Czas oczekiwania na decyzję prokuratura - Forum Prawne

 

Czas oczekiwania na decyzję prokuratura

Witam, mam pytanie. Jak długo się zwykle czeka na decyzję prokuratura? Wyczytałem, że do 2 miesięcy, ale czy zawsze tak jest? I jeśli może dłużej potrwać to czy uzyskuje się w związku tym jakieś pismo ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
27-02-2018, 19:31  
Arek_lodz
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Czas oczekiwania na decyzję prokuratura

Witam, mam pytanie.
Jak długo się zwykle czeka na decyzję prokuratura? Wyczytałem, że do 2 miesięcy, ale czy zawsze tak jest?
I jeśli może dłużej potrwać to czy uzyskuje się w związku tym jakieś pismo czy po prostu można czekać i czekać nie wiadomo ile bez żadnej informacji?

Bo mialen taką sytuację w sierpniu, konkretnie wzięcie kredytu na lewe zaświadczenie, nie doszło do podpisania umowy, ale byłem czysty, nigdy nie byłem spisywany, ani nic, także na koniec przesłuchania uzyskałem informację, że raczej najbardziej pewne, że będzie 2 lata w zawieszeniu, bo nie byłem karany.
I powiedział komendant, że decyzja prokuratura będzie do 2 miesięcy. Niby wszystko było wyjaśnione, bo osoba, która udzieliła zaświadczenia też była oszustka, sprawdzili ją i się przyznała, także wiele tu do wyjaśniania nie było raczej.
A jeśli już to miałem niby odbierać telefon jak by coś trzeba jeszcze ustalić, ale w ciągu 2 miesięcy nie miałem telefonów od obcych numerów, także raczej wszystko jasne.
Jednakże też było mówione, że wolałbym by to było dyskretnie bez wiedzy rodziców, to czy mogli przechować decyzję na komendzie w takim wypadku?

Ale dziś mija ponad 6 miesięcy i ani nic z prokuratury, ani komendy, cisza.

Proszę o konkretną odpowiedź, czy jest jakiś powód do obaw czy po prostu udać się na komendę by wszystko wyjaśnić, jednakże powinno być wszystko ok, bo w przeciwnym razie raczej by dali w jakis konkretny sposób znać, przynajmniej pocztą polską?
Arek_lodz jest off-line  
27-02-2018, 19:48  
kadi
Przyjaciel forum
 
Posty: 13.191
Domyślnie RE: Czas oczekiwania na decyzję prokuratura

Nie ma sztywnych terminów w takich sprawach. Sporo zależy np. od obłożenia pracą i ilości obsadzonych etatów w danej prokuraturze, ale 6 miesięcy to sporo.

Jeśli nie zmieniałeś w tym czasie miejsca zamieszkania (czyli wykluczone jest, że "decyzja" poszła na nieaktualny adres), zadzwoń tam gdzie Cię przesłuchiwano i zapytaj co się dzieje w sprawie.

Jeśli podałeś w czasie przesłuchania prawidłowy adres, nie zmieniałeś miejsca zamieszkania i odbierasz przychodzącą pocztę poleconą, to raczej nikłe są szanse, że Cię szukają, bądź że Ci grozi zatrzymanie.
kadi jest off-line  
27-02-2018, 19:52  
Arek_lodz
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Czas oczekiwania na decyzję prokuratura

Nom teraz to już jest w dodatku ponad 6 miesięcy...
Mieszkam pod tym samym adresem ponad 10 lat.
No też tak myślę, ale podjadę któregoś dnia by mieć pełny spokój.
Arek_lodz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czas oczekiwania na decyzję w sprawie reklamacji części samochodowej. (odpowiedzi: 5) Witam, jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tematy związane z prawem, także liczę (po cichu) na wyrozumiałość. Mam następujący problem. W...
§ Pozew? bardzo długi czas oczekiwania na decyzję o staż (odpowiedzi: 2) Witam wszystkich na forum, mój problem wygląda następująco: dnia 12 lutego złożyłem w Urzędzie Pracy wniosek przygotowany przez pracodawcę o...
§ Odwołanie od wyroku, jaki czas oczekiwania na decyzję (odpowiedzi: 7) Witam Mam pytanie, otóż zostałem skazany zaocznie czyli rozprawa odbyła się bez mojej obecności, w momencie gdy dostałem pismo z decyzją tzn z...
§ Maksymalny czas oczekiwania na decyzję (odpowiedzi: 0) Dzien dobry, czy w Wlk. Brytanii urzedy maja jakies ustawowe limity na podjecie decyzji? Czy rozstrzyganie sprawy przez ponad rok moze byc uznane...
§ Czas oczekiwania na decyzję z MSWiA (odpowiedzi: 0) Witam Chciałabym się dowiedzieć jak długo trzeba czekać na decyzję odnośnie renty rodzinnej? W dniu 28 czerwca wysłałam pismo do MSWiA, którym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.