Pobicie i złamany nos - Forum Prawne

 

Pobicie i złamany nos

Witam. Zdarzenie, które opiszę miało miejsce z soboty na niedziele ok. 4rano. Wraz z kolegą udaliśmy się do lokalu KFC, on stanął w kolejce, ja poszedłem na górę do toalety. Po wyjściu z toalety udałem ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne

Prawo karne - aktualne tematy:

  • § Składanie fałszywych oświadcze...
    Witam, Zastanawiam się czy UFG może mnie pozwać o składanie fałszywych oświadczeń. Zacznę może od...
  • § Pobicie.
    Witam jestem podejrzany o przestępstwo z art. 245 kk i inne na podstawie art. 249, 250 &4, 275&1 i&2 KPK (przepisuje...
  • § Przemoc domowa
    W domu w którym jest nadużywany notorycznie alkohol moja mama jest ofiarą przemocy fizycznej. Ofiara nie widzi w tym...

Odpowiedz
 
03-12-2013, 09:18  
wopa
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Pobicie i złamany nos

Witam.
Zdarzenie, które opiszę miało miejsce z soboty na niedziele ok. 4rano.
Wraz z kolegą udaliśmy się do lokalu KFC, on stanął w kolejce, ja poszedłem na górę do toalety. Po wyjściu z toalety udałem się w stronę kolejki aby stanąć przy koledze.Przechodząc przez tłum w kolejce, zostałem zaczepiony przez 2 mężczyzn, którzy najpierw się ze mną szarpali, następnie jeden uderzył mnie głową w nos. Zalałem się krwią i odszedłem na bok. Gdy podniosłem głowę zapytałem ochroniarza, czy widział co się stało, że ten i ten gość mnie zaczepił i jeden z nich uderzył. On jednak w żaden sposób nie zareagował i powiedział, że niczego nie widział. Więc powiedziałem, że "tego też niech Pan nie widzi". Gdy zbliżałem się znowu do kolejki z zamówieniem wyszedł mój kolega i zapytał co mi się stało. Pokazałem, że ten i ten mnie zaczepił i zaczęliśmy się bić. Gdy "załatwiłem" swojego w lokalu, wyszedłem na zewnątrz gdzie z drugim bił się mój kolega. Przed lokalem zebrał się tłum, i radzili się rozdzielić bo ktoś wezwał policję. Zdarzyło mi się jednak i uderzyć przed lokalem tego gościa, z którym bił się mój kolega. Gdy poinformowali nas o tym, że zaraz przyjedzie policja wróciłem do lokalu aby przemyć twarz, nos gdyż byłem cały we krwi. Ochroniarz kazał się przemyć gdyż przyjedzie policja i będę mógł złożyć wyjaśnienia. Jednak gdy byłem w toalecie i się przemywałem, żaden ochroniarz mnie nie poinformował, że przyjechała policja i żebym się do nich zgłosił. Dowiedziałem się o tym jedynie po wyjściu z toalety. Sprawa nie została zgłoszona.
Wczoraj udałem się jednak na SOR,gdyż nos bolał i opuchlizna nie schodziła. Okazało się, że nos został złamany. W związku z tym czy jest możliwość ubiegania się odszkodowania od sprawców zdarzenia(sprawcy zbiegli, ochroniarze ich nie zatrzymali i w żaden sposób nie zainterweniowali w trakcie całego zdarzenia w lokalu jak i przed) jak i również od agencji ochroniarskiej?
I również, czy sam mogę sobie przysporzyć problemów zgłaszając sprawę, w związku z tym, że wziąłem rewanż?
Proszę o radę.
wopa jest off-line  
03-12-2013, 09:26  
Ripper
Moderator
 
Posty: 16.069
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Cytat:
Napisał/a wopa Zobacz post
W związku z tym czy jest możliwość ubiegania się odszkodowania od sprawców zdarzenia
Jest. O ile znajdą się sprawcy zdarzenia.
Cytat:
Napisał/a wopa Zobacz post
czy sam mogę sobie przysporzyć problemów zgłaszając sprawę, w związku z tym, że wziąłem rewanż?
Tak. Udział w bójce i pobiciu jest przestępstwem.
Ripper jest off-line  
03-12-2013, 09:30  
wopa
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

czyli zostałem pobity, ochroniarz w żaden sposób nie zareagował, więc biorąc sprawę we własne ręce sam mogłem przysporzyć sobie problemów? Co w takim wypadku powinienem zrobić? Chodzi o moment w którym zostałem uderzony a ochroniarz biernie się przyglądał.
wopa jest off-line  
03-12-2013, 09:47  
Ripper
Moderator
 
Posty: 16.069
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Zgłaszając na policję, że złamano Ci nos nie musisz opowiadać o tym, że później wywołałeś bójkę. Trudno natomiast sądzić, że fakty te nie wyjdą na jaw w dalszym postępowaniu, jeżeli odnaleziony zostanie sprawca.
Ripper jest off-line  
03-12-2013, 09:51  
wopa
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

No właśnie. Gdyż wszystko jest pewnie na monitoringu. Żądza rewanżu była jednak silniejsza niż zdrowy rozsądek.
Hm...wywołałem bójkę. Niby tak, ale można to, przynajmniej według mnie, uznać za kontynuację zajścia, w czasie którego zostałem uderzony głową w nos i po ściągnięciu kurtki "wróciłem do sprawy".
Czy oba te zajścia, złamanie mi nosa oraz późniejszy mój rewanż, należy uznać za oddzielne sprawy. Odstęp miedzy jednym a drugim zdarzeniem to nie więcej jak minuta
wopa jest off-line  
03-12-2013, 10:04  
Ripper
Moderator
 
