dezyzja warunków zabudowy - Forum Prawne

 

dezyzja warunków zabudowy

Witam wszystkich, na początku chciałbym podkreślić że jestem "świeżynka" na tym forum ale bardzo potrzebuje Państwa pomocy sprawa dotyczy WNIOSKU O WYDANIE DECYZJI O WARUNKACH ZABUDOWY, otóż 17.04.2009 r. złożyłem taki wniosek do urzędu gminy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
17-03-2010, 19:22  
dario_soldier
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie dezyzja warunków zabudowy

Witam wszystkich, na początku chciałbym podkreślić że jestem "świeżynka" na tym forum ale bardzo potrzebuje Państwa pomocy sprawa dotyczy WNIOSKU O WYDANIE DECYZJI O WARUNKACH ZABUDOWY, otóż 17.04.2009 r. złożyłem taki wniosek do urzędu gminy Warszawa-Białołęka, warunkiem złożenia wniosku było dostarczenie wszelkich warunków dołączenia gazu, energii elektrycznej i podłączenia gazu. Z MPWiK otrzymałem decyzje że podłączenie do kanalizacji i wodociągu będzie możliwe po utworzeniu tych mediów ( w chwili składania wniosków nie było ani kanalizacji ani wodociągu) dlatego w wniosku o warunki zabudowy ująłem własną studnie i własne "szambo". Po !! 11 miesiącach !! Pani z gminy (po 8 rozmowach telefonicznych, obiecywania pozytywnego rozpatrzenia wniosku i przeciągania czasu) oświadcza mi że wniosek został źle wypełniony ponieważ istnieje możliwość podłączenia pod wodociąg i kanalizacje który został oddany do użytku 4 miesiące temu!!! Dziś mamy 17.03.2010 r. a ja dalej nie mam żadnej decyzji administracyjnej dotyczącej warunków zabudowy jutro jade osobiście do gminy bardzo proszę o pomoc co mam dale robić!!! Wniosek złożyłem ROK TEMU i dalej jestem na niczym nie otrzymałem żadnego formalnego pisma!!! Bardzo proszę o pomoc i rade!! Z góry dziękuje za wszystkie posty!!!
dario_soldier jest off-line  
18-03-2010, 10:23  
użytkownik1052
Użytkownik
 
Posty: 292
Domyślnie RE: dezyzja warunków zabudowy

W postępowaniu administracyjnym obowiązuje zasada pisemności. Radzę pisać pisma do urzędu, można oprzeć się na art 35 Kodeksu postępowania administarcyjnego, organy administracji publicznej zobowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki. Muszą odpowiedzieć na piśmie czego żądają oraz na jakiej podstawie prawnej. Co wynika z art 6 (działanie na podstawie prawa) i 14 (zasada pisemności) KPA.
użytkownik1052 jest off-line  
07-02-2011, 18:32  
ATVSPORT
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: dezyzja warunków zabudowy

Białołęka - piękne miejsce do mieszkania ...
Tylko, że urzędnicy dla mieszkańców robią niewiele, żeby nie powiedzieć, że nic. Zbuduj sobie domek, a ulicę, kanalizację, oświetlenie wybuduje ci gmina za 100 lat ! Mieszkańcom z tzw. domków nikt się nie przejmuje. Miałeś kasę na dom, to sobie poradzisz sam.
A wracając do warunków zabudowy - przedłużanie procedur to standard na Białołęce. Jeszcze kilka lat temu, można było wejść do urzędnika, który załatwia jakąś sprawę, teraz drzwi zamknięte! Oprócz okienek obsługujących mieszkańców na parterze, aby wejść i o coś zapytać, trzeba najpierw się umówić telefonicznie. Nikt nie będzie przeszkadzał i jeszcze patrzył, czy urzędnik pracuje, czy siedzi na gadu gadu.
Wystąpiłem o wydanie warunków zabudowy w 2008 roku, na warunki czekałem .... UWAGA ! - 2 lata ! Odebrałem warunki, bardzo mi się nie podobały. Urząd określił mi m.in. kształt dachu, robiąc analizę budynków sąsiednich. Chciałem dach płaski, a określono w WZ, że dach ma być dwuspadowy lub mansardowy. Ograniczono także wysokość budynku. Ale przyjąłem to jako kompromis. Wystąpiłem o uprawomocnienie się tych warunków, czyli przybicie pieczątki, że warunki są ostateczne. Miało trwać 2 tygodnie. Trwało... UWAGA ... 9 miesięcy ! Przyczyna? Sąsiedzi złożyli odwołanie do KO i mimo, że je odrzucono w Kolegium Odwoławczym, to Urząd Białołęki przetrzymywał wydanie wniosku jeszcze 5 miesięcy. Dlaczego? Nie wiem. W międzyczasie osobę zajmującą się tą sprawę zmieniono. Może mieli problemy kadrowe, a może im się nie chce. Nie zapominają za to o podatkach. Te ściągają chętnie i podwyższają stawki co roku.
Białołęka nie jest takim pięknym miejscem do życia jakby się wydawało.
ATVSPORT jest off-line  
07-02-2011, 18:58  
S1onko
Użytkownik
 
Posty: 188
Domyślnie RE: dezyzja warunków zabudowy

Urząd ma 2 miesiące na wydanie decyzji. Ponieważ zazwyczaj wymaga uzgodnień z innymi organami często trwa to dłużej. Ale nie aż tak długo... Poza tym na organach ciąży obowiązek powiadomienia stron o niemożności załatwienia sprawy w terminie i oznaczenie nowego terminu przewidywanego zakończenia sprawy. W opisywanej sytuacji złożyłabym skargę na bezczynność Wójta najpierw do Rady Gminy a po wyczerpaniu trybu (niezależnie od tego czy zostanie uznana za zasadną czy bezzasadną- nie ma to znaczenia)- do WSA z żądaniem zasądzenia odszkodowania za przewlekłość postępowania.
S1onko jest off-line  
07-02-2011, 19:38  
ATVSPORT
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: dezyzja warunków zabudowy

