zamiana dużego mieszkania komunalnego na dwa mniejsze - Forum Prawne

 

zamiana dużego mieszkania komunalnego na dwa mniejsze

Witam. Postaram się maksymalnie krótko opisać swój problem. 1. Wraz z byłą małżonką jestem najemcą mieszkania komunalnego (na podstawie stosownej umowy). W jednym lokalu prowadzimy dwa oddzielne, samodzielne gospodarstwa domowe. 2. Złożyłem w Urzędzie Miasta ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane

Prawo nieruchomości, lokalowe i budowlane - aktualne tematy:

  • § najem a dodatek mieszkaniowy
    Po 20 latach bycia razem nadszedł czas rozstania.Załatwiłam mieszkanie do wynajęcia.Tu pytanie co dalej robić.Boję...
  • § Ustalenie granic nieruchomości...
    Dostałem pocztą zawiadomienie o terminie ustalenia granic moich nieruchomości z jednym z sąsiadów. Problem w tym,...
  • § Koszty przyłącza wod-kan
    Witam serdecznie Zakupiłem właśnie działkę budowlaną. Na działce jest doprowadzony prąd natomiast nie ma...

Odpowiedz
 
19-11-2009, 21:08  
likom64
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie zamiana dużego mieszkania komunalnego na dwa mniejsze

Witam. Postaram się maksymalnie krótko opisać swój problem.
1. Wraz z byłą małżonką jestem najemcą mieszkania komunalnego (na podstawie stosownej umowy). W jednym lokalu prowadzimy dwa oddzielne, samodzielne gospodarstwa domowe.
2. Złożyłem w Urzędzie Miasta wniosek o zamianę obecnego 150 mkw. mieszkania na dwa mniejsze dwupokojowe.
3. Pierwsza odpowiedź/propozycja Urzędu - jeden lokal dwupokojowy wyremontowany drugi do remontu ( wyrażam zgodę, była małżonka też).
Wstępnie podano nam adresy lokali " do obejrzenia". Czekamy jednak na oficjalne zezwolenia z Urzędu. Nie otrzymaliśmy ich.
4. Pismo z Urzędu - nie można zamienić na dwa dwupokojowe ale na: jedno dwupokojowe a jedno jednopokojowe. Nie zgadzamy się.
5. Kolejne pismo / odpowiedź z Urzędu odwołujące się do sprawiedliwości społecznej , potrzeb itp.( jakbym chciał coś za darmo wyłudzić - przecież chcę oddać 150 mkw!) oraz co ważne, pada stwierdzenie " brak podstaw prawnych do zamiany na dwa 2-pokojowe". Na pytanie : Jakie prawo dopuszcza zamianę na 1- pokojowe i drugie 2-pokojowe, a jakie nie pozwala na 2 2-pokojowe - brak odpowiedzi, Urząd podtrzymuje stanowisko cytując paragrafy z Prawa lokalowego.
6. Budynek w niedługim czasie poddany będzie remontowi ( albo kapitalny albo...inny). Prawdopodobnie lokatorzy będą wysiedlani na czas remontu.
Nie interesuje nas dalszy los tego lokum, budynku.. .
Nie chcemy już mieszkać w jednym mieszkaniu razem.
7. Stanowisko Urzędu - nie rozumiem. Zarzucam Urzędowi złą wolę.
Nie rozumiem prawa, które dopuszcza jedną zamianę a drugiej już nie.
Wiem...czytałem o "cudach" wg "demagogii". A jakie cuda mi szykuje Urząd w związku ze złożonym wnioskiem o zamianę?
likom64 jest off-line  
19-11-2009, 21:19  
panthera
Użytkownik
 
Posty: 72
Domyślnie RE: zamiana dużego mieszkania komunalnego na dwa mniejsze

Można znaleźć samemu mieszkania do zamiany, dać ogłoszenie, i jak sie znajdzie chętny, wystąpić do urzędu o zgodę na zamianę. Tylko w tej sytuacji z remontem to kiepsko.
panthera jest off-line  
30-11-2009, 21:26  
likom64
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: zamiana dużego mieszkania komunalnego na dwa mniejsze

Tu nie o remont chodzi, i samodzielne poszukiwanie mieszkań a o dobrą wolę Urzędu ( urzędników). Ktoś chce ugrać na mojej sytuacji maksymalnie dużo ...dużo za dużo.
Stanowisko urzędu zmieniło się z tygodnia na tydzień od "euforycznych" propozycji mieszkaniowych po deprecjacje stanowiska do poziomu żenady. Dziękuję panthero za wskazówkę ale wybacz...nie takiej rady oczekiwałem.
Nurtuje mnie wciąż maniakalne powtarzanie...brak podstaw prawnych . Jest to dla mnie taka bzdura, że aż mnie to bawi. Żyję w tym kraju już ponad 45 lat i wiem, że niemożliwe to jest zwolnienie sprzątaczki z wojska( nie ubliżając nikomu) ...bo jej tam po prostu nie ma.
likom64 jest off-line  
29-12-2009, 00:04  
abrakadabra27
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: zamiana dużego mieszkania komunalnego na dwa mniejsze

Czesc, mam bardzo podobny problem i dokladnie takie same doswiadczenia, czyli "brak podstaw ...."
Obecnie nie chca nawet dac 1 mniejszego lokalu do zamiany !
Ostatnio wszystko zaczyna sie chyba od poczatku bo weszla ta nowa uchwala z lipca.
Nie mam pojecia juz co robic, moze prawnik ?
abrakadabra27 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zamiana mieszkania komunalnego (odpowiedzi: 2) Znalazłam troszkę zadłużone mieszkanie komunalne ale najemca utracił tytuł prawny .Czy jest szansa zamiany takiego mieszkania jeśli ja spłacę...
§ Zamiana mieszkania na mniejsze bez zgody lokatora (odpowiedzi: 5) Witam, 8 lat temu dostaliśmy z rodziną mieszkanie socjalne ( była nas wtedy 4). Aktualnie w mieszkaniu została tylko mama. Czy gmina może zamienić...
§ Zamiana mieszkania komunalnego na 2 mniejsze. Pomocy !!! (odpowiedzi: 1) Witam. Moja sytuacja wygląda następująco: -jestem na stałe zameldowany w lokalu komunalnym (nr 1) wraz z babcią, ojcem i siostrą, głównym...
§ zamiana mieszkania komunalnego (odpowiedzi: 2) Witam serdecznie!Mam możliwość wykupienia mieszkania komunalnego z bonifikatą,ale jest to bardzo duża suma jak dla mnie i mnie nie stać.Czy istnieje...
§ Zamiana mieszkania komunalnego (odpowiedzi: 4) Jestem najemcą mieszkania kwaterunkowego i chciałbym je zamienić na większe zadłużone. Jakie kroki mam poczynić.
§ Przymusowa zamiana mieszkania na 2 mniejsze? (odpowiedzi: 1) Witam! Czy w skrajnych przypadkach, gdy matka dzieci (10 i 17 lat) jest stale w nałogu alkoholowym, leczenie zamknięte nie przynosi skutków, znęca...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.