Posty: 16.069
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Cytat:
Napisał/a wopa Zobacz post
Czy oba te zajścia, złamanie mi nosa oraz późniejszy mój rewanż, należy uznać za oddzielne sprawy.
Zupełnie oddzielne. Chociaż oczywiście to, że przed rozpoczęciem bójki zostałeś uderzony z pewnością może stanowić okoliczność łagodzącą.
Ripper jest off-line  
03-12-2013, 10:11  
wopa
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Mógłbym prosić o Twoją opinię, jako kogoś obytego w tematyce prawnej, co powinienem w tej sytuacji zrobić. Zostawić sprawę i nie ściągać na siebie ew. problemów, czy próbować dochodzić zadośćuczynienia etc.
Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.
wopa jest off-line  
03-12-2013, 10:19  
Ripper
Moderator
 
Posty: 16.069
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

To już Twoja decyzja - ja podałem możliwe konsekwencje.
Jeżeli o mnie chodzi, to nie ryzykowałbym wpisu do rejestru karnego w zamian za parę stów odszkodowania - a na przyszłość, korzystniej będzie nie brać spraw we własne ręce.
Ripper jest off-line  
03-12-2013, 10:21  
wopa
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Takiego stanowiska oczekiwałem Bardzo dziękuję za rzeczowe wytłumaczenie sprawy. Pozdrawiam
wopa jest off-line  
03-12-2013, 15:10  
Andrzejek1986
Użytkownik
 
Posty: 65
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Ja za złamany nos dostałem 25 tys zł odszkodowania, byłem kompletnie pijany na dyskotece, w łazience podeszło do mnie dwóch ludzi jeden z nich zaczął śpiewać mi piosenkę i niespodziewanie uderzył mnie pięścią w nos. W tedy wyszedłem z łazienki i skierowałem się ku wyjściu, na zewnątrz stał policjant któremu opowiedziałem co się stało i pokazałem tego człowieka. W łazience był pracownik dyskoteki który wszystko widział i potwierdził w sądzie. Ten który złamał mi nos płaci ratami 694zł miesięcznie aż nazbiera się 25 tyś złotych.
Andrzejek1986 jest off-line  
03-12-2013, 15:32  
Pytajnik..
Stały bywalec
 
Posty: 2.319
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

25 tys za nos? chłopie gdzie ty żyjesz.. pokaż wyrok sądu to ci uwierzymy... co za farmazony.
Pytajnik.. jest off-line  
03-12-2013, 15:53  
Andrzejek1986
Użytkownik
 
Posty: 65
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

Nie mam skanera, ale bym pokazał bo mam wyrok w szufladzie. Sprawę cywilną założyłem, wziąłem adwokata który się specjalizuje w odszkodowaniach.
-Stały uszczerbek na zdrowiu, przegroda nosowa złamana, ból, cierpienie, deformacja nosa, plastyczne zniekształcenie nosa, oszpecenie mojego wizerunku, problemy z oddychaniem, jaki w dzień taki w nocy, chrapanie, przerwa w pracy, utrata zarobków, zwolnienie z pracy, problemy emocjonalne, bezsenność, to tylko niektóre z uciążliwości spowodowane przez sprawcę przestępstwa, za które sąd przyznał mi odszkodowanie w wysokości 25 tyś zł. To i tak mało, patrząc na to jak dużą szkodę mi wyrządził.
Andrzejek1986 jest off-line  
03-12-2013, 17:14  
wopa
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

U mnie jest ten problem, że się na nim odegrałem po chwili.Najbardziej mnie zastanawia brak interwencji ochrony, która nie zareagowała w żaden sposób i jakby przyczyniła się pośrednio do mojego odwetu.
wopa jest off-line  
03-12-2013, 23:11  
destructor
Zbanowany
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Pobicie i złamany nos

No ale ty mu nie oddałeś.
Te 25 tysięcy to w ramach ugody czy tyle kosztowało leczenie czy jak?
destructor jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pobicie Złamany II Palec Prawej Reki i Nos ile odszkodowania ? (odpowiedzi: 6) Witam mam pytanie. Otóż to było tak znajomy mi sprawca otworzył drzwi samochodu od mojej strony i bez powodu zaczął okładać mnie pięściami... Po...
§ Pobicie złamany nos i wybity ząb (odpowiedzi: 13) Witam mam problem, wczoraj u kolegi była impreza wypiliśmy za dużo i doszło do bójki. Uderzyłem kolegę łamiąc mu nos i wybijając zęba. Wtedy on wziął...
§ Pobicie złamany nos..Czy wygram sprawe w sądzie... (odpowiedzi: 17) Byłam na imprezie tam szła moja była przyjaciółka ze swoim chłopakiem i ze znojomymi... gdy przechodziła powiedziałam idzie Monika... Ta się wróciła...
§ Pobicie + złamany nos (odpowiedzi: 2) Witam. Jako, że mój wujek jest policjantem wiem, że za pobicie ze skutkiem złamania nosa można żądać odszkodowania od winowajcy (w tym wypadku...
§ Złamany nos (odpowiedzi: 5) Witam! Mam przykrą sprawe. Byliśmy na impezie z mężem. Mąż wdał się w szarpaninę z facetem, w konsekwencji złamał mu nos. Oboje byli pod wpływem...
§ pobicie, prawdopodobnie złamany nos i ręka (odpowiedzi: 3) Z piątku na sobote pod klubem x miała miejsce bójka, w której brał udział mój kolega, dostawał straszne lanie więc pobiegłem sie za nim wstawić,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:04.