Cytat:
W opisywanej sytuacji złożyłabym skargę na bezczynność Wójta najpierw do Rady Gminy a po wyczerpaniu trybu
Tak też zrobiłem. Nawet dwukrotnie. Przy wydawaniu warunków złożyłem dwie skargi. Po pierwszej zatelefonowała do mnie pani z urzędu i zapytała, czy nie mógłbym wycofać skargi, bo już wkrótce otrzymam warunki, więc po co pisać skargi, ona będzie musiała na nią odpowiadać itd. Niestety skargi nie wycofałem, a decyzja, która miała być już zaraz, była dopiero za pół roku. Później napisałem kolejną skargę. Na jedną z nich urząd nie odpowiedział wcale.
Przy oczekiwaniu na decyzję ostateczną dla Warunków Zabudowy, także złożyłem skargę, na zbyt długie oczekiwanie. Oczywiście osobiście także kilka razy próbowałem dowiedzieć się co się dzieje ze sprawą, ale ciągle było coś...
Przy ostatniej odpowiedzi na skargę urząd mnie zadziwił swoim sprytem. Gdyż mimo, że czekałem 9 miesięcy, urząd błyskawicznie po skardze wydał mi warunki. Zadzwoniła pani, że czekają na mnie i mnie zapraszają po ich odbiór. Odebrałem je niezwłocznie, a już po kilku dniach przyszła odpowiedź na moją skargę, w której wytłumaczono mi, że po pierwsze nie mogli wydać mi ostatecznych WZ, gdyż sąsiedzi złożyli odwołanie do KO. (Nic to, że ich zastrzeżenia odrzucono w KO 5 miesięcy wcześniej), a po drugie to decyzję już odebrałem, czyli moja skarga stała się niniejszym bezprzedmiotową ! (Czyż to nie genialne! Jak w komediach Barei!!!!) I życie znów jest piękne. Teraz szykujemy projekt i aż się zastanawiam co mnie czeka przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę.
A co u burmistrza? Ma się dobrze ! Zadowolony z siebie. Przed wyborami samorządowymi wprost promieniował od swoich wielkich osiągnięć dla gminy.
ATVSPORT jest off-line  
07-02-2011, 19:51  
S1onko
Użytkownik
 
Posty: 188
Domyślnie RE: dezyzja warunków zabudowy

I właśnie to jest główna funkcja skargi na bezczynność- po otrzymaniu kopii z organu wyższego stopnia celem odniesienia się do jej treści, organy zazwyczaj nabierają tempa Tylko jedna uwaga- nie piszemy do "bezczynnego" organu tylko do organu POWYŻEJ. Najlepiej złożyć w sekretariacie i poprosić o prezentatę na swojej kopii. Po upływie miesiąca można już pisać do WSA- tryb wyczerpany, organy nie zareagowały... Sąd oznaczy organowi termin wydania rozstrzygnięcia a NA ŻĄDANIE zasądzi na rzecz strony odszkodowanie. Korzystajcie z tego trybu! Administracja publiczna jest dla petentów a nie odwrotnie- jeżeli się jej nie pozwoli na takie praktyki to w końcu zacznie pracować zgodnie z procedurą administracyjną!
S1onko jest off-line  
11-01-2012, 22:59  
marmualzel
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: dezyzja warunków zabudowy

Przepraszam ze w odpowiedzi ale nie umiem sie posługwac tym forum jescze.

Mam banalne pytanie, czy wystapienie o Warunki zabudowy zobowiązuje do wszczecia procedury pozwolenia na budowę, czyli do ropoczyniana inwestycji. Chciałabym wystąpic o takie warunki aby działka była bardziej atrakcyjana do sprzedania.

Proszę o odpowiedź

Z góry dziękuję
marmualzel jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ interpretacja Warunków zabudowy (odpowiedzi: 3) Witam chce zakupić działkę orną z wydanymi warunkami zabudowy w których jest zapis: Rodzaj inwestycji: budowa domu jednorodzinnego z garażem w...
§ Zmiana warunków zabudowy (odpowiedzi: 7) Czy można zmienić warunki zabudowy, czy trzeba się starać o nową decyzję? Problem tkwi w miejscach postojowych i dojeździe do tych miejsc. W wz...
§ Zmiana Warunków zabudowy (odpowiedzi: 2) Witam :) Bardzo proszę o pomoc. Bo już sami nie wiemy co robić dalej. W zeszłym roku kupiliśmy działkę wraz z warunkami zabudowy. Architekt...
§ Ustalenie warunków zabudowy. (odpowiedzi: 1) Złożyłem w Urzędzie Gminy wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Chcę zbudować domek jednorodzinny na działce 20m szerokości. Na jednej z map...
§ Zmiana warunków zabudowy (odpowiedzi: 7) Chcialabym kupic dzialke budowlana z wydanymi warunkami zabudowy. Warunki te jednak zostaly wydane na duza dzialke ktora zostala podzielona na...
§ ważnosć warunków zabudowy. (odpowiedzi: 4) Dostałam właśnie warunki zabudowy. Mam zamiar budować dom na wsi. W jakim czsie muszę zacząć budowę, żeby warunki nie uległy przedawnieniu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:48.