Zgoda na wejście na działkę, a zgoda na późniejszy dostęp do niej
Dzień dobry,
Przez moją działkę będzie poprowadzona sieć światłowodowa. Instalacja ma być podwieszona na istniejących już słupach prądowych. Inwestor zwrócił się o wyrażenie zgody na wejście na działkę oraz montaż. Wyraziłem zgodę (na razie ustnie) w zamian za niewielkie wynagrodzenie.
Inwestor przysłał mi do podpisania pisemne porozumienie, w którym zostały zawarte zapisy, o których wcześniej nie było mowy. Oprócz uzgodnionej ze mną zgody na dostęp do nieruchomości w celu wykonywania wszelkich czynności niezbędnych do przygotowania i wykonania niezbędnych prac związanych z wykonaniem sieci znalazł się również zapis o zgodzie na dostęp w celu wykonywania wszelkich czynności związanych z jej późniejszą eksploatacją, konserwacją, modernizacją, remontem, naprawą,
przeglądem i usunięciem powstałych awarii w infrastrukturze sieci
No i to wzbudziło moje wątpliwości.
Dlatego zastanawiam się czy wyrażając zgodę na montaż muszę również zgodzić się na późniejszy nieograniczony dostęp w celach serwisowych?
Czy przypadkiem inwestor nie próbuje upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu, czyli przytoczone wyżej zapisy zezwalające na późniejszy dostęp do mojej działki nie są de facto ustanowieniem służebności w zawoalowany sposób?
.
|