Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem sie - Forum Prawne

 

Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem sie

od 23,11 2016 r. mam wyrok w zawieszeniu pół roku w zawieszeniu na 2 lata za oszustwa internetowe natomiast teraz dostalem zawiadomienie że 20 odbędzie się sprawa w sądzie odnośnie również oszustwa internetowego ale popełnione ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
17-09-2017, 08:21  
jk25251
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem sie

od 23,11 2016 r. mam wyrok w zawieszeniu pół roku w zawieszeniu na 2 lata za oszustwa internetowe natomiast teraz dostalem zawiadomienie że 20 odbędzie się sprawa w sądzie odnośnie również oszustwa internetowego ale popełnione w styczniu 2016. Przy pierwszymk wyroku miałem stwierdzoną osobowość dysocjalną i uzależnienie od benzodiazepin i hazardu i całkowitą poczytalnośc natomiast teraz znacznie ograniczoną poczytalność i czy to oznacza że pójdę do więżnia?

Choruje od 2002 roku na zaburzenia psychiczne. Nie zgadzam się z pierwszą opinią ale nie chciałem wielomiesięcznych spraw , adwokatów , nerwów i itp.

Moim głównym proble3mem jest patologiczny hazard , choruje również na nerwicę natręctw i zaburzenia urojeniowe a ostatnio pogorszenie stanu zdrowia i nowa diagnoza zaburzenia schizoafektywne.Te oszustwa były żeby zdo0buyć poieniądze na hazard.

Kuratorka mi mówiła że zmienił się kodeks karny i nie wie że może być podwójny wyrok w zawieszeniu czy mi odwieszą bo przedstępstwo jest podobne. Te pierwsze oszustwa byly jesienią 2015 wyro0k dostalem w listopadzie 2016. Od tamtej pory nie ukradłem nawet główki od zapałki.
\
Mojej adwokat nie było cały tydzień dopiero co wczoraj się zgadaliśmy na jutro. Zawiadomienie dostałem dopiero tydzień przez zawiadomieniem które bedzie w sądzie. Czy mam iść z moim kuratorem prawnym ponieważ jestem ubezwłasnowolnionym częsciowo , moim tatą adwokatem i ja sam żeby się bronić? Jak to może się skonczyć.Kuratorka powiiedziałą że nie zna się na prawie ale moim wielkim plusem jest znacznie ograniczona poczytalność i że od wyroku w zawieszeniu mam wzorowe zachowanie.Zamkną mnie? Bardzo się denerwuje , proszę o porady.

Pozdrawiam.
jk25251 jest off-line  
17-09-2017, 08:31  
BBWR
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem

Przestępstwo ze stycznia 2016 roku nie zostało popełnione w okresie próby (ten biegnie od uprawomocnienia się orzeczenia) ani pomiędzy wydaniem wyroku a jego uprawomocnieniem się, zatem nie ma podstaw do zarządzenia wykonania kary warunkowo zawieszonej. Co do drugiego przestępstwa również zachodzą przesłanki formalne do zawieszenia wykonania orzeczonej kary (jeżeli będzie to kara pozbawienia wolności) lub orzeczenia innej kary (grzywny lub ograniczenia wolności). Ostateczna decyzja w tym zakresie należeć będzie jednak do sądu. Musisz też liczyć się z tym, że z uwagi na ograniczenie poczytalności, mogą zostać zastosowane środki zabezpieczające.
BBWR jest off-line  
17-09-2017, 08:56  
jk25251
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem

Srodki zabezpieczające tzn. detencja?
jk25251 jest off-line  
17-09-2017, 09:22  
BBWR
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem

Między innymi. Ale środek zabezpieczający polegający na umieszczeniu w zakładzie psychiatrycznym może (nie musi) zostać zastosowany tylko wówczas, gdy zostaniesz skazany na karę pozbawienia wolności bez warunkowego jej zawieszenia.
BBWR jest off-line  
17-09-2017, 13:07  
opek993
Użytkownik
 
Posty: 167
Domyślnie RE: Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem

Poprzedni wyrok nie zostanie odwieszony obligatoryjnie ale może stać się to fakultatywnie chociaż w przypadku opinii biegłego o ograniczonej poczytalności wątpiłbym w to ale Temida ślepa jest. Istnieje ryzyko że zostaniesz skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności. Aczkolwiek.. Wchodzi tutaj art. 60 czyli nadzwyczajne złagodzenie kary. W tym przypadku wyrok może być również zawieszeniu jak i może zostać zasądzona kara grzywny.

