Problemy z podziałem Lasu
Witam wszystkich,
Chciałbym się was doradzić. Moja Ciocia w 2019 r. zleciła uprawnionemu Geodecie podział lasu, który oczywiście wykonał swoją pracę i zrobił wszystkie pomiary. Na koniec wbił słupki graniczne.
Ciocia dopiero teraz miała czas, aby dokończyć podział lasu i w tym celu pojechała do Notariusza, niestety nic nie załatwiła, ponieważ według jakiegoś przepisu, który bodajże wprowadzono w 2016 r. nie można podzielić lasu, zrzec się, czy też nie można sprzedać lasu, więc chciałbym się was doradzić, czy naprawdę jest taki przepis i co możemy zrobić w tej kwestii ?, żeby dało się to formalnie dopiąć ? aby las był podzielony ? moja Ciocia chce zrzec się swojej części na rzecz dzieci, aby otrzymać emeryturę. Niestety jesteśmy w punkcie wyjścia.
Skoro w 2016 r. został wprowadzony przepis, więc czy uprawniony Geodeta znając ten przepis powinien podjąć prac geodezyjnych ?
Z góry dziękuję wszystkim za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam
|