Umowa w jezyku polskim - a jestem Hindusem, prosze o pomoc - Forum Prawne

 

Umowa w jezyku polskim - a jestem Hindusem, prosze o pomoc

Witam serdecznie, wyreczam mojego przyjaciela, ktory w roku 2008 wynaja mieszkanie i na dodatek nie znalismy sie w tym czasie, ponadto jest Hindusem, a w owym roku bardzo mowil po polsku, a jeszcze mniej go ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Prawo ponadkrajowe


Zamknięty temat
 
05-09-2011, 18:37  
Hindus-Prosi
Początkujący
 
Posty: 8
Domyślnie Umowa w jezyku polskim - a jestem Hindusem, prosze o pomoc

Witam serdecznie, wyreczam mojego przyjaciela, ktory w roku 2008 wynaja mieszkanie i na dodatek nie znalismy sie w tym czasie, ponadto jest Hindusem, a w owym roku bardzo mowil po polsku, a jeszcze mniej go rozumial, byl latwym celem oszustow i naciagaczy.

Wynajmujacy, ktory sporzadzil umowe napisal ja w owym czasie w jezyku polskim i tak dokonca malo zrozumial nasz Hindus z tego dokumentu.

Pytanie brzmi:

Czy Wynajmujący mieszkanie (właściciel) powinien umowe wystawić w dwoch roznych jezykach np: polskim i angielskim, angielski jezyk dla naszego Hindusa był i jest zrozumialym bo w Polsce studiował i tam poruszano się jezykiem anglossaskim.

__________________
oryginalna umowa, ktorą podpisał nasz Hindus nieznajacy jezyka polskiego w roku 2008:

+UMOWA NAJMU

Dotyczy lokalu w Bydgoszczy przy ul. ............................, składającego się ( ilość pokoi itp. ) z 3 pokoi, kuchni, łazienki i toalety.
Zawarta w dniu 04-04-2008 pomiędzy Panem (ią) ..................................... zamieszkałym (ą) w Bydgoszczy, ul. ............................., legitymujący (ą) się dowodem osobistym.............., zwanym (ą) w niniejszej umowie Wynajmującym (ą), a Panem (ią) Bimalkumar..............................., zamieszkałym (ą) .............. Indie, ....., LIG Quaters, Nandesari, dist: Baroda, legitymującym (ą) się paszportem nr ............................, zwanym (ą) dalej w treści umowy Najemcą.

& 1

Wynajmujący oświadcza, ze jest właścicielem w/w lokalu i ma prawo go wynajmować.

& 2

Wynajmujący wynajmie Najemcy cały lokal, ze wszystkimi urządzeniami i umeblowaniem zgodnie z załączonym do umowy wykazem na okres od 04.04.2008 do 21.03.2013.

& 3

1. Strony ustaliły miesięczny czynsz najmu w wysokości 930,00 zł, słownie dziewięćset trzydzieści złotych.
2. Najemca zobowiązuje się ponosić wszelkie koszty i świadczenia związane z eksploatacją przedmiotu najmu tj, czynszem, energią elektryczną, ubezpieczeniem, ciepłą i zimną wodą powyżej 4 m każda
3. Czynsz może ulec zmianie w momencie zmiany karty opłat przez Spółdzielnię Mieszkaniową.
4. Czynsz najmu i świadczenia eksploatacyjne płatne z góry pierwszego dnia każdego miesiąca, energia elektryczna po otrzymaniu rachunku, natomiast woda będzie rozliczana wg licznika co dwa miesiące. Wszystko płatne Wynajmującemu.


& 4
Najemca zapoznał się ze stanem technicznym urządzeń i wyposażenia i nie wnosi do tego żadnych zastrzeżeń

& 5
Wynajmowane mieszkanie może być wykorzystywane wyłącznie na cele mieszkalne

& 6
Najemca nie może oddawać przedmiotu najmu w podnajem osobom trzecim.

& 7
Po zakończeniu najmu Najemca zobowiązuje się zwrócić przedmiot najmu wraz z wyposażeniem, w stanie nie pogorszonym, wynikającym z normalnej eksploatacji. Wszelkie powstałe uszkodzenia naprawia na własny koszt Najemca.

& 8
Strony ustaliły, że w przypadku nieuregulowania w terminie świadczeń eksploatacyjnych i czynszu najmu przez Najemcę lub naruszania w sposób rażący porządku domowego, umowa może zostać rozwiązana w trybie natychmiastowym bez wypowiedzenia.

& 9
1. Wszelkie zmiany dokonywane w przedmiocie najmu przez Najemce wymagają pisemnej zgody Wynajmującego.
2. Każda zmiana postanowień niniejszej umowy wymaga zgody obydwu stron z zachowaniem formy pisemnej w postaci aneksu do umowy.

& 10
W sprawach nie objętych umową stosuje się przepisy K.C. . Umowę sporządzono w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

WYNAJMUJĄCY: NAJEMCA:

__________________________________________________ _
ponadto nasz Hindus jest uczciwym czlowiekiem i na dzien dzisiejsze nie jest go stac na wynajem tego mieszkania i chce wypowiedziec Wynajmujacemu mieszkanie, ale właściciel nie godzi się, co ma zrobić nasz poczciwy Hindus? Hindus twierdzi, że zawierzył Polce, która wynajmuje mieszkanie bo twierdzi, że w Indiach tak jes, że nikt nie oszukuje.

Proszę o wypowiedź prawniczą z wytluszczeniem praw Hindiusa i artykulów, Bardzo Proszę, a nasz Hindus z Góry Bardzo Dziękuje za Pomoc od Polaków.
Hindus-Prosi jest off-line  
05-09-2011, 18:59  
Kerimus
Moderator w spoczynku
 
Kerimus na Forum Prawnym
 
Posty: 10.460
Domyślnie RE: Umowa w jezyku polskim - a jestem Hindusem, prosze o pomoc

Moderator prosi aby nie dublować tematu!
Kerimus jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Znakowanie w jezyku polskim (odpowiedzi: 1) Witam, Jestem młody, ledwco co po studiuach i od kilku miesiecy prowadze dzialalnosc gospodarcza w zakresie sprzedazy artykulow niemieckich...
§ Jestem zalamany prosze o pomoc. (odpowiedzi: 5) Witam mam poważny problem jak dla mnie chodzi o to że mam konflikt z kumplem z pracy a on sie msci na mnie i rozpowiada(tak podejrzewam) wszystkim...
§ jestem zrozpaczona. prosze o pomoc. (odpowiedzi: 6) witam wszystkich. prosze o szybka pomoc. moj problem wyglada tak ze moja matka jest właścicielem domu. ameldowana jestem tam ja , moja siostra, brat,...
§ Prosze o pomoc jestem niewinny (odpowiedzi: 1) Więc opisze to w skrócie,chodzi o to że mam prawo jazdy oddać za to że prowadziłem samochód pod wpływem alkoholu,tylko że ja nie prowadziłem było to...
§ PROSZE O POMOC JESTEM W KROPCE (odpowiedzi: 1) Znajduje sie w nastepujacej sytuacji: mam 20 lat i jestem dopiero na 3- miesiecznym okresie probnym w pracy jako magazynier. Mam umowe o prace na...
§ prosze o pomoc, jestem laikiem (odpowiedzi: 2) Mam pytanie do wszystkich. Problem jest następujący w tamtym roku zmarła mi mama na którą było zapisane mieszkanie, niestety przed śmiercią nie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:13.