Cytat:
Napisał/a bodziaw A Prezes przyciśnięty do muru powiedział, że to zaliczka na zakup nowych. |
Rozsądne rozwiązanie. Zamiast wyjmować 120 złotych z kieszeni za pięć lat jednorazowo, płacicie co miesiąc po 2 zł, co jest mniej dolegliwe. Czyli podobnie jak w wypadku funduszu remontowego.
Cytat:
Napisał/a bodziaw Wg moich informacji legalizacja jest dokonywana co 5 lat, a może co roku, i jest wykonywana przez dostawcę tych urządzeń. |
Co 5 lat i jest płatna. Koszt legalizacji jest tylko trochę niższy (wg mojej wiedzy) niż koszt nowego wodomierza, dlatego bardziej opłaca się kupić nowy wodomierz, który gwarantuje większą precyzję niż używany.
Cytat:
Napisał/a bodziaw A normy zużycia wody na łepka/miesiąc to 4,2 do 5.4 m3 w budynku, w którym nie ma wodomierza głównego (Dz.U Nr 8 poz.70) Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14.01.2002 r. |
Te normy NIE dotyczą rozliczeń z poszczególnymi właścicielami/lokatorami, ale sytuacji, gdy budynek nie jest wyposażony w wodomierz główny. Jeśli macie wodomierze w lokalach, to na pewno posiadacie wodomierz główny.
Spółdzielnie i wspólnoty dla lokali, w których nie ma wodomierzy, przyjmują różne rozwiązania dotyczące ryczałtowych rozliczeń. Zazwyczaj są one dużo mniej korzystne niż rozliczania z wodomierza, nawet w wypadku, gdy w lokalu opomiarowanym zużywa się dużo wody. Jak jest u Was, można sprawdzić w regulaminie rozliczeń mediów Waszej spółdzielni.