Eksmisja ,mieszkanie socjalne czy bruk ? - Forum Prawne

 

Eksmisja ,mieszkanie socjalne czy bruk ?

30 lat temu moi rodzice zgineli w wypadku. Wyrokiem sądu babci przyznano opiekę jako rodzinie zastępczej .Mieszkałam z nią w jej mieszkaniu kwaterunkowym ,kamienicy prywatnej z lokatorami ,które babcia otrzymała z gminy .Gdy skończyłam 18 ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Wypis z aktu notarialnego
    Byłem dzisiaj w Hipotece w al. Solidarności w celu uzyskania odpisu aktu notarialnego zawartego w latach 1980/1981 w...
  • § Wypowiedzenie Umowy z Żabką.
    Witam. Piszę do Państwa w ważnej dla mnie sprawie. W 2008 roku w grudniu mój tata podpisał Umowę najmu z Żabką...
  • § problem z parkowaniem w Krakow...
    Witam wszystkich i proszę o pomoc prawną, w Krakowie między innymi na mojej ulicy zlikwidowano możliwość...

Odpowiedz
 
12-10-2007, 12:09  
grasia
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Eksmisja ,mieszkanie socjalne czy bruk ?

30 lat temu moi rodzice zgineli w wypadku. Wyrokiem sądu babci przyznano opiekę jako rodzinie zastępczej .Mieszkałam z nią w jej mieszkaniu kwaterunkowym ,kamienicy prywatnej z lokatorami ,które babcia otrzymała z gminy .Gdy skończyłam 18 lat babcia była już bardzo schorowana ,cieszyła sie ,że przynajmniej mieszkanie po niej mi zostanie ,chcieliśmy przepisać stosunek najmu na mnie ale okazało się, że właściciel zastrzegł takie prawo .Niedługo po tym babcia umarła a ja zostałam bez nakazu najmu na to mieszkanie .Wyszłam za mąż,męża nie mogłam zameldować potem narodziły sie dzieci ,które z urzędu zostały zameldowane .
Jesteśmy już jedyną rodziną zamieszkującą ten dom ,właściciel a w zasadzie dwóch z tym ,że jeden z nich sprzedał połowę kamienicy grozi mi ot tak wyrzuceniem z domu twierdzi ,że kompletuje dokumenty stanowiące o tym że budynek stanowi zagrożenie i poinformował mnie ,że niebawem odetnie prąd i wodę,a budynek będzie rozebrany .
Od lat nasze relacje były złe ,właściciel nie chciał brać czynszu ,założyłam sprawę sądową o przyznanie stosunku najmu i ustalenie czynszu ale właściciel celowo nie odbierał poczty tak więc sprawa została po 2 latach umorzona .
Zwróciłam sie do gminy o przydział mieszkania ale oni odmówili mi twierdząc ,że nie maja mieszkań .
Nie stać mnie na zakup mieszkania ani wynajęcie go na wolnym rynku i nie wiem co mam robić by ustrzec moją rodzinę przed eksmisją na bruk .
Bardzo proszę pomoc i z góry serdecznie dziękuję .
grasia jest off-line  
12-10-2007, 12:43  
Margie
Użytkownik
 
Posty: 99
Domyślnie

Twoje postępowanie było prawidłowe. Nie wydaje mi się jednak, żeby sąd wyłącznie z powodu nie odbierania korespondencji umorzył sprawę. Myślę że były jeszcze inne okoliczności.
Proponuję po raz kolejny wystąpić z wnioskiem o przydział lokalu z zasobów mieszkaniowych gminy (zakładam, że poprzedni wniosek jak i odmowa sporządzone były na piśmie). Dodatkowym uzasadnieniem może być korespondencja z właścicielami.
Eksmisja tylko na podstawie wyroku. W chwili obecnej w zasadzie nie ma eksmisji "na bruk" - a u Ciebie są małoletnie dzieci.
Margie jest off-line  
12-10-2007, 14:00  
grasia
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

