Ja bym użył sformułowania znamiona czynu zabronionego zabójstwa lub po prostu znamiona zabójstwa. Znamiona przestępstwa (chociaż niekiedy tak się mówi) nie jest całkiem poprawne bo nie każdy czyn zabroniony będzie przestępstwem. Jeśli zachodzą np. okoliczności okoliczności wyłączające winę lub szkodliwość społeczna czynu jest znikoma to będziesz miał czyn zabroniony wypełniający znamiona ale przestępstwa nie będzie. Każde zachowanie (działanie lub zaniechanie działania) wypełniające znamiona którejś z typizacja zawartych w kodeksie karnych lub innej ustawie karnej jest czynem zabronionym. Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz rozróżnienie między typizacja a czynem zabronionym. Typizacja to abstrakcyjny opis zachowania, którego ustawodawca zabrania pod groźbą kary. Np. "Kto zabija człowieka..." Natomiast czyn zabroniony to konkretne zachowanie człowieka wypełniające typizacje np. "Iksiński dnia 25.10.2015 roku o godz. 17:15 działając z zamiarem pozbawienia go życia ugodził podczas sprzeczki nożem Ygrekowskiego w klatkę piersiową a następnie poderżnął mu gardło"
Dlatego zdanie czyn zabroniony opisujący zabójstwo jest bez sensu bo to zabójstwo jest czynem zabronionym. Również znamiona czynu zabronionego polegającego na zabójstwie nie są całkiem poprawne, że chociaż już lepsze. Można powiedzieć czyn zabroniony opisany (albo stypizowany jesli chcemy "popisać się mową prawniczą") w art. 148 par. 1
kk polegający na zabiciu człowieka, nazywany zabojstwem czasami z dodatkiem przymiotnika "zwykłe" by odróżnić od typów kwalifikowanych i uprzywilejowanych.
Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka