Witam,
Czyn ten opisany jest w art. 177 §1 i 2
KK zgodnie z którym, kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek i jeżeli następstwem tego wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu,to sprawca podlega karze pozbawienia wolności od
6 miesięcy do lat 8.
Ponadto, art. 178 § 1 przewiduje zaostrzenie karalności wobec sprawcy takiego wypadku jeżeli znajdował się on w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia.
Wówczas sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę. A wiec od 9 miesięcy do 12 lat pozbawienia wolności.
Okoliczności które pan wskazał a które sąd w toku postępowania będzie badał, czerwone światło, brak utrudnień a więc.. niezastosowanie się do zasad bezpieczeństwa na drodze, przepisów o ruchu drogowym, dobra , niezakłócona niczym widoczność itd. może mieć wpływ na surowszy wymiar kary w granicach ustawowego zagrożenia ale wszystko to zależy oczywiście od oceny Sądu.