Wezwanie do zapłaty za wywóz śmieci i automatyczny meldunek - Forum Prawne

 

Wezwanie do zapłaty za wywóz śmieci i automatyczny meldunek

Witam Piszę w imieniu szwagierki. Otrzymała ona wezwanie z gminy do złożenia wyjaśnień na podstawie art. 274 p.2 w związku z art 155 Ordynacji Podatkowej. Generalnie poszło o to, iż dorosła córka która już mieszka ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
30-12-2019, 19:16  
kitachi
Użytkownik
 
Posty: 191
Domyślnie Wezwanie do zapłaty za wywóz śmieci i automatyczny meldunek

Witam
Piszę w imieniu szwagierki.
Otrzymała ona wezwanie z gminy do złożenia wyjaśnień na podstawie art. 274 p.2 w związku z art 155 Ordynacji Podatkowej.
Generalnie poszło o to, iż dorosła córka która już mieszka u siebie urodziła dziecko. Szwagierka płaci za siebie i córkę za wywóz nieczystości stałych. Gdyż jest nadal zameldowana u matki, pomimo faktycznego mieszkania z mężem i dzieckiem gdzie indziej.
Teraz gmina domaga się od szwagierki zapłaty za śmieci od dnia urodzenia dziecka (prawie 3 lata hodowania odsetek).
Podstawą ma być fakt zameldowania dziecka u szwagierki.
1. Dziecko nie mieszka i nigdy nie mieszkało u szwagierki.
2. Szwagierka nie dokonała meldunku dziecka, kto i jak zameldował (podobno) dziecko u niej aktualnie wyjaśnia.
3. Czy dorośli rodzice dziecka dokonali obowiązku meldunku u siebie i opłacania odpowiednich opłat tego nie wie i nie bardzo jest to jej sprawa. Są dorośli i sami odpowiadają za siebie. Odpowiedzieli jej tak sami.

Jak odpierać roszczenia gminy. Czy ma ona prawo egzekucji opłat za śmieci za nawet 3 lata wstecz ? Na jakiej podstawie ?
Jak ukierunkować, jeżeli roszczenia są zasadne, je do dorosłych rodziców dziecka, którzy powinni te sprawy sami sobie załatwiać.
Pozdrawiam
kitachi jest off-line  
31-12-2019, 09:15  
debastet
Stały bywalec
 
Posty: 699
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty za wywóz śmieci i automatyczny meldunek

Niech rodzice dziecka przedstawią dokument potwierdzający uiszczenie opłat w swoim miejscu zamieszkania. Najlepiej też dopełnić obowiązku i zgodnie z prawdą wymeldować osoby niemieszkające u szwagierki.
Po urodzeniu dziecko jest meldowane tam gdzie matka.
debastet jest off-line  
31-12-2019, 13:27  
kitachi
Użytkownik
 
Posty: 191
Domyślnie RE: Wezwanie do zapłaty za wywóz śmieci i automatyczny meldunek

Witam
W tym problem, że rodziców dziecka nie interesuje ta sprawa. Nie mają za bardzo ochoty nic robić. Nie zamierzają zmieniać meldunku jak również przedstawić dokumenty opłacania śmieci. Całkiem możliwe, że po prostu nie płacą.
Wymeldować córkę szwagierka wymelduje. Jednak to trochę musztarda po obiedzie. Nie miała świadomości "automatycznego" meldunku wnuczki u niej. W takim wypadku załatwiłaby sprawę natychmiast.
Co robić teraz w tej sytuacji. Chętnych do płacenia brak, a przy stawce 19 zł za osobę (od nowego roku 34 ) jest tego trochę.
Pozdrawiam
kitachi jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wezwanie za wywóz śmieci (odpowiedzi: 3) Witam, sprzedałam nieruchomość i wymeldowałam się rok temu. Wczoraj odebrałam list, na nowy mój adres, z Urzędu Miasta z nakazem zapłaty za wywóz...
§ Wezwanie do zapłaty za wywóz odpadów. (odpowiedzi: 0) Dziś rano właścicielka mieszkania, które wynajmowałam w okresie V 2013 - III 2015r. zaskoczyła mnie informacją, że dostała wezwanie do zapłaty za...
§ Opłata za wywóz śmieci (odpowiedzi: 10) Witam W ubiegłym roku, tak jak w całej Polsce, władze mojego miasta wprowadziły w życie uchwałę dotyczacą odbioru śmieci komunalnych. Ustalono...
§ Wywóz śmieci a meldunek czasowy. (odpowiedzi: 1) Mam tylko meldunek czasowy do końca tego roku, ale nie mieszkam w tym mieszkaniu. Jest to mieszkanie mojej cioci i ona mieszka sama. W spółdzielni...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:23.