Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu - Forum Prawne

 

Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Witam! Nie jestem pewien czy umieściłem pytanie we właściwej kategorii. Jeśli źle proszę o wybaczenie i przeniesienie wątku. Sprawa dotyczy wynajmu lokalu. Pewien Pan uważa, że powinienem mu zapłacić pieniądze za 3-miesięczny okres wypowiedzenia lokalu, ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
24-04-2013, 08:41  
Juell
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Witam!
Nie jestem pewien czy umieściłem pytanie we właściwej kategorii. Jeśli źle proszę o wybaczenie i przeniesienie wątku.
Sprawa dotyczy wynajmu lokalu. Pewien Pan uważa, że powinienem mu zapłacić pieniądze za 3-miesięczny okres wypowiedzenia lokalu, który od niego wynajmowałem, chociaż w/g mnie ze względu na niedotrzymanie warunków umowy okres wypowiedzenia nie obowiązuje. Wezwania do zapłaty wysyła mi na adres zameldowania, który był w umowie. Ja jednak już tam nie mieszkam, więc wezwań nie odbieram. Mieszkający pod tym adresem moi rodzice również nie odbierają żadnych listów poleconych adresowanych do mnie.
Czy jeśli ów Pan poda mnie do sądu i również nie odbiorę(skoro tam nie mieszkam) wezwania z sądu wysłanego na adres zameldowania, to coś mi grozi? Czy rozprawa się odbędzie i zostanie wydany wyrok?
Sprawa jest dla mnie trochę niezrozumiała, bo właściciel lokalu zna mój aktualny adres zamieszkania.
Juell jest off-line  
24-04-2013, 09:51  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Jakich warunkow nie dotrzymal? Czy umowa byla na czas okreslony czy na czas nieokreslony?

To ze nie odbierzesz nic Ci nie da. Podwojne awizowanie jest traktowane jako odebranie, jesli korespondencja zostala wyslana na adres pod ktorym wysylajacy ma prawo przypuszczac, ze odbierzesz. To jest prawidlowe wyjscie, by wysylac na adres z umowy.
 
24-04-2013, 10:07  
Juell
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Całą sytuację opisałem tutaj.
Wiem, że na pocztę, gdzie jestem zameldowany przyszło pismo listem poleconym od właściciela lokalu. Na poczcie informowałem, że tam już nie mieszkam i aby z taką adnotacją odsyłali listy do nadawcy.
Trochę nie rozumiem:
Cytat:
To ze nie odbierzesz nic Ci nie da. Podwojne awizowanie jest traktowane jako odebranie, jesli korespondencja zostala wyslana na adres pod ktorym wysylajacy ma prawo przypuszczac, ze odbierzesz.
Jak mogę odebrać skoro tam nie mieszkam? To znaczy, że każdy może mnie podać do sądu mówiąc, że jestem mu winien pieniądze, wskazać mój adres zameldowania, wiedząc, że tam nie mieszkam i pod moją nieobecność podczas rozprawy wygrać sprawę?
Juell jest off-line  
24-04-2013, 10:21  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Cytat:
Całą sytuację opisałem tutaj.
Cytat:
Oznajmiła właścicielowi, że rezygnuje z powodu jego braku reakcji na zachowanie kobiety z sąsiedniego lokalu, co ma udokumentowane na zdjęciach. Powiedziała mu, że w związku z tym nie obowiązuje jej trzymiesięczny okres wypowiedzenia i za niego nie zapłaci (to było 3600 zł, teraz doszłyby odsetki). Do 05 maja 2011 roku płaciła mu przelewem w ratach za zaległy czynsz, ale nie spłaciła całości.
Moim zdaniem slusznie bedzie egzekwowal roszczenie zwiazane z okresem wypowiedzenia, jak rowniez i ten brakujacy czynsz. Problem z lokalem lezal w osobie trzeciej, nie we wlascicielu, i do tej osoby nalezalo sie zglosic z roszczeniem. Ale skoro sprawa ma trafic do sadu, to tam sie przekonasz czy jest inaczej.

