Wynajem stancji - Urząd Skarbowy - Forum Prawne

 

Wynajem stancji - Urząd Skarbowy

Witam! Przez dwa miesiące wynajmowałam pokój u pewnej Pani. Miałam podpisaną umowę na czas nieokreślony. W umowie było jasno określone, że wpłaciłam 200 zł kaucji, która jest zwrotna jeśli się wyprowadzam. Wyprowadziłam się a Pani ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
05-12-2010, 13:05  
anetka999
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Wynajem stancji - Urząd Skarbowy

Witam!
Przez dwa miesiące wynajmowałam pokój u pewnej Pani. Miałam podpisaną umowę na czas nieokreślony. W umowie było jasno określone, że wpłaciłam 200 zł kaucji, która jest zwrotna jeśli się wyprowadzam. Wyprowadziłam się a Pani oczywiście nie chce mi oddać pieniędzy, twierdzi że zerwałam umowę (UMOWA BYŁA PODPISANA NA CZAS NIEOKREŚLONY!), w dodatku jeszcze mnie wyzwała! Dlatego też postanowiłam zgłosić do Urzędu Skarbowego, że wynajmuje pokoje (wynajmuje jeszcze jeden pokój innej dziewczynie) i nie rozlicza się z tego. Tylko jak mam to zgłosić?
anetka999 jest off-line  
05-12-2010, 13:58  
HalinaiStasiu2008
Stały bywalec
 
Posty: 1.501
Domyślnie RE: Wynajem stancji - Urząd Skarbowy

Nie mogłaś od tak sobie zerwac umowę.Obowiazuje cie okres wypowiedzenia.Skoro wyprowadzilas się wcześniej bez wypowiedzenia wynajmująca ma prawo żądac od ciebie zapłaty za ten okres.
Zastanow sie również co ty mozesz zyskać,ze zgłosisz do US?jaką masz pewnośc,że wynajem jest nie zgłoszony?Nikt nie musi najemcy o tym informować,bo to nie jego sprawa.
No i troche samokrytyki,przecież to ty złamałas warunki umowy a teraz chcesz zaszkodzic nawet tym osobom które tam jeszcze zamieszkują.
HalinaiStasiu2008 jest off-line  
05-12-2010, 15:19  
anetka999
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Wynajem stancji - Urząd Skarbowy

Wyprowadziłam się dokładnie ostatniego dnia miesiąca, za który oczywiście zapłaciłam. O wyprowadzce poinformowałam właścicielkę dwa tygodnie wcześniej. I to właścicielka nie wywiązała się z umowy, bo przywłaszczyła sobie moje pieniądze, które zgodnie z umową powinna mi zwrócić w momencie wyprowadzki.
Nie chcę zaszkodzić tej drugie dziewczynie, jest to moja koleżanka wie o całej sytuacji i jak najbardziej mnie popiera. Przecież ona nie poniesie za to konsekwencji.
I to już nie chodzi o te pieniądze, ale o zasady. Gdyby nie była tak chamska w stosunku do mnie to pewnie darowałabym sobie te całe zamieszanie.
Więc jak? wie ktoś jak to zgłosić?
anetka999 jest off-line  
05-12-2010, 17:16  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 24.341
Domyślnie RE: Wynajem stancji - Urząd Skarbowy

skoro umowa była na czas nie okreslony to obowiązuje Panią 3miesięczny okres wypowiedzenia a nie 2tygodniowy. Na miejscu wynajmującej bym złozyła pozew do sądu o zapłatę za te 3 miesiące. Skoro jest pisemna umowa ma bardzo duże szanse na wygraną.
Agnieszka3M jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wynajem mieszkania a Urząd Skarbowy (odpowiedzi: 2) Zamierzam wynająć mieszkanie znajomej osobie na kilka miesięcy. Będzie opłacać czynsz, wodę, prąd i gaz. Czy podpisać umowę i jaką, i czy zgłosić ten...
§ Wynajem mieszkania a urząd skarbowy (odpowiedzi: 2) Witam. Chcę wynająć mieszkanie znajomym. Nie chcę od nich brać pieniędzy, jedyne ich opłaty to czynsz i media. Ja nie mam na tym żadnego zysku....
§ Wynajem mieszkania / Urząd skarbowy / ściąganie opłat (odpowiedzi: 3) Witam, Chciałbym się dowiedzieć, bo w sieci trochę nieprecyzyjnie jest to formułowane. Wiem jakie są opodatkowania wynajmu. Wiem, że nie ma czegoś...
§ Urząd skarbowy - czynności sprawdzające, wynajem z ryczałtem (odpowiedzi: 1) Witam, Dzisiaj dostałem pismo z US z wezwaniem złożenia wyjaśnień dotyczących nie złożenia deklaracji PIT-28 za rok 2010. Przez 2009 rok...
§ Wynajem a urząd skarbowy (odpowiedzi: 5) witam. jaka kara może mnie czekać, za niezgłoszenie w urzędzie skarbowym faktu, że wynajmuje mieszkanie. wynajem trwa już 5 miesięcy.
§ Wynajem mieszkania vs Urząd Skarbowy (odpowiedzi: 2) Witam.Wynajmuje mieszkanie od listopada 2007, mam roczną umowę na wynajem. W umowie pisze o dwumiesięcznym okresie wypowiedzenia. Fakt jest taki że...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:11.