Pomowienie i logi sprzed 3 lat - Forum Prawne

 

Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Na forum wyrazilem sie negatywnie o jednej osobie z mojego miasta. Jakies 8 miesiecy temu znajomy powiedzial mi, ze ta osoba uruchomila cala procedure na policji w celu ustalenia mojego ip i danych. Jestem winny ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa publicznego > Prawo karne


Odpowiedz
 
04-03-2023, 00:18  
35kolonko35
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Na forum wyrazilem sie negatywnie o jednej osobie z mojego miasta. Jakies 8 miesiecy temu znajomy powiedzial mi, ze ta osoba uruchomila cala procedure na policji w celu ustalenia mojego ip i danych.

Jestem winny i wezme to na klate. Rodzi sie jednak inne pytanie.
Jakim cudem dostawca internetu udostepnil policji logi z moim IP, godzina i data logowania? Takie dane powinien miec maksymalnie 12 miesiecy a nie prawie 3 lata. Jest mozliwos zgloszenia tego do jakiejs instytucji w celu zabadania legalnosci takiego czynu?
Jaka kara moze grozic dostawcy internetu? Wydaje mi sie, ze to nie jest do konca legalne i dostawca nie powinien takich logow juz miec. To mala lokalna firma.
35kolonko35 jest off-line  
04-03-2023, 00:59  
Wieprzek
Użytkownik
 
Posty: 60
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

A ten twój znajomy to nie wie ze nepotyzm w Polsce nie działa a jak działa to kończy się to na ogół Białołęką. Ja myśle ze ten twój kolega niczego nie zrobił powiedział ze uruchomił procedurę, technicznie rzecz biorąc aby uzyskać dane teleinformatyczne prokurator musi mieć do tego nakaz wiem sam bo jestem ISP i od czasu do czasu dostaje przesyłki z prokuratury aby wydać logi. Po za tym pomówienie jest ścigane z prywatnego oskarżenia i możesz spać spokojnie. Dzieciaki na forum się pokłócili i się straszą sadami
Wieprzek jest off-line  
04-03-2023, 06:56  
Owner99
Zbanowany
 
Posty: 612
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

A skąd kolega wyżej wziął ten nepotyzm w tej sytuacji?
To że coś jest ścigane z oskarżenia prywatnego nie oznacza że ktoś prywatnie prowadzi sprawę i prokurator nic w takiej sprawie nie robi.

Do autora: to że sprawa ciągnie się prawie 3 lata nie oznacza że Twoje dane nie zostały uzyskane w ciągu 12 miesięcy od popełnionego czynu.
Owner99 jest off-line  
04-03-2023, 09:24  
35kolonko35
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Mialem juz wezwanie na przesluchanie w charakterze swiadka. Umowa na internet jest na mnie. Policjant mowil, ze moje IP bylo na forum jako ze ktos w niego pisal posty 3 lata temu.
IP mam prywatne, w sieci jestem widoczny pod tym samym IP co inni uzytkownicy. Tylko dostawca internetu wie, kto o danej godzinie mial przypisane dane IP i port. Nie ma mozliwosci tego insczej sprawdzic. Jesli policja ma takie dane sprzed 3 lat to widocznie dostawca ich nie usunal chociaz jest do tego zobligowany.

Czy jest jakas szansa pociagnac za to dostawce internetu do odpowiedzialnosci? Skoro logi sie trzyma 12 miesiecy, a ktos je trzyma dluzej to jest to legalne? Jakie moga byc kary dla dostawcy w przypadku stwierdzenia, ze nie kasuje takich danych po uplywie 12 miesiecy?
35kolonko35 jest off-line  
04-03-2023, 10:35  
Owner99
Zbanowany
 
Posty: 612
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Czy rozumiesz co do Ciebie napisałem? w poście #3?
Owner99 jest off-line  
04-03-2023, 11:38  
ziomkii
Użytkownik
 