Cytat:
To znaczy, że każdy może mnie podać do sądu mówiąc, że jestem mu winien pieniądze, wskazać mój adres zameldowania, wiedząc, że tam nie mieszkam i pod moją nieobecność podczas rozprawy wygrać sprawę?
Jest to bardzo czesta praktyka wierzycieli, zwlaszcza w wiekszych firmach. Dluznik czesto dowiaduje sie dopiero od komornika ze ktos wytoczyl przeciwko niemu sprawe, ktora juz sie zakonczyla. Wtedy trzeba podniesc zarzut o niemoznosci odebrania korespondencji i wznowienie sprawy abys mogl przedstawic swoja strone, i ew uniknac kosztow egzekucji komorniczej. W skrocie, podales adres na umowie cywilno prawnej, wiec strona tej umowy moze oczekiwac od Ciebie ze tam bedziesz odbieral korespondencje.
 
24-04-2013, 10:44  
Juell
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Czy w takim razie powinienem wysłać do właściciela lokalu pismo informujące, że zmieniłem miejsce zamieszkania i poprosić o wysyłanie korespondencji na nowy adres? Czy to samo powinienem zrobić na poczcie prosząc o przekazanie korespondencji tam, gdzie teraz mieszkam? A co jeśli sprawa trafiła już do sądu i nie odebrałem wezwania. Gdzie mam szukać sądu, w którym będzie toczyła się rozprawa?
Czy adnotacja listonosza na awizo, że zmieniłem miejsce zamieszkania mnie nie ratuje?
Juell jest off-line  
24-04-2013, 10:57  
HalinaiStasiu2008
Stały bywalec
 
Posty: 1.501
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

To w twoim interesie jest aby uczestniczyć w rozprawie gdyż pozbawiasz się swojej obrony.Sprawa odbędzie się zaocznie a wtedy może być różnie.
HalinaiStasiu2008 jest off-line  
24-04-2013, 11:12  
Juell
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty i wezwanie z sądu

Przed chwilą dowiedziałem się na poczcie, że pism z sądów i niektórych urzędów nie wolno im przekazywać na inny adres niż ten, który jest na kopercie i moja pisemna dyspozycja nic nie da. Jak, więc się bronić? Przemeldować się! Czy to coś pomorze?
Juell jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wezwanie do zapłaty po 10 latach - wezwanie do zapłaty. (odpowiedzi: 11) Witam. Otrzymałem pismo z kancelarii prawnej w związku z długiem za faktury telefoniczne z 2004 roku. Należność to ponad 4600 zł na co składa...
§ Wezwanie do zapłaty czy ostateczne wezwanie do zapłaty? (odpowiedzi: 1) Ktoś jest mi winien pieniądze, chodziłam, prosiłam, nic. Piszę wezwanie do zapłaty. I tu pytanie - mogę napisać "OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY"...
§ Przedsądowe wezwanie do zapłaty za wezwanie, którego nigdy nie otrzymałam (odpowiedzi: 9) Witam, proszę o pomoc: parę dni temu otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty za fakturę plus ustawowe odsetki. Faktura z 2010r. została opłacona...
§ wezwanie do zapłaty i wezwanie przeprocesowe (odpowiedzi: 18) W 2004-2005 r. przerwałem studia, oczywiście płaciłem tam czesne ale po przerwaniu studiów przestałem i sam nie wiem czy miałem wszystko uregulowane...
§ Ponowne wezwanie do zapłaty grzywny,wcześniej zapłaconej ?! (odpowiedzi: 3) Witam,jestem na forum nowy. Jakiś czas temu zostałem ukarany grzywną w wysokości 450 zł. a wraz z kosztami sądowymi cała kwota wynosiła 960 zł....
§ wezwanie do zapłaty współwłaściciela nieruchomości-brak odpowiedzi na wezwanie (odpowiedzi: 10) Witam Wysłałam pismo do współwłaściciela nieruchomości o zwrot 1/3 kosztów poniesionych za remont dachu przeprowadzonego rok temu....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:21.