Spadkobiercy tego domu nie przeprowadzili sprawy spadkowej ale jeden z dwóch spadkobierców sporadycznie przychodził do mieszkania w kamienicy ,które kiedyś było mieszkaniem właścicieli tak więc mógł odebrać awizo .Szukaliśmy spadkobierców ale wówczas dowiedzieliśmy się ,że oni unikają odpowiedzialności za dom .
Teraz kiedy wzrosła cena nieruchomości ,gruntów ,chyba w przeciągu pół roku załatwili wszystkie formalności i chcą sie nas pozbyć wiem ,że to kwestia czasu .Ja dwukrotnie prosiłam gminę o przydział lokalu odmówiono mi ,prosiłam też właściciela by pomógł mi w gminie w staraniu o mieszkanie on to zignorował twierdząc ,że szkoda jego czasu .
Nie mam eksmisji myślę ,że oni po prostu chcą nas wykurzyć odcinając nam media ,a może nawet rozpocząć z nami lokatorami wyburzanie domu ,mieszkam na parterze więc mogą nas pozbawić dachu .Jest też możliwość ,że sami zaproponują nam lokal zastępczy ale obawiam się czy np po paru miesiącach z jakiś prawnych przyczyn będziemy musieli opuścić ten lokal czy dostaniemy na to mieszkanie tytuł prawny i czy czynsz będzie niewygórowany .
grasia jest off-line  
15-10-2007, 21:43  
Margie
Użytkownik
 
Posty: 99
Domyślnie

[cytat:10o03rw8]
Ja dwukrotnie prosiłam gminę o przydział lokalu odmówiono mi ,
[/cytat:10o03rw8]
Rozumiem, że wypełniłaś specjalny wniosek, napisałaś uzasadnienie, przyszła komisja i na podstawie kryteriów uchwały (każda gmina ma swoje - np. dochody za małe lub za duże, dobre warunki mieszkaniowe itp.) dostałaś decyzję odmowną, od której przysługuje odwołanie.
Do eksmisji potrzebny jest wyrok czyli sprawa w sądzie, na pierwszej rozprawie wniesiesz o ustalenie stosunku najmu (teraz już będą strony). sąd zawiesi postępowanie eksmisyjne do czasu rozpatrzenia Twojej sprawy.
Obawy są słuszne dlatego najbezpieczniej uzyskać lokum od gminy, ale tam trzeba się nachodzić, napisać i odczekać. Uważam, że w świetle nowych zamiarów spadkobierców powinnaś kolejny raz złożyć wniosek i chodzić co tydzień.
W razie kłopotów z mediami, remontem zawiadom policję, prokuraturę jeśli remont taki stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia mieszkańców. Zdrowia i wytrwałości. Napisz co jakiś czas o postępach sprawy.
A może spróbować dogadać się (co do jakiejś kwoty i się wyprowadzić). Czasem to się opłaci obu stronom.
Margie jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ eksmisja- mieszkanie socjalne? (odpowiedzi: 2) Witam, Mam straszny problem ponieważ z powodu kłopotow finansowych, otrzymalam nakaz eksmisji, mam 53 lata, choruje na nowotwor piersi, dwojke...
§ Mieszkanie socjalne, eksmisja (odpowiedzi: 1) Witam, stawiłem się na sprawie egzekucyjnej w sprawie eksmisji, zostało mi przydzielone prawo do mieszkania socjalnego i teraz pytanie, czy mam sam...
§ eksmisja a mieszkanie socjalne (odpowiedzi: 1) Witam, jakies dwa tygodnie temu do sadu wyslalam pismo o wyeksmitowanie lokatorow (rodziny) z mojego domu, ktory nabylam w spadku. na chwile obecna...
§ Nie przydzielone mieszkanie socjalne,czy zostanie wykonana eksmisja na bruk? (odpowiedzi: 3) Moja sprawa wygląda następująco: Wraz z mężem w 2005r. planowaliśmy zakup mieszania w tym samym miesiącu skontaktowała się z nami pani G*****...
§ Eksmisja, wyrok sądowy, mieszkanie socjalne. (odpowiedzi: 13) Witam przepraszam za mało mówiącą nazwę tematu ale chciałem to streścić. Przechodzę do konkretów. Mieszkam z matką i narzeczoną (związek...
§ mieszkanie socjalne eksmisja na gorszy standard (odpowiedzi: 1) witam od 3 lat wraz z dwoma osobami pełnoetnimi jestem najemca mieszkania socjalnego o pow 32m2 ,od 2 lat Gmina nie chce nas zameldowac,dostalismy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.