Posty: 201
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Cytat:
Napisał/a Wieprzek Zobacz post
A ten twój znajomy to nie wie ze nepotyzm w Polsce nie działa i
oczywiście, że działa
w 2018 r. do egzaminu notarialnego w Krakowie przystąpił syn członka Rady Izby Notarialnej w Krakowie w latach 2006-2018, a na egzaminie oceniali go inni członkowie Rady Izby Notarialnej w Krakowie z tego okresuw tym zakresie czekamy na wyrok NSA
ziomkii jest off-line  
05-03-2023, 00:09  
maj1966
Zbanowany
 
Posty: 352
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Nasz ŚP admin pierszej sieci w której byłem
mówił
pamiętajcie
nie jesteście anomimowi
Amen
maj1966 jest off-line  
05-03-2023, 15:13  
Wieprzek
Użytkownik
 
Posty: 60
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Mi to z kilometra śmierdzi dwoma dzieciakami którzy się pokłócili na forum i dziwnym trafem postępowanie trwa 3 lata.

Przypominam "Dochodzenie powinno być ukończone w ciągu 2 miesięcy" pózniej prokurator może przedłużyć ten okres do 3 miesięcy, a w wypadkach szczególnie uzasadnionych a kłótnia dwóch dzieciaków na forum to niezbyt dobry argument aby przedłużać dochodzenie w nieskończoność.

I jeden drugiemu wiadomości pewnie smaruje mam znajomego w Policji kolegę, polecam taką wiadomość zgłosić z załączoną wiadomością w zawiadomieniu o przestępstwie

Kto, powołując się na wpływy w instytucji państwowej, samorządowej, organizacji międzynarodowej albo krajowej lub w zagranicznej jednostce organizacyjnej dysponującej środkami publicznymi albo wywołując przekonanie innej osoby lub utwierdzając ją w przekonaniu o istnieniu takich wpływów, podejmuje się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w zamian za korzyść majątkową lub osobistą albo jej obietnicę,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Prokurator od razu na podstawie 1 wiadomości zrobi zawiasy w ekstremalnym przypadku pudło. Uwielbiam to młode pokolenie które kłuci się na forum i zastrasza. Ja osobiście gdybym miał z takim natrętem do czynienia to w wolnej chwili odpalił bym EPUAP wysłał zdjęcia rozmów na dowód do pierwszej lepszej prokuratury od razu postępowanie z automatu i zatrzymanie dołek i nieprzyjemności i włóczenie po sądach a to nic nie kosztuje a rozmówca ma psikusa.


Autorowi polecam dorosnąć lub nie słuchać kolegi bo mocne ziółka ktoś pali z całym szacunkiem to autora i kolegi. Wy tak naprawdę myślicie ze Policja za wasze rozmówki Polsko-Polskie będzie szukać logów nie bardzo, rozumiem przestępczość gospodarczą oszustwo na blika czy olx to tak. Na 100% postępowanie dawno umorzone a autor zastraszony i szuka odpowiedzi na forum to jest psychomanipulacja.


A teraz wrócę do najlepszego "Mialem już wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka." Taką czynność powinieneś zaskarżać jest to łamanie podstawowego prawa czemu?. Skoro na kolegę coś powiedziałeś powinieneś dostać wezwanie jako podejrzany. Policjant chce zrobić prosty numer wzywam jako świadka a pózniej zrobimy konwersje co prawda zeznanie można uznać za niebyłe ale zeznań świadka nie da się wyłączyć z akt co to oznacza ze sędzia który będzie orzekał będzie miał naprowadzenie kierunku procesu.

Przypominam tutaj wszystkim którzy kiedykolwiek to przeczytają Policjant zanim zaprosi cię na przesłuchanie ma mieć twarde dowody w postaci np: logów, zdjęcia z kamery to ja kradłem a numery w stylu opcja na 60 tkę a pózniej zarzuty jest jawnym gwałceniem praw do obrony. Bo jeśli nie będziemy chronić takich podstawowych spraw to może się to skończyć w taki sposób że podejrzanemu który przebywa zagranicą na słowo ze w Polsce nie ma prawa do sprawiedliwego procesu będzie się to kończyć azylem, a inne państwa postrzegać będą nas jako kraj 3 świata
Wieprzek jest off-line  
05-03-2023, 23:23  
35kolonko35
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Nie rozumiecie. Postepowanie nie zostalo uruchomione 3 lata temu tylko zacznie pozniej. Jakies 8 miesiecy zajelo policji ustalenie autora wpisow na forum, pozniej uzyskanie ip od dostawcy itd.

