydawane jest nowe prawo jazdy. Nowy blankiet :-)

Ale zgadzam się, że mamy tutaj do czynienia z kolejną radosną twórczością ludzi, którzy [i tu się ocenzuruję]. Za tworzenie niejednoznacznych przepisów powinna być surowa kara!

zbycho1 21-03-2013 22:04

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
dokladnie o to chodzi,urzad wydaje nowy blankiet,nowy dokument,a wg tej ustawy jezeli mam zakaz na kat B nie moze mi wydac prawa jazdy na kat C i E,mimo,ze mam prawomocny wyrok w ktorym mowa jest o tym,ze zabrana jest mi tylko kat B a pozostale nie,kolomyja poprostu i bezmyslnosc tworcow tych przepisow,narazie wydzial komunikacji pod pretekstem oczekiwania na dokumenty z sadu nabral wody w usta i milczy,wiem tylko na jakie konto mam wplacic grzywne,wiecej nic nikogo nie obchodzi,koncze bo zaraz zaczne brzydko pisac,cala ta sytuacja mnie poprostu wk..a,to jakis niepojety dla mnie bezsens za ktory chyba tylko mi przyjdzie zaplacic a nie temu kto te bzdury wymysla

destructor 22-03-2013 05:51

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
To niech ci wydadzą to prawo jazdy stare a Policja i tak w razie kontroli sprawdzi czy kierujesz pojazdem na które masz uprawnienia i po kłopocie.

forg 22-03-2013 05:59

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Cytat:

Napisał/a destructor (Post 2180329)
To niech ci wydadzą to prawo jazdy stare

?? Przecież nie mogą mu oddać kategorii B. Niby na jakiej podstawie?

Paweł7801 22-03-2013 06:15

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Tylko dlaczego urząd twierdzi że jak ma zakaz na kat B to nie może mu wydać reszty?,fakt że podstawą ubiegania się o CE..... jest posiadanie kat B,przecież on ją ma tylko ma zakaz ich prowadzenia,tylko w całym temacie nie doczytałem się na ile ma ten zakaz.

A tak na marginesie,olał bym ten cały blankiecik,jak prowadzisz pojazdy tylko w Polsce to woził bym ze sobą wyrok i po kłopocie,nie mam zakazu . nie posiadam tylko dokumentu,i co najwyżej 50 zeta za jego brak.

destructor 22-03-2013 06:30

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
forg - nie oddadzą mu uprawnienia a blankiet. Uprawnienia nie ma.
Ale pojawia się kolejny problem - kontrola drogowa i dane w dokumencie nie zgadzają się ze stanem faktycznym.
Tak to jest jak ministrami są osoby nie mające podstawowej wiedzy w kierunku swojego ministrowania.

forg 22-03-2013 07:08

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Cytat:

Napisał/a destructor (Post 2180346)
forg - nie oddadzą mu uprawnienia a blankiet. Uprawnienia nie ma.

Ale nie mogą mu oddać blankietu z uprawnieniami, których nie ma.
Tak czy owak to kolejny błąd ludzi, którzy biorą olbrzymie pieniądze za tworzenie prawa.

Grzesiekzk1 22-03-2013 07:34

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Rozmawiałem w tej sprawie wydziale komunikacji bo tez sie martwie w warszawie. Bez problemu kazdy wydział komunikacji musi wydać ci prawa jazdy orzeczenie sądu jest najważniejsze i do tych przepisów z 19stycznia2013r sie nie stosują (ma być korekta).Wydaja takie prawka zatrzymane B a zostawione CE.

Grzesiekzk1 05-04-2013 12:21

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Jednka mnie dopadło to samo tez mam zabrane do grudnia tego roku prawa jazdy B a CE zostawione z orzeczeniem sądu. Urzednicy w wydziale komunikacji wprowadzają w błąd jeden mówi ze przepis z 19stycznia nie zezwala na wydania prawa jazdy dzwoniłem do idnego wydziału komunikcji i powiedziano że każda taka sytuacje rozważają indywidualnie zalerzy od orzeczenia sądu jak miałem zabrane prawa jazdy i co jest w nim napiasane. Mój wydział komunikacji powiedział że bede miał odmowe wydania prawa jazdy pomóżcie co w tej sytuacji zrobić pieniądze bardzo duże wydane na adwokata sprawe grzywne a ja w kropce z orzeczeniem sądu. Nie moge pracować jak sie bronić ????????

Yozayan 05-04-2013 12:32

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Jeżeli uzyskasz decyzję odmowną trzeba ją będzie po prostu skarżyć. Do tego jednak potrzeby będzie dobry prawnik.
Bałaganu wprowadzili tą ustawą, a sprzątać tradycyjnie nie będzie komu. Tak to dzisiaj niestety jest - mamy tysiące ustaw i niezbyt wykształconego prawodawcę, który zwykle nie ma pojęcia o skutkach zmiany jednej ustawy dla reszty porządku prawnego. Zaraz zapewne zasypane zostaną sądy administracyjne, i Bóg jeden raczy wiedzieć jakie jeszcze instytucje. Stawiam dolary przeciw orzechom, że ustawa w tym zakresie zostanie zaskarżona do TK. Niestety jednak, w tym czasie urzędnicy będą zapewne powoływać się na literalną wykładnię i po prostu nie będą wydawać prawa jazdy na nieodebrane kategorie. I tu pojawia się szereg praktycznych wątpliwości - czy osobę, której organ odmówił wydania dokumentu prawa jazdy, mimo iż wyrok sądu nie pozbawił jej wszystkich uprawnień, można ukarać za jazdę bez wymaganego dokumentu (95 kw) czy brak uprawnień (94)? Uprawnienia osoba posiada, dokumentu nie. Tylko czy z takiego "nie posiadania" można czynić osobie zarzut?

zbycho1 10-04-2013 08:28

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Wreszcie sie cos ruszylo i mysle ze w dobrym kierunku.Urzad starostwa zawiadomil mnie o wszczeciu postepowania administayjnego w mojej sprawie,jak dalej czytam w zawiadomieniu skutkiem moze byc cofniecie uprawnien kat.B,B+E z wylaczeniem kat.C i E tak jak jest w wroku sadu.
Mam nadzieje,ze to postepowanie to tylko urzedowa formalnosc,jakis administacyjny wymog w ktorym urzad musi zastosowac sie do wyroku a nie nowej ustawy i na tej podstawie zakonczyc sprawe i,ze nie potoczy sie to w jakims nowym,niespodziewanym i zaskakujacym kierunku.
Szkoda tylko,ze musialem czekac na to ponad 2 miesiace i ciekawe ile jeszcze.

Grzesiekzk1 16-04-2013 07:25

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
umnie też wszczęto postępowanie administracyjne odnosnie tych prawa jazdy mam nadzieje żę wydadzą kat. CE

76robson 16-05-2013 14:00

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Witam mam podobny problem. Udało już się komuś odzyskać w wydziale komunikacji CE?

destructor 16-05-2013 14:35

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Jak widać narazie grobowa cisza, myślę że przedmówcy opiszą rezultaty swoich działań jeśli takie będą.

Grzesiekzk1 16-05-2013 15:19

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
ja czekam po 14dniach złożenia wniosku o prawa jazdy CE dostałem pismo że nie udało sie rozwiązać sytuacji i przedłużyli sobie to do 23maja ale mogą jeszcze raz o miesiąć przedłużyć postepowanie administracyjne wysłali pismo do sądu i do dziś dzwonie nic nie wiedzą tragedia.....

zbycho1 16-05-2013 17:23

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Witam,moja sprawa wydaje sie zmierzac ku koncowi i to w pomyslnym kierunku.Dostalem ze starostwa list z informacja o zakonczeniu postepowania.W tym postepowaniu urzad orzekl,ze zatrzymuje prawo jazdy kat B z wylaczeniem kat C+E,czyli zastosowali sie do wyroku sadu.Zlozylem wiec wczoraj wniosek o wydanie prawa jazdy i jak uslyszalem juz za tydzien powinno byc gotowe do odbioru.Ulzylo mi naprawde,ale cieszyc sie bede dopiero jak bede trzymal ten blankiecik w reku.Oczywiscie dam znac jak to sie stanie.Pozdrawiam.

