pożar - Forum Prawne

 

pożar

Witam,w grudniu sprzedałam mieszkanie,w styczniu nowa lokatorka doprowadziła do pożaru w kotłowni.KOtłownia jest zrobiona legalnie,przeglądy kominiarskie coroczne.Ów Pani oskarża mnie,że to jest moja wina,iż doszło do pożaru i domaga się,abym to ja pokryła koszty naprawy ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane


Odpowiedz
 
31-01-2021, 20:31  
Agata_74
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie pożar

Witam,w grudniu sprzedałam mieszkanie,w styczniu nowa lokatorka doprowadziła do pożaru w kotłowni.KOtłownia jest zrobiona legalnie,przeglądy kominiarskie coroczne.Ów Pani oskarża mnie,że to jest moja wina,iż doszło do pożaru i domaga się,abym to ja pokryła koszty naprawy kotłowni.Zadzwoniłam do strazy pożarnej,gdzie dowiedziałam się że przyczyną pożaru było zwarcie sterownika pompy-czyli sytuacja losowa.Nowa lokatorka powiedziała,że nie odpuśći,że wezwie komisje kominiarską,nadzór budowlany.Jak to wygląda w świetle przepisów prawa,czy może żądać ode mnie pokrycia kosztów?
Agata_74 jest off-line  
01-02-2021, 14:26  
gryffinian
Przyjaciel forum
 
gryffinian na Forum Prawnym
 
Posty: 20.863
Domyślnie RE: pożar

Jeśli udowodni Twoją winę. Sam fakt, że sterownik dostał zwarcia jeszcze nie świadczy o Twojej winie. A już na pewno nie stwierdzi jej ani nadzór kominiarski ani budowlany.
gryffinian jest off-line  
Odpowiedz


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:47.