DAROWIZNA w postaci domu na żonę. Nietypowa sprawa. - Forum Prawne

 

DAROWIZNA w postaci domu na żonę. Nietypowa sprawa.

Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc. Sprawa jest naprawdę trudna i nie wiem co robić. Może ktoś z Państwa może pomóc mi i mojej rodzinie. Zacznę od początku. Wychowywałem się w patologicznej rodzinie. Bieda, tata ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
23-04-2010, 20:24  
Użytkownik
Gość
Domyślnie DAROWIZNA w postaci domu na żonę. Nietypowa sprawa.

Witam serdecznie.
Bardzo proszę o pomoc. Sprawa jest naprawdę trudna i nie wiem co robić. Może ktoś z Państwa może pomóc mi i mojej rodzinie. Zacznę od początku.

Wychowywałem się w patologicznej rodzinie. Bieda, tata nałogowy alkoholik, a mama bezradnie rozkładała ręce. Tata przez picie tracił każdą pracę, a mama nigdy nie pracowała. Ledwo wiązaliśmy koniec z końcem. Taka była wtedy szara rzeczywistość. Gdy ukończyłem 20 lat postanowiłem wyrwać się z tego piekła. W moją tułaczkę życia zabrałem mamę i czwórkę młodszego rodzeństwa. Podejmowałem się każdej pracy aby utrzymać siebie, mamę i rodzeństwo. Najpierw tułaliśmy się po wynajętych pokojach. Ale i tak wszędzie było lepiej niż z tatą. Ale pewnego dnia zapragnąłem lepszego życia. Aby stworzyć prawdziwy dom. I udało się. Bardzo malutkimi kroczkami udało mi się najpierw kupić działkę, a potem zbudować dom. Czasami było bardzo ciężko. Już nawet nie wspomnę ile razy szedłem głodny spać. Ale budowałem go z myślą o moich dzieciach, mojej rodzinie, którą zamierzałem w przyszłości założyć. Gdy ukończyłem budowę domu moje rodzeństwo było już pełnoletnie. W moim domu została zameldowana mama i rodzeństwo. Gdy ich meldowałem powiedziałem im, że mogą w nim mieszkać do dnia mojego ślubu, ponieważ dom budowałem z myślą o mojej rodzinie, wtedy nie robili żadnych problemów. Trójka z rodzeństwa po jakimś czasie założyła swoje rodziny i wyprowadzili się z mojego domu. Mieszałem już tylko z mamą i bratem. Niestety mąż jednej z sióstr okazał się alkoholikiem jak tata. Pił i bił. Przygarnąłem ją i jej czwórkę dzieci aby jej pomóc. Miała jednak powiedziane, że może u mnie mieszkać do dnia mojego ślubu, zgodziła się.
Ok trzech lat temu poznałem moją żonę. Zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia i to z wzajemnością. Dlatego postanowiliśmy wziąć jak najszybciej ślub aby już nie być samemu na tym świecie. Niestety moja mama nie przyjęła pozytywnie wtedy jeszcze mojej dziewczyny. Zaczęła jej dokuczać, opluwać wulgaryzmami i robiła wszystko żeby nas rozdzielić. Sytuacja nie zmieniła się nawet wtedy gdy moja wtedy jeszcze dziewczyna stała się moją narzeczoną, a w końcu żoną. Oczywiście rodzeństwo było po stronie mamy. Po moim ślubie grzecznie poprosiłem wszystkich o wymeldowanie ponieważ chciałem sprzedać dom, aby wybudować drugi w innym mieście i dać go mojej rodzinie. Mamie zaproponowałem, że kupię jej mieszkanie ponieważ nigdy w życiu nie pracowała i nie miała by gdzie iść. I tu zaczęły się schody. Nie zamierzała się wymeldować, rodzeństwo także nie. Jawnie widać, że chcą tam mieszkać i basta. Nic sobie nie robią z mojego mówienia. Do tego żona oprócz wulgaryzmów pod swoim adresem, wysłuchiwała, że pojawiła się nie w porę, że nie wyprowadzą się bo ponoć mam obowiązek w stosunku do mojego rodzeństwa i że dom zostanie w rodzinie i że nie pozwoli mi nigdy sprzedać domu.
Dziś z żoną mamy dwójkę malutkich dzieci. Mieszkamy z rodzicami żony w wynajętym mieszkaniu w strasznych warunkach. Wilgoć jest tak straszna, że rosną grzyby. To nie są warunki dla malutkich dzieci.
Mam dom, który pragnął bym dać swojej rodzinie. Przede wszystkim jednak dzieciom, aby uchronić je przed chorobami, które mogą być konsekwencją wilgoci. Niestety doszło do tego, że gdyby nie klucze, które posiadam nie został bym wpuszczony do własnego domu. Mało tego. Mnie także moja własna mama zaczęła opluwać wulgaryzmami, nawet na ulicy przy obcych ludziach.
Ludzie pomóżcie. Co mam zrobić w tej sytuacji ???
Próbowałem już próśb. Wysłałem nawet do nich pisma aby dobrowolnie się wymeldowali, bo chcę sprzedać dom i dać go mojej rodzinie. Oni śmieją mi się w twarz. To moja mama i rodzeństwo. Niestety na drodze prawnej jestem przegrany to moja rodzina.
Wpadłem nawet na pomysł, żeby przepisać dom jako darowiznę na moją żonę. Czy jest taka możliwość??? I co musiał bym zrobić, żeby przepisać dom w formie darowizny na moją żonę ??? Czy żona będzie miała większe możliwości aby bezproblemowo wymeldować mamę i moje rodzeństwo ???
Błagam Państwa o pomoc... Jedyne co mi pozostało to wiara w to, że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.
Serdecznie pozdrawiam.
 