76robson 16-05-2013 19:01

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Panowie DZIEKUJE za odpowiedz.Ja czekam jeszcze bo wydział komunikacji nie dostał jeszcze mojego wyroku.w piątek wysłali z sądu.ale w wydziale komunikacji już mi powiedzieli że nie mam na co liczyć.Adwokad twierdzi że muszą wydać żadna ustawa nie może podważyć wyroku sądu.Mówi że potwierdzi to w razie czego s.k.o.Ale to pewnie kolejne miesiące biurokracji.Pozdrawiam i życze pozytymnego załatwienia sprawy.

destructor 16-05-2013 19:12

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Dlaczego sam nie zaniesiesz im wyroku z sądu?

76robson 16-05-2013 22:43

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Witam.Powiedzieli że muszą dostać wyrok bezpośrednio od sądu.Miałem odpiś przy sobie ale nawet patrzeć na to nie chcieli.Mam dobrego adwokata potwierdził to.i liczy się z odmową wydania prawajazdy.będe na bieżąco pisał o poczynaniach mojej sprawy.Pozdrawiam.

destructor 17-05-2013 06:14

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Co za nieuki. Dostaną przecież taki sam wyrok z pieczęciami sądu.

robson75 20-05-2013 15:02

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
witam Cie kolego mam pytanie w jakim wydziale komunikacji zlozyles wniosek o wydanie prawa jazdy chcialbym do nich zadzwonic gdyz dzis dostalem decyzje z kolegium odwolawczego ze niestety nie wydadza mi prawa jazdy kategori c i e podczymujac decyzje wydzialu komunikacji ze osoba ktora ma zatrzymane prawo jazdy kat b nie moze sie ubiegac o wydanie innych kategori , mi zostalo zabrane prawko kat b na 12 miesiecy walcze juz z tymi urzedami 6 miesiecy i bez skutkow.. prosze o odpowiedz i z gory wielkie dzieki

Grzesiekzk1 20-05-2013 18:38

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
witam dostałeś odmowną decyzje wydania prawa jazdy kat. CE przez wydział komunikacji? ale masz wyrok sądu i to jest najważniejsze powinni sie do niego przystosować jak z nimi walczysz umnie jeszcze trwa postepowanie administracyjne

robson75 21-05-2013 14:32

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
wygral juz ktos z tymi pseudo urzednikami , ktorzy sa wazniesi niz sad ? piszcie...

Grzesiekzk1 23-05-2013 15:23

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
witam dziś urzedniuczka zadzwoniła że decyzja została przez sędzie podjeta że mają mi wyrobić prawko CE dla tego że zatrzymane prawa jazdy było przed zmianą przepisów z 19 stycznia 2013. za 5 dni blankiet nareszcie :D:D

Infinity27 23-05-2013 17:10

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
witam zacytuję swoja sytuację a właściwie mojego ojca:

Dnia 24 listopada 2012 roku mój ojciec kierował pojazdem osobowym w stanie nietrzeźwości, gdzie podczas badania krwi miał 2,35 promila alkoholu, następnie poziom alkoholu malał. Został zatrzymany i potem skierowany do szpitala Psychiatrycznego gdyż się załamał, tam przebywał 2 tygodnie, gdzie podczas tego pobytu przeszedł dwa stany przedzawałowe. Prawo jazdy zostało zatrzymane.
Dnia 9 kwietnia 2013 odbyła się rozprawa w której postanowiono zabrać prawo jazdy kategorii B na okres trzech lat ale okres ten został liczony od daty 24 listopada 2012. Został skazany na 7 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata. Koszty sądowe wraz z grzywną wyniosły 1 230,00 zł. Reszta kategorii według wyroku sadu miała zostać zwrócona (A, C, BE, CE, T ). Wnioskowaliśmy szczególnie o prawo jazdy na C gdyż ojciec jest kierowcą ciężarówki i jest to jego i nasze główne źródło utrzymania.
wszystko ładnie pięknie, pisma o zapłatę grzywny, kosztów, na fundację przyszły, Przyszło pismo że Wydział Karny zawiadamia że z wyrokiem z dnia 09 kwietnia 2013 ojciec zostaje zobowiązany do powstrzymania się od nadużywania alkoholu. Wyrok uprawomocnił się 16 kwietnia według tego pisma.
Po otrzymaniu tego pisma ojciec zgłosił się do wydziału komunikacji po odbiór prawa jazdy, a tam Panie z okienka poinformowały go że dostały wyrok z nakazem zwrotu prawa jazdy lecz nie zrobią tego gdyż weszła nowa ustawa z dniem 19 stycznia 2013 i według niej nie mogą go wydać.

