spór o komórkę lokatorską - Forum Prawne

 

spór o komórkę lokatorską

Witam, bardzo proszę o poradę. W moim bloku na każde dwa mieszkania przysługuje komórka lokatorska. Po kupnie mieszkania sąsiedzi odmówili nam do niej dostępu tłumacząc to małą ilością miejsca oraz brakiem możliwości dorobienia klucza. Wtedy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
23-12-2015, 10:00  
Mirkkaa
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie spór o komórkę lokatorską

Witam,
bardzo proszę o poradę. W moim bloku na każde dwa mieszkania przysługuje komórka lokatorska. Po kupnie mieszkania sąsiedzi odmówili nam do niej dostępu tłumacząc to małą ilością miejsca oraz brakiem możliwości dorobienia klucza. Wtedy jeszcze się tam nie wprowadzaliśmy, więc wyraziliśmy zgodę na ich korzystanie z komórki składając odpowiednie pismo do spółdzielni z prośbą o nienaliczanie nam opłaty za pomieszczenie, do którego i tak nie mamy dostępu.
Teraz po przeprowadzce okazuje się, że sąsiedzi tym bardziej nie chcą nam dać dostępu do pomieszczenia twierdząc, że "zrzekliśmy się go na piśmie" a w spółdzielni zależnie od tego jaka pani jest za biurkiem słyszymy albo że nam się należy połowa albo że po takim piśmie nie mamy już do żadnych praw do pomieszczenia.
Czy mogę prosić o wyjaśnienie jak to w końcu jest? Mam prawo ubiegać się o dostęp do komórki czy nie?
Mirkkaa jest off-line  
23-12-2015, 10:20  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: spór o komórkę lokatorską

Cytat:
Napisał/a Mirkkaa Zobacz post
W moim bloku na każde dwa mieszkania przysługuje komórka lokatorska.
Na podstawie czego dokladnie ? Zapis w ksiedze wieczystej ?

Zacytuj pismo jakie wyslaliscie do spoldzielni.
 
23-12-2015, 10:24  
Mirkkaa
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: spór o komórkę lokatorską

W księdze wieczystej nic o tym nie ma, chyba raczej jest to ustalenie wewnętrzne spółdzielni.
"W związku z brakiem dostępu do komórki lokatorskiej przynależnej do lokalów A i B zwracam się z prośbą o przekalkulowanie czynszu. Wyrażam przy tym zgodę na wyłączne korzystanie z komórki przez mieszkańsów lokalu B."

I właśnie o to wyrażenie zgody chodzi. Wtedy tam nie mieszkaliśmy jeszcze a oni i tak nie chcieli nas tam wpuścić, więc nie chcieliśmy płacić. Czy to był strzał w kolano?
Mirkkaa jest off-line  
23-12-2015, 10:32  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: spór o komórkę lokatorską

Wyglada na strzal w kolano. Ale i tak dalej pozostaje kwestia gdzie i w jaki sposob zapisana jest sprawa tych ustalen w sprawie komorek lokatorskich. Popros spoldzielnie gdzie to jest zdefiniowane.
 
23-12-2015, 10:37  
Mirkkaa
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: spór o komórkę lokatorską

Mam zamiar złożyć pismo o mniej więcej takiej treści:

W związku z brakiem dostępu do komórki lokatorskiej przynależnej do mieszkań A oraz B zwróciłem się z prośbą o przekalkulowanie czynszu wyrażając jednocześnie zgodę na korzystanie z komórki przez mieszkańców lokalu nr B. Nie zamieszkiwałem wówczas mojego mieszkania na stałe, więc nie miałem potrzeby korzystania z tego pomieszczenia.

Obecnie chciałbym uzyskać dostęp do komórki lokatorskiej przynależącej do mojego mieszkania. Z związku z tym zwracam się z prośbą o ponowne przekalkulowanie czynszu oraz nadanie mi dostępu do pomieszczenia. Jednocześnie chciałbym zwrócić się z prośbą o wymianę zamka w drzwiach, ponieważ do obecnego nie ma możliwości dorobienia drugiego klucza. Jeśli taka wymiana ma odbyć się na mój koszt to proszę o informację.


Ale dziękuję za poradę, dopytam jeszcze w dziale prawym. Czy coś dopisać do tego pisma?
Mirkkaa jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Gołębie w komórce (odpowiedzi: 3) Witam. Sąsiad posiada 30 gołębi które trzyma w dużej komórce. W ciągu dnia je wypuszcza. Codziennie im sprzata oraz zamiata podwórko ...
§ Gwarancja komórki (odpowiedzi: 5) Witam. Oddałem telefon 14 stycznia do salonu na gwarancję. Powiedziano mi, że do 2 tygodni i telefon będzie. Przychodzę po 14 dniach-dziś i Pani...
§ Nagrywanie na komórke (odpowiedzi: 20) Witam. Mam pytanie czy osoba ( w tym wypadku synowa) ma prawo nagrywania kłótni na telefon komórkowy, bez zgody osoby nagrywanej ?
§ Komórka (odpowiedzi: 1) Witam. Mam takie pytanko, mieszkam w prywatnej kamienicy,niedawno właściciel kazał opróznic komórki.Moje pytanie brzmi nastepująco czy ma takie...
§ kradzież komórki (odpowiedzi: 5) Witam serdecznie, Mam pytanie: sprawa dotycząca kradzieży komórki (przez chłopaka który mi ją ukradł) na początku została umorzona lecz niedawno...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:17.