Trzeba pamiętać też o art. 53 kk który reguluje wymiar kary oraz spełnić wszystkie przesłanki. Zgodnie z tym sugerowałbym podjęcie mediacji z pokrzywdzonymi oraz naprawienie szkody.

Cytat:
Art. 53. § 1. Sąd wymierza karę według swojego uznania, w granicach
przewidzianych przez ustawę, bacząc, by jej dolegliwość nie przekraczała stopnia
winy, uwzględniając stopień społecznej szkodliwości czynu oraz biorąc pod uwagę
cele zapobiegawcze i wychowawcze, które ma osiągnąć w stosunku do skazanego,
a także potrzeby w zakresie kształtowania świadomości prawnej społeczeństwa.
[§ 2. Wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację i sposób
zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj
i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych
następstw przestępstwa, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia
przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza
staranie o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu
poczuciu sprawiedliwości, a także zachowanie się pokrzywdzonego.]
<§ 2. Wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację
i sposób zachowania się sprawcy, zwłaszcza w razie popełnienia przestępstwa
na szkodę osoby nieporadnej ze względu na wiek lub stan zdrowia, popełnienie
przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na
sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych następstw przestępstwa,
właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem
przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza staranie
o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu
poczuciu sprawiedliwości, a także zachowanie się pokrzywdzonego.>
§ 3. Wymierzając karę sąd bierze także pod uwagę pozytywne wyniki
przeprowadzonej mediacji pomiędzy pokrzywdzonym a sprawcą albo ugodę
pomiędzy nimi osiągniętą w postępowaniu przed sądem lub prokuratorem.
opek993 jest off-line  
17-09-2017, 13:26  
BBWR
Użytkownik
 
Posty: 46
Domyślnie RE: Wyrok w zawieszeniu za przestępstwo a przestępstwo podobne przed uprawomocnieniem

Nie ma tutaj podstaw nawet do fakultatywnego zarządzenia wykonania kary warunkowo zawieszonej. Popełnienie przestępstwa nie nastąpiło w okresie próby, a jeszcze przed wydaniem wyroku w poprzedniej sprawie.
BBWR jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Prawomcny wyrok w zawieszeniu a przestępstwo popełnione przed wyrokiem. (odpowiedzi: 8) Od 23.11.2016 roku jestem skazany na pół roku w zawieszeniu na dwa lata za oszustwo internetowena sumę 3250zł(5 osób , kopiowałem i wklejałem zdjęcia...
§ Przestępstwo gospodarcze a wyrok w zawieszeniu (odpowiedzi: 3) Witam, mam krótkie pytanie i liczę na szybkie odpowiedzi. Czy za przestępstwo gospodarcze można dostać wyrok w zawieszeniu?
§ Wyrok w zawieszeniu za handel narkotykami a inne przestępstwo. (odpowiedzi: 3) Witam. Mam wyrok w zawieszeniu za handel narkotykami (6 miesięcy w zawieszeniu na dwa lata). Czy jeżeli dokonam się przestępstwa z innego artykułu...
§ Podobne przestępstwo przed okresem próby (odpowiedzi: 5) czy za popełnienie podobnego przestępstwa PRZED okresem próby za pierwsze przestępstwo (za nie kara 3 lat zawiasów) sąd może odwiesić zawiasy? tzn...
§ Wyrok w zawieszeniu, a ponowne przestępstwo (odpowiedzi: 1) Witam, Ok. maja zeszłego roku zostałem skazany na 2 lata w zawieszeniu na 4, oraz 4 lata dozoru kuratora. Za sprzedaż narkotyków w tym małoletnim...
§ Wyrok w zwieszeniu i przestępstwo popełnione przed uprawomocnieniem się wyroku. (odpowiedzi: 6) Witam, Bardzo proszę o pomoc w pewnej sprawie! W roku 2008 podrobiłam dwa dowody zapłaty za telefon w sieci Orange jeden w 04/2008 i drugi w...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.