I tu następuje moje pytanie skoro, ustawa weszła w styczniu 2013 a rozprawa i wyrok został wydany w kwietniu 2013 to oznacza że Sąd i Prokurator błędnie wydał wyrok? I prawomocny wyrok nie ma tu znaczenia?

zbycho1 24-05-2013 17:58

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Witam wszystkich serdecznie z szerokim usmiechem siegajacym tylu mojej glowy :)
Odebralem dzisiaj prawo jazdy na C+E.
Po 8 miesiacach od zatrzymania prawa jazdy i po czteromiesiecznych wojazach z urzednikami w koncu udalo sie odzyskac to czego sad mi nie zabral a urzednicy nie chcieli oddac.Stracilem na tym wiele,ale to juz inny temat.
Co do korespondencji miedzy sadem a wydzialem komunikacji trwa to nieslychanie dlugo.Wyrok sadu w mojej sprawie szedl od trzeciej dekady stycznia az do 6 kwietnia.Szok.W tym okresie nie mozna bylo zrobic praktycznie nic.Tylko czekanie.Nie wiem czy aparaty panstwowe maja tyle zaufania do obywateli zeby pozwolic im osobiscie przekazywac taka korespondencje.Podejrzliwy urzednik moze ci zarzucic ze sam sobie zrobiles takie pismo w ekselu i probujesz im podrzucic.Spotkalem sie z czyms takim,ale mniejsza z tym.
Urzad Starostwa na pismo z sadu zareagowal natychmiastowo.Od razu wszczeto postepowanie administracyje o ktorym pisalem wam juz wczesniej,a ktorego skutkiem jest moja dzisiejsza radosc.Postepowanie trwalo okolo miesiaca,a o jego zakonczeniu,jak i o wszczeciu i decyzji urzednikow zostalem poinformowany listownie.
Pozdrawiam wszystkich,ktorzy interesowali sie ta sprawa.Mam tez nadzieje,ze ta historia pomoze innym w podobnej sytuacji.
ps. robson75 i Grzesiekzk1 macie wiadomosci na pw

destructor 24-05-2013 19:57

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Cytat:

e szedl od trzeciej dekady stycznia az do 6 kwietnia.Szok.W tym okresie nie mozna bylo zrobic praktycznie nic.Tylko czekanie.Nie wiem czy aparaty panstwowe maja tyle zaufania do obywateli zeby pozwolic im osobiscie przekazywac taka korespondencje.Podejrzliwy urzednik moze ci zarzucic ze sam sobie zrobiles takie pismo
Weźmy fundusz alimentacyjny - tam się samemu zanosi wyrok o alimentach i akty urodzenia, zaświadczenie o dochodach z US. Czyli tutaj każą człowiekowi jak wielbłądowi chodzić żeby mu utrudnić a tutaj mu wręcz nie pozwalają i też właśnie żeby mu utrudnić. Teraz należałoby jeszcze na drodze cywilnej powalczyć o odszkodowanie. Byłoby to medialne przetarcie szlaków dla innych z tym problemem.

karolek1991 24-05-2013 20:38

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Witam. Pisze do zbycho1 ponieważ mam taki sam problem jak ty i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Czy mógłbyś mi wysłać swój adres e mail abyśmy mogli porozmawiać o tym na spokojnie?Jak to po kolei załatwiałeś i co trzeba napisać?Szczerze Ci powiem ,że te nasze urzędy mnie zniechęciły do działania ale czytając,że komuś się udało na pewno spróbuję ponownie. Proszę Cię o pomoc w tej sprawie.

