gmina - spadek - obwodnica po podziale spadku - Forum Prawne

 

gmina - spadek - obwodnica po podziale spadku

Witam, gmina X przystapila w 2006r. do opracowywania miejscowego planu zagospodarowania gminy. W 2008r. nastapil podzial spadku ziemi rolnej pomiedzy 4 spadkobiercow. W 2009r. gmina wyklada do publicznego wgladu plan zagospodarowania przestrzennego, w ktorym przedstawia ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
06-10-2009, 20:10  
engelchen
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie gmina - spadek - obwodnica po podziale spadku

Witam,

gmina X przystapila w 2006r. do opracowywania miejscowego planu zagospodarowania gminy.
W 2008r. nastapil podzial spadku ziemi rolnej pomiedzy 4 spadkobiercow.
W 2009r. gmina wyklada do publicznego wgladu plan zagospodarowania przestrzennego, w ktorym przedstawia plan budowy obwodnicy przez teren dzialek wszystkich spadkobiercow.
Czesc dzialek przewidziana jest pod budownictwo, przemysl-uslugi, zas obszerna czesc pozostawiono jako teren rolny, pod przewidziany wykup za x lat.

Jak utrudnic dzialania gminne?
- wczesniejszy projekt planu z 2006r. nie przewiduje budowy obwodnicy, zas jedynie zmiane klasyfikacji tego terenu z ziemi rolnej pod budownictwo mieszkaniowe!
- wnoszac projekt podzialu ziemi spadkowej do akceptacji w gminie, nikt nie zwrocil wowczas uwagi, ze na tym terenie opracowuje sie plan budowy obwodnicy (czy nie mieli obowiazku nas o tym poinformowac, wiedzac iz jest to ziemia spadkowa? czy nie byloby fair zawiesic postepowanie sadowe o podzial spadku do czasu uchwalenia planu, aby umniejszyc mase spadkowa o ten teren na droge, i potem dokonac sprawiedliwego podzialu? )
- czy zebranie podpisow mieszkancow przeciwko planom gminnym moze pomoc?
ta obwodnica ma byc przeznaczona nie na objazd transportu ciezkiego, czy do innych wiosek, ale ma sluzyc mieszkancom posesji za dzialkami spadkowymi, mimo iz prostopadle i rownolegle przebiegaja juz tam drogi, ma to byc pas 20 m szerokosci z ktorych ma powstac szosa, DROGA ROWEROWA i chodnik dla pieszych!
- czy mozna zaskarzyc dzialania gminne, niedopelnienie obowiazku w kwestii poprawki art. 53 ust. z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym - o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz postanowieniach i decyzji kończącej postępowanie strony zawiadamia się w drodze obwieszczenia, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości. Inwestora oraz właścicieli i użytkowników wieczystych nieruchomości, na których będą lokalizowane inwestycje celu publicznego, zawiadamia się na piśmie".
Nikt z nas nie zostal poinformowany, co wiecej niewiadomo jak i kiedy powstal wogole plan powstania obwodnicy w tym miejscu, wczesniejsze studium planu przewiduje przekwalifikowanie calosci pod budownictwo jednorodzinne.

Czy jesli ziemia spadkowa zostala fizycznie podzielona, czy mimo to mozna zaskarzyc, jakos uniewaznic ten podzial? Kazdy ze spadkobiercow ma dzialke o innym przeznaczeniu, wartosci, a czesc ma nadal ziemie rolna, pod przyszly wykup pod obwodnice.

Ponadto firma, ktora zaprojektowala ten plan zagospodarowania przestrzennego gminy to prywatna firma osoby, ktora zarazem jest zawodowo czynna jako dyrektor do spraw drog w Starostwie Powiatowym.

Jak sie bronic przed samowola gminy, czy faktycznie dzialaja zgodnie z prawem? czy w imie tego prawa mozna okradac ze spadku?

prosze o wszelkie porady... co mozna zrobic, zeby sie przeciwstawic?
engelchen jest off-line  
07-10-2009, 14:34  
stom
Stały bywalec
 
Posty: 1.552
Domyślnie RE: gmina - spadek - obwodnica po podziale spadku

Co wspólnego ma spadek z 2008 roku z planem zagospodarowania przestrzennego z 2009 roku ?
stom jest off-line  
07-10-2009, 15:52  
engelchen
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: gmina - spadek - obwodnica po podziale spadku

Teraz podzial spadku z 2008 i plan zagospodarowania 2009, jasne, ze nie maja nic wspolnego ze soba.

Niemniej jednak dziwne, ze studium i projekt planu, gdy przystapili do jego opracowania w 2006r. nie zawieral w tym miejscu zadnej obwodnicy, lecz plan przekwalifikowania calosci pod budownictwo jednorodzinne. I ta obwodnica ``wyskoczyla`` teraz z nienacka. Na pewno mozna w jakis sposob sie dowiedziec, kiedy dokladnie powstal ten plan, kiedy rada gminy o tym zdecydowala itd. tylko jak to sprawdzic?
engelchen jest off-line  
09-10-2009, 21:26  
stom
Stały bywalec
 
Posty: 1.552
Domyślnie RE: gmina - spadek - obwodnica po podziale spadku

Gmina przedstawia plan do publicznego wglądu właśnie po to żeby wszyscy mogli wnieść do niego uwagi. Idź do gminy i wnieś swój sprzeciw.
stom jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Spór przy podziale spadku (odpowiedzi: 2) Dzień dobry, jestem bezradna i choć staram się zapoznać z wiedzą zamieszczoną w internecie wciąż nie umiem znaleźć rozwiązania mojej problematycznej...
§ spłata po podziale spadku (odpowiedzi: 11) Proszę o pomoc w związku z postanowieniem sądu w sprawie o dział spadku.Sąd w swoim postanowieniu zasądził od jednego ze spadkobierców spłate na...
§ po podziale spadku... (odpowiedzi: 6) Między rodzenstwem i mamą dokonalismy podziału spadku w ten sposób że oni dostali działki plus dwoje braci 15- letnią użyteczność domu mieszkalnego...
§ Odszkodowanie za drogi po podziale i opł.adiacencka - gmina proponuje cyrograf (odpowiedzi: 13) Gmina podzieliła i trochę wymieniła grunty rolne na podstawie ustawy o gospodarce nieruchomościami, wg. planu miejscowego chce działek budowlanych...
§ która data otwarcia/nabycia spadku (gospodarstwo rolne) właściwa przy podziale spadku (odpowiedzi: 3) Witam. Mam pytanie. Dziadek zmarł w 1984 roku. Babcia zmarła w 2004. Postępowanie spadkowe zrobiliśmy w 2004r. Jednym (tym z 2004r.) postanowieniem...
§ auto - stwierdzenie o nabyciu spadku czy także postanowienie o podziale spadku!!?? (odpowiedzi: 2) Witam! Czy aby przerejestrować pojazd po zmarłym trzeba zakładać sprawę o stwierdzenie nabycia spadku a także o (zgodny- w naszym przypadku)...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.