adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy - Forum Prawne

 

adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy

Lokator w zawartej w 2014 roku umowie podał adres dla korespondencji pod którym - chociaż znajduje sie w jego dowodzie osobistym- nie zamieszkuje. Pod tym adresem ( sprawdziłem) zamieszkuje zupełnie inna osoba, która nie wie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
17-04-2016, 15:25  
it2000
Użytkownik
 
Posty: 55
Domyślnie adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy

Lokator w zawartej w 2014 roku umowie podał adres dla korespondencji pod którym - chociaż znajduje sie w jego dowodzie osobistym- nie zamieszkuje. Pod tym adresem ( sprawdziłem) zamieszkuje zupełnie inna osoba, która nie wie nic o lokatorze, nie odbiera też korespondencji jaką kieruje do lokatora (który ślizga sie z zapłaceniem czynszu za wynajmowane mieszkanie).
W przygotowywanym aktualnie pozwie do Sądu podaję adres jaki jest w umowie i adres pod którym faktycznie przebywa (czyli moje mieszkanie).
Oczywiście lokator korespondencji z Sądu nie odbierze bo pod adresem z umowy mieszka ktoś inny a pod adresem pod którym mieszka może nie odbierać (bo w umowie ma podany inny adres) bo przecież na Poczcie widzi, że jest to pismo z Sądu.
Dotychczas korespondencję dostarczałem osobiście do rąk ( skrzynki na listy) lokatora i nie było problemów.
Wezwanie przedsądowe do lokatora wysłałem jednak pocztą, poleconym by mieć dowód do pozwu i oczywiście wróciła z adnotacją " nie odebrano w terminie".
1. Czy podanie obu adresów w pozwie pozwala przypuszczać, ze pismo z Sadu jakie zostanie wysłane w konsekwencji mojego pozwu o zapłatę zostanie uznane za prawidłowo wysłane ( nawet jak nie odbierze).?
2. Czy w tej sytuacji ( podanie nieprawdziwych danych w umowie) jest podstawa do zgłoszenia na policję o podejrzenie poświadczenia nieprawdy?
Nie mogę wystąpić do komornika bez wyroku a wyroku nie będzie bez rozprawy a rozprawy nie będzie jeśli pozwany nie będzie uczestniczył w rozprawie bo nie odbierze wezwania.
Niech ktoś pomoże.
it2000 jest off-line  
18-04-2016, 20:21  
Lewanna
Moderator globalny
 
Lewanna na Forum Prawnym
 
Posty: 15.349
Domyślnie RE: adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy

1. Oczywiście tak.
2. Tak, ale nie ma za to kar, więc szkoda zachodu.
Lewanna jest off-line  
19-04-2016, 11:00  
it2000
Użytkownik
 
Posty: 55
Domyślnie RE: adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy

dzkb
it2000 jest off-line  
19-04-2016, 11:03  
it2000
Użytkownik
 
Posty: 55
Domyślnie RE: adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy

Własnie się dowiedziałem, ze poszukuje ja provider i ma jeszcze komornika za jakies wcześniejsze czynsze( n emeryturze). Wszystko na ten sam sposób.
Czyli będę którys tam w kolejce.
A jeszcze jedna sprawa .Ona mieszka z dorosłym synem i partnerem( nie meżem) czy mogę ich podać na końcu komornikowi do sciągania czy musze to zrobić jeszcze przed pozwem( w ramach pozwu) -ale nie mam ich Peseli.
it2000 jest off-line  
19-04-2016, 16:19  
Lewanna
Moderator globalny
 
Lewanna na Forum Prawnym
 
Posty: 15.349
Domyślnie RE: adres podany w umowie przez lokatora nie jest prawdziwy

Artykuł 688/1 Kodeksu cywilnego przewiduje, że za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają solidarnie z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie.
Do grona takich osób może zostać zaliczony też konkubent.
Odpowiedzialność wymienionych osób ograniczona została przez ustawodawcę do wysokości czynszu i innych opłat należnych za okres ich stałego zamieszkiwania.

Zatem w samym pozwie można wymienić wszystkie osoby pełnoletnie, stale zamieszkujące z dłużniczką i odpowiedzialne wraz z nią za zaistniały dług mieszkaniowy.
Lewanna jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odebranie paczki bez imienia i nazwiska,podany tylko adres (odpowiedzi: 2) Witam Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Jestem u znajomych na wiosce,niedawno przyjechał kurier z paczka i mówi że to do właścicieli, nie płatna....
§ adres nie podany (odpowiedzi: 2) Witam od momentu kiedy eks się wyniosła mam problemy z kontaktami z córką, sprawy były zakładane ale krótko przed sprawą eks się odmieniało (dla...
§ Czy taki wpis jest prawdziwy? (odpowiedzi: 3) Witam, Załączony obrazek to fragment artykułu. Czy rzecznik mówiąc ''Nie mamy możliwości odstąpienia od umowy czy wymiany tylko dlatego, że coś nam...
§ Kupiłem auto ale w umowie jest inny adres jak w dowodzie rej. (odpowiedzi: 1) Witam. Jak w temacie. Kupiłem swoje 1 auto i już mam problem z przerejestrowaniem. W wydziale komunikacji Pani z obsługi mówi Mi że w umowie...
§ dg zarejstrowana na inny adres niż podany w allegro (odpowiedzi: 1) witam!mam pytanie: czy mogłabym mieć problemy jeśli działalność gospodarczą mam zarejstrowaną na mój obecny adres zameldowania, a konto na allegro...
§ Czy podany regulamin konkursu jest zgodny z prawem. (odpowiedzi: 4) Witam moje pytanie jak w temacie. W zasadzi interesuje mnie zgodność z prawem zapisu z pkt 13 poniższego regulaminu. W przypadku nieprawnego zapisu...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:24.