podanie o wymeldowanie - Forum Prawne

 

podanie o wymeldowanie

Witam, bardzo potrzebny jest mi jakiś wzór podania o wymeldowanie z pobytu stałego, ponieważ muszę wymeldować byłego partnera, który sprawia mi strasznie dużo kłopotów. Z góry bardzo dziękuję za pomoc....Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § Do kogo należy strych??
    Witam. Mieszkam w domu dwurodzinnym ( piętrówce ). W obecnej chwili mieszkam z bratem na górze, a na dole mieszkanie...
  • § wynajem mieszkania opłata za w...
    W umowie najmu mam zapis: Opłata za wodę wg wskazań licznika. Po 3 miesiącach właściciel wysłał mi sms 81 zł...
  • § meldunek, a prawa właściciela ...
    Mam pytanie: Jestem wraz z córką zameldowana w mieszkaniu należącym obecnie do babci, które w spadku notarialnie...

Odpowiedz
 
30-06-2011, 23:26  
kakusia2424
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie podanie o wymeldowanie

Witam,
bardzo potrzebny jest mi jakiś wzór podania o wymeldowanie z pobytu stałego, ponieważ muszę wymeldować byłego partnera, który sprawia mi strasznie dużo kłopotów. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
kakusia2424 jest off-line  
01-07-2011, 06:33  
Gość-555
Użytkownik
 
Posty: 325
Domyślnie RE: podanie o wymeldowanie

Należy pamiętać, iż jeżeli były partner zamieszkuje nadal w lokalu to nie można go wymeldować. Wymeldowanie jest możliwe w sytuacji, w której dana osoba opuściła lokal.

Jeżeli były partner zamieszkuje nadal w lokalu to, aby się go "pozbyć" koniecznym będzie zapewne powództwo o wyeksmitowanie go z lokalu.

Zameldowanie jest instytucją prawa administracyjnego i nie jest tytułem prawnym do lokalu.

Artykuł na taki temat: Wymeldowanie osoby z mieszkania
Gość-555 jest off-line  
01-07-2011, 11:23  
kakusia2424
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: podanie o wymeldowanie

Mój były partner nie przebywa od ponad pół roku w mieszkaniu, ponad to ma założoną "Niebieską Kartę" z powodu przemocy oraz ma ograniczone prawa do dzieci. Niestety czasem się pojawia i stwarza zagrożenie dla nas. Nie daje mi żadnych pieniędzy na mieszkanie ani nie płaci zasądzonych alimentów. Chcę go wymeldować żeby nie mógł wejść do mieszkania kiedy będzie mu się podobało, ponieważ się go boję. Jeśli ktoś posiada wzór podania o wymeldowanie, prosiłabym o pomoc.
kakusia2424 jest off-line  
01-07-2011, 11:36  
lasheros
Użytkownik
 
Posty: 41
Domyślnie RE: podanie o wymeldowanie

Witam!
Oto tprzydatny link: Wymeldowanie w drodze decyzji administracyjnej
To tylko wzór, całe pismo powinno być napisane odręcznie z opisem sytuacji dlaczego chce się kogoś wymeldować.
Powodzenia ! Mi się udało już po pierwszej rozprawie wymeldować niechcianego lokatora
lasheros jest off-line  
01-07-2011, 11:45  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: podanie o wymeldowanie

Dla porządku dodam jednak, że:
1. Zdaniem niektórych urzędów i sądów takie postępowanie w ogóle nie może się toczyć na wniosek innej osoby niż sam zainteresowany, gdyż nie ma Pani interesu prawnego w tym, gdzie jest zameldowana inna osoba.
2. Zdanie "chcę go wymeldować żeby nie mógł wejść do mieszkania" nie ma oparcia w obowiązującym prawie - formalnie rzecz biorąc te dwie rzeczy nie mają żadnego związku.
 
01-07-2011, 20:49  
demagogia
Moderator globalny
 
demagogia na Forum Prawnym
 
Posty: 6.988
Domyślnie RE: podanie o wymeldowanie

Art. 29. 1. (29) Właściciel lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu jest obowiązany potwierdzić fakt pobytu osoby zgłaszającej pobyt stały lub czasowy trwający ponad 3 miesiące w tym lokalu. Potwierdzenia faktu pobytu osoby w lokalu dokonuje się na formularzu meldunkowym w formie czytelnego podpisu z oznaczeniem daty jego złożenia.

2. Osoby wymienione w ust. 1 są obowiązane do zawiadamiania właściwego organu gminy o stałym lub czasowym pobycie innej osoby w ich lokalach (pomieszczeniach) oraz o opuszczeniu przez nią tego lokalu (pomieszczenia), jeżeli osoba ta nie dopełniła obowiązku meldunkowego. Zawiadomienie powinno być dokonane niezwłocznie po upływie terminu określonego do wykonania obowiązku meldunkowego.

Osobą dysponującą tytułem prawnym jest m. in. najemca z umową najmu.
We właściwym wydziale Urzędu Miasta (lub Gminy) przeważnie mają własne druczki do wymeldowania administracyjnego.
demagogia jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ podanie (odpowiedzi: 2) Mój wniosek o mieszkanie z gminy niezostał przyjety ponieważ jestem najemca wraz z mężem.Mieszkam na wynajetym mieszkaniu wraz z dzieckiem pare dni...
§ Wymeldowanie, zameldowanie, wymeldowanie.. a dowód osobisty (odpowiedzi: 3) Witam! Muszę zameldować się na okres około 2-3 miesięcy w innym mieście, a po tym czasie chciałabym z powrotem zameldować się w starym miejscu...
§ Podanie na policje (odpowiedzi: 6) Witam sprawa dotyczy znajomego który podał do prokuratury policjanta który go pobił. Chodzi o to, że znajomy musi wyjechać pilnie za granicę w celach...
§ podanie (odpowiedzi: 1) witam:) potrzebny mi wzór podania do sadu o pozwolenie na zawarcie związku małżeńskiego przez nieletnia mam ukończone 16 lat chłopak ma 21 juz...
§ podanie (odpowiedzi: 2) Witam. Potrzebuję pomocy w napisaniu podania do sądu. Zostałam zwolniona z pracy bez wypowiedzenia. Do tego oskarżona o kradzież pieniędzy....
§ podanie (odpowiedzi: 1) Witam mój mąz obecnie przebywa w więzieniu i mam pytanie niedługo będzie mógł pisac o ułaskawienie do kogo powinien pisac takie podanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.