Nalemca chce sobie " skrócić" umowę na czas określony - Forum Prawne

 

Nalemca chce sobie " skrócić" umowę na czas określony

Witam, proszę o pomoc. Wynajęłam mieszkanie na czas określony (do 30 października br) i teraz najemca chce sobie tak ot skrócić umowę o miesiąc. Ja się nie chcę zgodzić. W umowie były następujące zapisy: " ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
24-08-2013, 14:02  
Naomi888
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Najemca chce sobie " skrócić" umowę na czas określony

Witam, proszę o pomoc.
Wynajęłam mieszkanie na czas określony (do 30 października br) i teraz najemca chce sobie tak ot skrócić umowę o miesiąc. Ja się nie chcę zgodzić.

W umowie były następujące zapisy:
" Strony ustaliły że w ważnych przypadkach losowych mogą rozwiązać umowę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, jednak nie wcześniej niż po upływie sześciu miesięcy od podpisania umowy""
''2. Kaucja będzie mogła być wykorzystana przez Wynajmującego na pokrycie należności wynikających z treści zawartej Umowy.
3 . Kaucja lub jej część zwrócona zostanie Najemcy po zakończeniu najmu, w ciągu 14 dni od dnia opróżnienia lokalu , po potrąceniu należności wynikających z tytułu najmu lokalu. i uregulowaniu przez Najemcę wszystkich zobowiązań wynikających z treści zawartej Umowy.
4. Kaucja, o której mowa, nie może być w żadnym razie zarachowana przez Najemcę na poczet czynszu za ostatni miesiąc najmu."

16 sierpnia ( nie miałam dostępu do poczty) pani najemca wysłała mi takiego oto maila:
PANI ***, PRZEPRASZA ZA TAK DZIWACZNA FORME LISTU ALE JESTEM W PODROZY I SA JAKIES PROBLEMY TECHNICZNE . BEDE W WARSZAWIE W PONIEDZIALEK I NATYCHMIAST SKONTAKTUJE SIE Z PANIA PRAGNE JEDNAK TA DROGA ZAWIADOMIC Z PRZYKROSCIA ,ZE JESTEM ZMUSZONA DO WCZESNIEJSZEGO O MIESAC ROZWIAZANIA UMOWY NAJMU TO ZNACZY OD 30 WRZESNIA BR SERDECZNIE POZDRAWIAM.
(Nie skontaktowała się po tym mailu. Powodów swojego bycia zmuszoną do wcześniejszego zakończenia umowy nie raczyła podać).
Kaucję mam tylko jeden czynsz. Obawiam się że w związku z tym ze powiesiła mnóstwo obrazków i będzie pełno dziurek i jak widziałam, ściany są dość zabrudzone, może być, że nie będzie się jej należał zwrot całej kaucji.

Jak mam teraz postępować?
Czy taki mail w ogóle ma walor pisma i czy odpisać mailem czy pisemnie zpo i co jej w napisać.
Co zrobić jeśli nie zechce jak sie tego spodziewam, zapłacić za październik. ( w ogóle płaci jak chce, zawsze z opóźnieniem) Czy mogę tak po prostu czy mam najpierw wysłać list informacyjny i wezwanie do zapłaty?
Problem dodatkowy polega na tym, że pani jest na stałe zamieszkała we Włoszech, w dowodzie ma adres tymczasowy u brata, a dla potrzeb umowy adres do korespondencji był w moim wynajmowanym mieszkaniu.
Co mam zrobić jak będzie chciała wcześniej oddać lokal i sporządzać protokół zdawczo odbiorczy?
z góry dziękuję za pomoc
Naomi888 jest off-line  
24-08-2013, 14:26  
kuba435
Stały bywalec
 
Posty: 802
Domyślnie RE: Nalemca chce sobie " skrócić" umowę na czas określony

Napisz że okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Chyba że pójdziesz na rękę i możecie rozwiązać umowę za porozumieniem stron.
Jeśli po zakończeniu umowy nie zapłaci to wezwać listownie do zapłaty. Jesli nie poskutkuje to sądownie.
kuba435 jest off-line  
24-08-2013, 14:33  
Naomi888
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Nalemca chce sobie " skrócić" umowę na czas określony

Jak mam jej odpisać - czy mail wystarczy. No i co ze odbiorem lokalu?
(Sądownie może być trudno w przypadku pani zamieszkałej we Włoszech)
Naomi888 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Umowa na czas określony "kurs maturalny" HELP ! :) (odpowiedzi: 6) Witam , nazywam się Patryk , mam problem z rozwiązaniem/wypowiedzeniem umowy z firmą która zajmuje się prowadzeniem kursów maturalnych z Biologi...
§ "Umowa na okres próbny" a "Umowa na czas określony" - jaka różnica? (odpowiedzi: 2) Znalazłam pracę w pewnej firmie. Duża, solidna (zagraniczna...). Jestem zadowolona. Pierwsza umowa o pracę została zawarta na"okres próbny", który...
§ Lokator chce wypowiedzieć umowę na czas określony (odpowiedzi: 2) Witam, mam problem z lokatorem, który w zeszłym tygodniu oznajmił mi, że do końca czerwca chce się wyprowadzić z mojego mieszkania, bo znalazł sobie...
§ praca "na czarno",umowę o pracę na czas określony,okres próbny,poród,wygaśnięcie ... (odpowiedzi: 5) Przykładowo kobieta zatrudniona jest jako sprzedawca w sieci znanych sklepów.Okres zatrudnienia przedstawia się następująco: 1.miesiąc na...
§ Umowa o pracę na czas określony - dziwne okoliczności mojego "pożegnania" z pracą. (odpowiedzi: 16) Mam pytanie. Czy pracodawca z którym związana byłam umową o pracę na czas określony może mnie powiadomić, że nie zostanie mi przedłużona umowa w...
§ "skrócony " okres pracy a "skrócone" wypłaty (odpowiedzi: 2) pracowałyśmy we cztery od 6-30 do 20-00 co drugi dzień wypłata 1000 na rękę póżniej we dwie od 6-30 do 15/////17-00 oprócz niedzieli codziennie za tą...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.