maciek52 25-05-2013 18:10

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Mam podobną sytuację zabrano mi prawko na kat B z wyłączeniem kat A jeszcze w 2012 roku w sierpniu wyrokiem sądu. W dniu 18 stycznia otrzymałem pismo ze Starostwa o takiej samej treści .
21 stycznia poszedłem do wydziału załatwić kat A pani urzędniczka powołując się na ustawę z 19 stycznia odmówiła mi wydania prawo jazdy. W okresie ok miesiąca otrzymałem następne pismo ze Starostwa o nie wydaniu mi prawo jazdy na kat A mimo prawomocnego wyroku oraz wcześniejszej decyzji Starostwa o wydanie prawo jazdy katA . Teraz odwołałem się do sejmiku odwoławczego i oczkuję na rozpatrzenie mojej sprawy. Jak sami widzicie w sierpniu minie rok walki z urzędasami o zwrot kat A .
Moje pytanie : w obecnej mojej sytuacji zatrzymanie mnie przez policję samochodem grozi mi 3 lata za nie stosowanie się do wyroku sądu.Ile grozi urzędniczce oraz staroście za niestosowanie się do wyroku sądu.

destructor 26-05-2013 08:36

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
W systemie masz wpisane na jaki rodzaj pojazdów masz zakaz, także spokojnie z tym niezastosowaniem się. Kserokopia wyroku i korespondencji z tymi nieukami ze sobą wożona, no ale nie zmienia to faktu, że jedziesz bez dokumentu uprawniającego do kierowania czyli mandat 50 zł i brak możliwości kontynuowania jazdy. Choć w twoim wypadku mądry policjant zakończy na pouczeniu.

maciek52 26-05-2013 19:48

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
destruktor źle mnie zrozumiałeś , pisałem jak bym jechał samochodem czyli łamał prawomocny wyrok za takie coś grozi 3 lata . Urzędnik też łamie prawomocny wyrok nie chcąc mi wydać kat. którą sąd wyłączył co jemu grozi? A tak poz tym u nas chyba jeszcze funkcjonuje prawo Pawlaka "sąd sądem a sprawiedliwość po stronie urzędnika" i ty szary człowieku lepiej się nie odzywaj a jak weźmiesz prawnika to tak cię wykasuje i tak poprowadzi sprawę że kilka twoich miesięcznych zarobków nie starczy na opłacenie jego gaży.

robson75 27-05-2013 10:25

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
zbycho1 wielkie dzieki za informacje walcze z nimi dalej ...

karolek1991 27-05-2013 17:11

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Witam. Widze ze co niektorym udalo sie odzyskac prawko ce i wygrali z tymi urzedasami ktorzy maja wyroki sadowe za nic. Robilem juz wszystko co mozna bylo aby mi wydali prawo jazdy i nic z tego. Maja swoj przepis i nie interesuje ich to co sad orzekl... Skoro jedni odzyskuja prawo jazdy to drudzy takze powinni je odzyskac. Moze wypowie sie ktos komu juz wydali prawo jazdy i powie innym jak sobie poradzic z tym problemem?

destructor 27-05-2013 17:22

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Należy się zwrócić do nich pismem pod rygorem odpowiedzi. Jak odpowiedzą negatywnie to trzeba iśc do sądu administracyjnego.

karolek1991 27-05-2013 17:35

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
Tak wiem o tym ale to i tak nic nie daje bo sad sie przychyla to decyzji wydzialu komunikacji. Przynajmniej tak uslyszalem w wydziale... A czy wy robiliscie badania lekarskie i psychologiczne odrazu?

maciek52 27-05-2013 18:00

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
destructor nie tak szybko do sądu. Najpierw musisz otrzymać decyzje starosty , jeżeli jest negatywna odwołujesz się do SKO (samorządowe kolegium odwoławcze) jak i tam otrzymasz odpowiedz negatywną sprawę oddajesz do sądu administracyjnego. Moja sprawa utkwiła w SKO minął miesiąc i cisza. Fakt że wynająłem prawnika który jest moim pełnomocnikiem.

karolek1991 27-05-2013 18:03

RE: odmowa wydania prawa jazdy
 
A czy musiales najpierw robic badania ktore kosztuja ok 500zl?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.3.1 PL2 ©2009, Crawlability, Inc.