Skarga na bezczynność - Forum Prawne

 

Skarga na bezczynność

Jest sobie ciągnąca się latami sprawa, w której prokuratura wniosła ostatecznie akt oskarżenia, ale jednocześnie część zarzutów umorzyła postanowieniem o umorzeniu śledztwa, a jeszcze większą część po prostu zignorowała, ani nie ustosunkowując się do nich ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
28-01-2014, 01:13  
abcd1234
Użytkownik
 
Posty: 147
Domyślnie Skarga na bezczynność

Jest sobie ciągnąca się latami sprawa, w której prokuratura wniosła ostatecznie akt oskarżenia, ale jednocześnie część zarzutów umorzyła postanowieniem o umorzeniu śledztwa, a jeszcze większą część po prostu zignorowała, ani nie ustosunkowując się do nich w akcie oskarżenia, ani w postanowieniu o umorzeniu śledztwa.

Pytanie zatem co zrobić, aby prokuratura zajęła się tymi zignorowanymi zarzutami? Czy wnieść skargę na bezczynność? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie to zrobić? Czy art. 306 § 3 kpk się do tego nadaje, pomimo tego, że w tej sprawie wszczęto śledztwo, ale w tym śledztwie zignorowano część zarzutów, część umorzono, a tylko część uwzględniono?

Problem dodatkowy jest też taki, że niektóre zarzuty uwzględniono w zbyt wąskim obszarze czasowym (tzn. prokuratura niezasadnie skróciła okres w jakim popełniono zarzucany czyn) - jak skarżyć taką kwestię?
abcd1234 jest off-line  
28-01-2014, 15:41  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Skarga na bezczynność

Widocznie w zarzutach które są twoim zdaniem nie było żadnych znamion przestępstwa, więc nie było się do czego odnosić.
Złóż osobne zawiadomienie na każdy z pominietych czynów, tylko nie mieszaj z innymi czynami, ktore już zostay rozpatrzone bo będzie to olane.
Nie ma tu żadnej bezczynności skoro sprawa była prowadzona i na dodatek został skierowany AO.
A to że prokuratura skróciła okres to widocznie dowodami taki okres był poparty. To że ty zawiadomisz o np. znęcaniu w okresie od 17.05.2010 to tylko twój wyimaginowany okres, nie poparty dowodami.
destructor jest off-line  
28-01-2014, 17:29  
abcd1234
Użytkownik
 
Posty: 147
Domyślnie RE: Skarga na bezczynność

Dziwne, ze omawiajac rozne powody tego stanu rzeczy nie wziales pod uwage, ze prokuratura mogla razaco zaniedbac sprawe (na co zreszta wskazuje uchylenie przez sad wiekszosci punktow z umorzenia sledztwa, a te ktorych sad nie uchylil dotyczyly przedawnienia, ktore nastapilo z winy prokuratury (jej opieszalosci)).
Jesli sprawa byla prowadzona to mozliwosci odnosnie wszystkich wskazanych zarzutow sa tylko dwie: umorzenie lub wniesienie aktu oskarzenia, skoro zatem odnosnie czesci zarzutow nie nastapilo ani jedno, ani drugie to nie rozumiem dlaczego Twoim zdaniem nie mozna mowic o bezczynnosci. To o czym w takim razie to swiadczy, jesli nie o bezczynnosci?
abcd1234 jest off-line  
28-01-2014, 17:57  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Skarga na bezczynność

To nie ty kwalifikujesz sprawę a prokuratura - to nie moje słowa a sądu. Widocznie czyny o których mówisz w oczach prokuratora nie były żadnymi czynami związanymi z kk a może były pochłonięte przez inne. Tutaj możemy sobie jedynie gdybać.
Ile sprawa trwała czasu?
destructor jest off-line  
28-01-2014, 18:43  
abcd1234
Użytkownik
 
Posty: 147
Domyślnie RE: Skarga na bezczynność

Widze Twoje slowa, a nie sadu, chyba ze sie uwazasz za sad? Moim zdaniem w Twojej wypowiedzi brak bylo obiektywnej rownowagi, gdyz z tego co pisales wynikalo, ze z gory zalozyles, ze prokuratura postepowala dobrze i zgodnie z prawem. "Oczy prokuratury" moga byc zezowate, stad tez powinna istniec mozliwosc zaskarzenia bezczynnosci.
abcd1234 jest off-line  
28-01-2014, 19:43  
destructor
Stały bywalec
 
Posty: 26.869
Domyślnie RE: Skarga na bezczynność

Cytat:
Widze Twoje slowa, a nie sadu
Przekazuje ci słowa, ktore przekazał mi bezpośrdnio sąd.
Ja nie wiem jak jest w twoim wypadku bo bez znajomości akt to możemy wróżyć.
destructor jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Skarga na bezczynność sądu. (odpowiedzi: 2) Przedstawię krótko o co mi chodzi. W styczniu 2010 roku złożyłam wniosek o alimenty na dzieci. Miałam wcześniej przyznane alimenty na zaspokojenie...
§ skarga na bezczynność sko (odpowiedzi: 4) Witam, chce złożyć skarge na bezczynność sko do wsa. 1. czy muszę wcześniej składać zażalenie, a jeśli tak to kto jest organem wyższego stopnia...
§ skarga na bezczynność sądu? (odpowiedzi: 2) 1. 2 lata temu wystąpiłem o zmianę wyroku rozwodowego w zakresie pobytu i opieki nad dziećmi (wówczas 16 i 14 lat). 2. Była żona nie starała sie o...
§ skarga na bezczynność SKO (odpowiedzi: 3) Witam, jestem nowy. 2 lata temu wniosłem do SKO wniosek o stwierdzenie nieważności decyzji Prezydenta m.st. W-wy. SKO odmówiło (poniekąd słusznie)...
§ Skarga na bezczynność ZUS (odpowiedzi: 4) Witam! Do kogo należy wnieść skargę na bezczynność ZUS? Do tej pory, w sprawie przyznania renty były poczynione następujące kroki: 1. lekarz...
§ Skarga na bezczynność (odpowiedzi: 7) Witam, Pisze w sprawie dotyczącej mojego poprzedniego posta....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.