Pytania bez odpowiedzi - zbyt wielu pytaczy ? - Forum Prawne

 

Pytania bez odpowiedzi - zbyt wielu pytaczy ?

Ponieważ pytanie pozostało bez odpowiedzi , pozwolę sobie zadać je ponownie licząc na Państwa przychylność: "droga gminna (PLANOWANA) przebiega w odległości mniejszej niż 4 m od budynku (zgodnie z przepisami ma być 6 m) , ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
30-05-2007, 19:48  
Ania_
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Pytania bez odpowiedzi - zbyt wielu pytaczy ?

Ponieważ pytanie pozostało bez odpowiedzi , pozwolę sobie zadać je ponownie licząc na Państwa przychylność:

"droga gminna (PLANOWANA) przebiega w odległości mniejszej niż 4 m od budynku (zgodnie z przepisami ma być 6 m) , dom ze względu na spadek terenu jest oparty na filarach.Od 1993 ! roku staram się o wykup terenu , by powiekszyć odległość od drogi (teren jest na tyle szeroki) - bez efektu (odmowy , brak planu itp).Od 2 lat dzierżawię część terenu przyległego do nieruchomości od zarządcy dróg .Zarzadca wypowiada dzierżawę (SKO odrzuciło drugie odwołanie) - bo obok ma się rozpocząć budowa(szerokośc dojazdu do budowy wynosi w bezpośr. sąsiedztwie dzierżawionej działki 7 m .W planie zagosp.przestrzennego - droga kończy się przed moją nieruchomością i nie sięga do działki sąsiada ,a wg urzędników z zarządu dróg , sięga dalej aż do działki sąsiada , który chce się budować.Działki sprzedać nie chcą , bo brak wydzielenia co jest terenem innym a co drogą gminną.Pytanie - czy w takim wypadku można zrobić drogę w odległości mniejszej niż mówią przepisy ?Czy plan zagospodarowania przestrzennego nic nie znaczy ? Złożyliśmy wniosek o wyłączenie dzierżawionego terenu z użytku drogowego - znając naszych urzędników - odmówią , bo każdorazowo opierają się na opinii zarządcy dróg , a ten nie zezwala dzierżawić , wydzielić czy sprzedać ?
Ania_ jest off-line  
01-06-2007, 11:59  
Byroon
Ekspert w spoczynku
 
Posty: 204
Domyślnie

Obecnie jeżeli gmina tak zdecyduje może nie stosować zapisów planu zagospodarowaniu a lokalizować przebieg drogi na podstawie spec ustawy.
Ustawa ta nie powoduje jednak wyłączenia warunków technicznych i wskazanych tam odległości. Z ustawy o drogach publicznych również nie wyłączonych można wskazać, ze teren pasa drogowego powinien kończyć się 0,75 m od ostatniego urządzenia służącego do obsługi drogi- może być zatem mniejszy lub większy w tej sprawie w zależności od planów.
Byroon jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Jakie są prawidłowe odpowiedzi na te pytania? Pytania prof. Pohla (odpowiedzi: 16) Sprawcą zabójstwa człowieka z art. 148 §1 k.k. może być : a. osoba fizyczna bez względu na jej wiek w chwili tego czynu zabronionego b. wyłącznie...
§ Niesprawiedliwość i pytania bez odpowiedzi. (odpowiedzi: 13) Witam serdecznie. Moje sprawa jest trochę nietypowa. W listopadzie ubiegłego roku mój tata (63 letni emeryt z chorym sercem), otrzymał pismo od...
§ prawo odmowy zeznań a odmowa odpowiedzi na pytania (odpowiedzi: 1) Kpc art. 261 mówi jedynie o obowiązku uprzedzenia świadka o prawie odmowy zeznań, nie mówi natomiast nic o uprzedzaniu świadka o prawie odmowy...
§ Ujawnianie odpowiedzi na pytania - qday.pl (odpowiedzi: 18) Witam, Powstał nowy serwis oferujący nagrody za odpowiadanie na pytania (EXP), żeby odpowiedzieć na takie pytanie należy się trochę wysilić,...
§ Szkolenie indywidualne:Urząd pracy bez odpowiedzi... 3 pytania. (odpowiedzi: 3) Witam mam pewien problem z urzędem pracy: Jestem osoba bezrobotna na własna rękę znalazłem firmę która chce mnie zatrudnić jeśli przejdę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:50.