23-04-2010, 20:31  
BOHO
Stały bywalec
 
Posty: 7.278
Domyślnie RE: DAROWIZNA w postaci domu na żonę. Nietypowa sprawa.

przepisanie nic nie da.....
dom jak rozumiem jest tylko twoją własnością ?
BOHO jest off-line  
23-04-2010, 21:08  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: DAROWIZNA w postaci domu na żonę. Nietypowa sprawa.

Dokładnie tak. Jestem jedynym właścicielem.
 
24-04-2010, 08:59  
HalinaiStasiu2008
Stały bywalec
 
Posty: 1.500
Domyślnie RE: DAROWIZNA w postaci domu na żonę. Nietypowa sprawa.

Przeczytałam Twój post i bardzo mnie Twoja sprawa poruszyla.Spróbuje ci troche doradzic.Po pierwsze:zawarłes kiedys z rodziną taką ustna umowę uzyczenia i powinienes obecnie w sposób skuteczny ją wypowiedzieć.wyślij poleconym pismo z wypowiedzeniem.Nastepnie,jeżeli nadal nie będa reagowali zażądaj opłaty za bezumowne korzystanie z twojej nieruchomosci.Nalicz czynsz miesieczny taki jak bys dostał gdybys np:wynajął komus ten dom wg stawek w waszym rejonie.Wiadomo,że ci nie zapłacą to wtedy podasz ich do sądu i o eksmisję i o zaległe należności.Swoja drogą to spróbuj ich wymeldowac na drodze administracyjnej choc nie wiem czy to sie uda to warto spóbować.Kto ponosi opłaty skoro tam nie mieszkasz?
Mamy niestety takie chore prawo w naszym kraju,pewnie niedługo to sie zmieni,gdzie lokatorzy,najemcy itp.maja wieksze prawa od włściciela.
I jeszcze jedno:ty wcale nie masz obowiazku kupowania im mieszkan.
HalinaiStasiu2008 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Darowizna ------nietypowa sprawa (odpowiedzi: 7) Witam. Mama chce mi dać w darowiżnie swoje dospodarstwo,mianowicie dom z działką oraz 2 pola uprawne,i teraz tu jest właśnie problem.Wszystkiego...
§ Nietypowa sprawa domu w granicy działki (odpowiedzi: 6) Witam i proszę o poradę. Moja babcia była właścicielką niewielkiej działki wraz ze znajdującym się na jej terenie domem. Po jej śmierci, zgodnie z...
§ darowizna od ciotki - działka budolana - nietypowa sprawa - pomocy (odpowiedzi: 9) Witam, Przewertowałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale niestety nie znalazłem... dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Jest działka, której...
§ Darowizna w postaci domu, a podatek od wzbogacenia (odpowiedzi: 1) Witam, mam pewne pytanie dotyczące darowizny w postaci domu wolno stojącego. Moi teściowie chcieliby podarować dom swojemu synowi, a mojemu mężowi....
§ Darowizna w postaci połowy domu (odpowiedzi: 1) Witam! Sprawa jest następująca:w 2007 roku mój narzeczony dostał od matki w postaci darowizny udział w połowie domu piętrowego o powierzchni 140m2,...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.