Podejrzany o czyn z Art. 279& 1 kk - postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym - Forum Prawne

 

Podejrzany o czyn z Art. 279& 1 kk - postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym

Witam mam taki problem. Na policji postawiono mi zarzuty (kradzież z włamaniem) do piwnicy na rzeczy o wartości 600zł. Po paru dniach dostałem 'Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym' od prokuratura rejonowego. I tam pisze na podstawie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
13-11-2015, 12:46  
CrepMar
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Podejrzany o czyn z Art. 279& 1 kk - postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym

Witam mam taki problem. Na policji postawiono mi zarzuty (kradzież z włamaniem) do piwnicy na rzeczy o wartości 600zł. Po paru dniach dostałem 'Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym' od prokuratura rejonowego. I tam pisze na podstawie art. 291& 1 kpk, art 292& 1 i 2 kpk i art 293& 1 kpk.
Jak mnie wtedy policja przesłuchiwała i postawiła zarzuty kradzież z włamaniem to policjant poprosił mnie o mój telefon i spisal telefon, baterie itp jaki dokładny i poinformował mnie, że nie moge sprzedać ani zniszczyć tego telefonu bo to tam bedzie na kare grzywny jeśli tam bedzie.

I teraz po paru dniach przyszło jak napisałem te postanowienie o zabezpieczeniu majatkowym i tam pisze ten mój telefon o wartości 800zł.

Uzasadnienie jest takie: Zgromadzony dotychczas materiał dowody w wysokim stopniu uprawdopodabnia fakt popełnienia przez podejrzanego zarzucanego czynu. Stosownie do treści art 291 & 1 kpk nalezało dokonać z urzedu zabezpieczenia wykonania orzeczenia na mieniu oskarżonego.

I tam pisze na czarno "Powyższe postanowienie jest natychmiast wykonalne (art. 462 kpk)


Co to znaczy ? Że mi zabiorą telefon i nie bede mógł go używać?
Tam na drugiej stronie pisze, że moge na podstawie art 293 & 3, art 460 i art 465 & 2 k.p.k, na postanowienie w przedmiocie zabezpieczenia majątkowego przysługuje zażalenie do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w terminie 7 dni od daty dorczenia odpisu postanowienia.

Może mi ktoś powiedzieć jak mam te zażalenie napisać i do kogo? ( Do prokuratury która mi dała te postanowienie o zabezpieczeniu majatkowym?)

I jak tam pisze ze 'natychmiast wykonalne' to znaczy ze moge sie spodziewać dzisiaj policji, że mi zabiorą telefon i nie bede mogl go uzywac?

Co w tym zazaleniu moge napisac? Bo tam pisze ze materiał dowodowy tam 'uprawdopodabnia fakt ze moglem popelnic te przestepstwo'.
Skoro ja tego nie popelnilem, nie mają żadnego dowodu - tego jestem pewien, ani żadnych świadków którzi mogli widzieć jak to robiłem bo nigdy sie tam nie włamałem ani niczego nie ukradłem.

Wiec jak złożyć te zażalenie, co napisać w nim, jak to napisać i do kogo wysłać? - oraz czy mi zabiorą telefon no bo ja nie mam drugiego i jak bede sie kontaktował z ludźmi ?:/

Prosze o pomoc.
CrepMar jest off-line  
13-11-2015, 16:34  
zwiter
Początkujący
 
Posty: 25
Domyślnie RE: Podejrzany o czyn z Art. 279& 1 kk - postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym

Wydaje mi się, że nie powinni Ci zabrać, jeżeli nie ma podstaw by sądzić, że go będzie ukrywał, sprzedasz, zniszczysz itd.

Postanowienie jest ostateczne, co nie znaczy, że zaraz ktoś przyjdzie i go zabierze.

Problem miałbyś, jakbyś coś z nim zrobił, by uniemożliwić ewentualne pokrycie grzywny.
zwiter jest off-line  
13-11-2015, 17:32  
CrepMar
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie RE: Podejrzany o czyn z Art. 279& 1 kk - postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym

Właśnie z tego co wyczytałem 'nie powinni mi zabrać' - no raczej nie mają podstaw żadnych, że go sprzedam lub coś podobnego. Wiec miejmy nadzieje ze mi go nie zabiorą bo już bym wolał im to dać w formie pienieżnej niz telefon oddawac.

A czy ktoś sie orientuje z tym zażaleniem? Jak to napisać, do kogo itp ?
CrepMar jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym (odpowiedzi: 1) Witam ! Dzisiaj dostałem takie pismo od prokuratury rejonowej . W sprawo przeciwko s. ur. w , podejrzanego o przestępstwo z art. 278§...
§ Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym. (odpowiedzi: 9) Witam. Ostatnio na lekcji wf doszło do nie miłego incydentu, a mianowicie pobiłem się z kolegą. Odrazu jak to w szkole została wezwana policja, mimo...
§ Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym (odpowiedzi: 3) Witam. Sytuacja wyglada w ten sposób. Policja znalazła w jednym z pomieszczeń 0, 50 gr narkotyku , przy czym wagę i samarki. Ilość narkotyku była...
§ Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym. (odpowiedzi: 1) Otórz, dostałem takie właśnie pisemko. Pod linkami dokładna treść. (wrzucam tak, gdyż uważam że łatwiej będzie to rozpatrzyć, czysto i klarownie)....
§ Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym (odpowiedzi: 1) Witam, pare miesięcy temu zostałem ujęty przez policję za pobicie, policjanci kazali mi zapłacić 500 zł w ramach zadość uczynienia dla pokrzywdzonego...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.