Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania - Forum Prawne

 

Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

Witam Dostałem pozew ze spóldzielni o eksmisje. Powodem są zaległości czynszowe.Mieszkanie było lokatorskie, jednak w zeszłym roku podjęto uchwałę o wykluczeniu z członkostwa(główny najemca ojciec) Pozwane są osoby zamieszkałe w lokalu w tym jedna niepełnosprawna, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
15-04-2013, 22:11  
zwadzki
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

Witam
Dostałem pozew ze spóldzielni o eksmisje. Powodem są zaległości czynszowe.Mieszkanie było lokatorskie, jednak w zeszłym roku podjęto uchwałę o wykluczeniu z członkostwa(główny najemca ojciec)
Pozwane są osoby zamieszkałe w lokalu w tym jedna niepełnosprawna, nie wiem jaki stopień fachowo ale nie może wykonywać żadnej pracy.
Ojciec jest na emeryturze i jest opiekunem prawnym niepełnosprawnego, jedna osoba bezrobotna i jedna pracująca, razem cztery.
O tym że ojciec został wykluczony dowiedziałem się z pozwu, ojciec też nie wiedział ponieważ nie odebrał pisma jak się okazuje.

Jakie kolejno podjąć działania aby cokolwiek w tej sprawie zrobić korzystnego dla rodziny? Dobrym rozwiązaniem by była zamiana mieszkania na mniejsze, o ile spółdzielnia w takim przypadku zechce rozmawiać. Jeśli jednak nie to proszę o pomoc, w jaki sposób uratować cokolwiek w tym temacie. Dodam że w roku ubiegłym była prowadzona egzekucja komornicza z tytułu zaległości z trzech źródeł co spowodowało, ciężko było płacić na bieżąco i jak się okazuje w tym czasie została podjęta uchwała o wykluczeniu z członkostwa.
Rodzina nie jest patologiczna, zero alkoholu. Niestety tak się złożyło, że popadliśmy kłopoty finansowe, które de fakto niechcący odziedziczyliśmy.

Bardzo prosze o pomoc.
zwadzki jest off-line  
16-04-2013, 01:13  
zwadzki
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

Czy jest możliwość przywrócenia termin u odwołania uchwały o wygaśnięciu prawa do lokalu ze względu na to , że pismo nie zostało fizycznie doręczone.

proszę o pomoc
zwadzki jest off-line  
16-04-2013, 07:17  
czemlyn
Użytkownik
 
Posty: 341
Domyślnie RE: Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

czy nie lepiej z tym problemem zwrócić się do spółdzielni, tam wszystkie opcje można przedyskutować,
czemlyn jest off-line  
17-04-2013, 08:59  
zwadzki
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

Jestesmy umówieni z prezesem i zobaczymy co dalej.

Jeśli chodzi o kwestię prawną to czy odpowiedź na pozew jest niezbędna? Czy odpowiedź powinna być złożona od każdego pozwanego z osobna? Pozew każda z osób otrzymała osobnym listem.
zwadzki jest off-line  
17-04-2013, 10:11  
zwadzki
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie RE: Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

Jedna z osób jest niepełnosprawna ze względu na upośledzenie intelektualne, jest w stanie się podpisać nic więcej. Nie jest ubezwłasnowolniona, nawet nie ma świadomości co się dzieje. W przypadku udziału na posiedzeniu sądu nie będzie w stanie udzielić wyjaśnień.

Co robić? Błagam o pomoc, naprawdę ciężka sytuacja. Ojciec myśli o samobójstwie, dramat...
zwadzki jest off-line  
17-04-2013, 12:07  
Latanabosaka
Stały bywalec
 
Posty: 2.789
Domyślnie RE: Pozew o eksmisje od spółdzielni-jakie można podjąć działania

Ojciec niech nie myśli o samobójstwie, tylko niech wypije to piwo które nawarzyliście. Zaległości nie biorą się z dnia na dzień, beztroska powinna skończyć się już dawno. Póki mieliście prawo lokatorskie do mieszkania można było zrobić dużo więcej, teraz można się tylko układać ze spółdzielnią. Pójdźcie po rozum do głowy i opracujcie wszyscy tam mieszkający plan naprawczy, realnie oceńcie swoje możliwości i zaproponujcie spółdzielni spłatę zadłużenia w ratach i zawrzyjcie umowę najmu na ten lokal. Jeśli nie będziecie mieli możliwości spłaty zadłużenia, sąd w ostateczności orzeknie eksmisję, a dla osoby upośledzonej wraz z opiekunem zapewne będzie w orzeczeniu konieczność zapewnienia lokalu socjalnego. Reszta pójdzie pod most. Albo do lasu. Wasza bezczynność i dalsza bierność doprowadzi do bezsensownego wzrostu kosztów komorniczych, które bez waszego udziału komornik potrąci sobie z kasy wylicytowanej za wasze mieszkanie. Do roboty, jeszcze nic straconego. Dwie osoby pracujące plus emeryt plus rencista dadzą radę.
Latanabosaka jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wyłączenie z produkcji rolnej - jakie podjąć działania ? (odpowiedzi: 3) Jak mogę przeprowadzić wyłączenie małej części działki z produkcji rolnej ? Jakie wnioski/dokumenty muszę przedstawić ? Od czego zacząć ?
§ zadłużenie mieszkania i wyrok eksmisji. Jakie działania podjąć? (odpowiedzi: 2) Witam wszystkich forumowiczów, po raz drugi raz muszę skorzystać z waszej porady i zdać się na waszą pomoc. Sytuacja jest bardzo zagmatwana, sam...
§ Cisza nocna a bezskuteczne działania policji, jakie kroki podjąć? (odpowiedzi: 13) W sobotę sąsiad (mieszka w klatce obok, dzieli nas ściana) po raz kolejny imprezował do rana, włącznie z wykrzykiwaniem na balkonie co słyszy całe...
§ Jakie moge podjąć działania prosze o rady ???? (odpowiedzi: 1) Witam postaram się opisać swój problem. Mam zasądzona separacje ze swoja żoną, dzieci pozostają przy niej nasze stosunki niestety nie są już...
§ Ojciec alkoholik, jakie działania prawne można podjąć? (odpowiedzi: 2) Witam. Mój ojciec jest alkoholikiem od kilku lat, dlatego od pewnego czasu szukam rozwiązania dość ciężkiej sytuacji. Może zacznę od krótkiego...
§ Wydzierżawienie części terenu w miejscowości turystycznej - jakie działania podjąć ? (odpowiedzi: 3) Witam serdecznie:), Do tej pory korzystałam z forum jedynie w celu poczytania sobie opinii na rozmaite prawne tematy oraz po to, by poszerzyć swoją...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:45.