chorwacja - Forum Prawne

 

chorwacja

Witam Zwracam się w imieniu pewnej osoby o poradę, mianowicie jest on osobą karaną w naszym kraju za posiadanie marihuany za co otrzymał wykor w okresie próby, który wzorowo odbywa, z czasem został zniesiony dozór ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa innych krajów > Systemy prawne innych państw > Prawo ponadkrajowe


Odpowiedz
 
25-10-2012, 10:37  
galanoni_m
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie chorwacja

Witam
Zwracam się w imieniu pewnej osoby o poradę, mianowicie jest on osobą karaną w naszym kraju za posiadanie marihuany za co otrzymał wykor w okresie próby, który wzorowo odbywa, z czasem został zniesiony dozór kuratorski.
Podczas wakacji w Chorwacji został zatrzymany również za posiadanie z czego prawo tam jest takie, w sytuacji gdyby posiadał całą ilość pieniędzy wyznaczoną przez tamtejszy sąd, po wpłaceniu zostałby wypuszczony na wolność od razu, lecz nie miał całej kwoty i jej resztę przeliczyli na kilka dni w areszcie.
Nie jest to jeszcze Unia Europejska, ani nie należą do Szengen.

Ponieważ i sąd Chorwacki i ambasada Polski powiedzieli, iż konsekwencji w Polsce za to nie ma, gdyż został za to ukarany tam.

Ostatnio odwiedziła go policja w tej spawie, w domu, spisali tylko dane z dowodu, poza tym niczego nie chcieli, aczkolwiek wspominali coś o Interpolu.
Koniec końców moje pytanie, ponieważ w Polsce wyrok odbywany był i jest wzorowo, nawiązując do tego co mowili w sądzie i ambasadzie, czy będą tego jakieś konsekwencję tutaj, czy są na to jakieś kruczki prawne.
Prosiłbym o lekkie rozjaśnienie tego tematu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

ad. założyłem nowy temat, z uwagi na kompletny brak odzewu w poprzednim
galanoni_m jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kontrola graniczna - Chorwacja (odpowiedzi: 1) Witam, mój problem jest następujący: wraz z chłopakiem mamy wykupioną wycieczkę do Chorwacji, która zaczyna się w najbliższy poniedziałek. Na...
§ Marihuana wycieczka szkolna chorwacja (odpowiedzi: 26) Dzień dobry a wiec zostałem przyłapany na paleniu marihuany w chorwacji nauczyciele nie złapali mnie na gorącym uczynku ale zobaczyli po oczach wiec...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:00.