Postepowanie nie trwa 3 lata ani nawet 2. Dlatego jestem niemal 100% pewien, ze dostawca internetu trzyma logi ponad 12 miesiecy. Co nie jest zgodne z prawem. Moje IP jest prywatne i tylko dostawca internetu wie, kto uzywa danego IP w danym czasie. Policja nie mogla tego wiedziec, dostawca musial to udostepnic.

Pytam raz jeszcze, gdzie moge to zglosic i jakie sa kary dla dostawcy jesli udowodnia mu takie naruszenia. Zapewne sa to kary grzywny, tylko jakiej wysokosci. Nie moze byc tez tak, ze dostawca robi z logami co chce i nie przestrzega prawa telekomunikacyjnego.
35kolonko35 jest off-line  
05-03-2023, 23:52  
Wieprzek
Użytkownik
 
Posty: 60
Domyślnie RE: Pomowienie i logi sprzed 3 lat

Dostawca działa zgodnie z prawem, ja zgodnie z UKE działam i jak mi powiedzieli trzymam logi 5lat ba zdarza się ze nawet więcej. Log nie jest danymi osobowymi więc jak rozumiesz mogę je trzymać bez końca w praktyce to się wstawia dysk i się metkuje stary z dopiskiem logi 2012 rok a storage nie kosztuje majątku. Co możesz zrobić z tym nic nie możesz.

Jestem jednego pewien zeznawałeś jako "Świadek" a toczy się dochodzenie co to oznacza ze powinieneś skarżyć Policje. Bo jak dojdzie do procesu sądowego nie chce być w twojej skórze a dokładnie sądy smarują grzywny i kary finansowe które mogą rujnować.

Jako dostawca ISP mogę robić sobie co chce i trzymać logi w nieskończoność i tak się robi z prostej przyczyny ze lepiej coś mieć niż nie mieć.

Ale log to jeszcze nie wszystko widział cie kto jak obsmarowywałeś kolegę olejem? no nie. Jak w roli świadka zeznałeś ze tak no to będzie konwersja etap podejrzany sąd grzywna.

Tu się robi błędne koło skoro ISP wydał logi będę go karał odpowiedzialność zbiorowa. My dokładnie rozumiemy o czym mówisz ale tego postu nikt na poważnie nie bierze nawet ja ponieważ miałem do czynienia z temidą. W najgorszym wypadku wyłapiesz tysiaka i zawiasy 3 miesięczne
Wieprzek jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Stalking a logi z Youtube. (odpowiedzi: 2) Pewna osoba złożyła na mnie zawiadomienie do policji o jej nękanie i zastraszanie.Przyszedł policjant na rozpytanie.Częścią oskarżenia były rzekome...
§ Pomowienie o zniszczenie komus zdrowia-pomowienie na sali sadowej i pozniej w pismie (odpowiedzi: 1) Witam, W zeznaniach w sadzie strona przeciwna pomowila mnie o to ze moje pisma procesowe spowodowaly utrate zdrowia przez inna osobe. Zarzucila mi...
§ Czy muszę przechowywać logi? (odpowiedzi: 7) Zajmuję się instalacjami sieci typu HotSpot w różnych miejscach publicznych (Hotele, Restauracje, itp.). Zaznaczam że dostęp do internetu w takich...
§ Logi z irca (odpowiedzi: 4) Witam jest taka sprawa jestem na ircu i wszystkie rozmowy na ircu loguje dziś koledzy na ircu namówili mnie zebym obraził moderatora za to...
§ logi z serwera (odpowiedzi: 1) zastanawia mnie jak mocnym dowodem w postępowaniu jest log serwerowy. W końcu jest tylko zapiskiem, który można podrobić, zmodyfikować na samym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.