Szkolenie z urzedu pracy a podjecie pracy w tym czasie na umowe zlecenie - Forum Prawne

 

Szkolenie z urzedu pracy a podjecie pracy w tym czasie na umowe zlecenie

Witam mam problem. Zostałem skierowany z urzędu pracy w Sandomierzu na szkolenie " kwalifikacja wstępną na przewóz osób" w czasie trwania szkoleni a trwa ono 2 miesiące - 280 godzin i odbywa się w Warszawie. ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
12-04-2010, 21:14  
Bazyl1983
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Szkolenie z urzedu pracy a podjecie pracy w tym czasie na umowe zlecenie

Witam mam problem. Zostałem skierowany z urzędu pracy w Sandomierzu na szkolenie " kwalifikacja wstępną na przewóz osób" w czasie trwania szkoleni a trwa ono 2 miesiące - 280 godzin i odbywa się w Warszawie. Przysługuje mi stypendium w wysokości około 700 zł. ponieważ koszty utrzymania i życia w Warszawie są dużo wyższe chciałem dorobić sobie żeby móc przeżyć w tym czasie. I otrzymałem możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy ale na umowę zlecenie. Obawiam się ze jeśli podejmę prace będę musiał zwracać koszty szkolenia. jeśli straciłbym stypendium to mała starta ponieważ mógł zarobić dużo więcej niż to stypendium. Pytanie czy zna ktoś przepisy prawne dotyczące zaistniałej stacji ? Dodam że już zacząłem to szkolenie
Bazyl1983 jest off-line  
12-04-2010, 22:40  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.076
Domyślnie RE: Szkolenie z urzedu pracy a podjecie pracy w tym czasie na umowe zlecenie

Niestety przepisy w tym zakresie nie są zbyt ciekawie skonstruowane. Nasz wspaniały ustawodawca zapisał bowiem, iż Skierowany przez starostę na szkolenie, w przypadku podjęcia zatrudnienia w trakcie szkolenia, ma prawo do ukończenia tego szkolenia bez konieczności ponoszenia kosztów szkolenia za okres, w którym podjął zatrudnienie. Trzymając się literalnej wykładni nie wchodzi więc tutaj możliwość podjęcia innej pracy zarobkowej (umowa zlecenie). Dla pewności proponuję upewnić się w urzędzie pracy, który Pana skierował, co do możliwości podjęcia umowy zlecenia w trakcie szkolenia, tak by móc kontynuować szkolenie.
Oczywiście w tym okresie stypendium nie przysługuje. Nie będzie też przysługiwać stypendium 20%, bo ono należy się też wyłącznie w razie zatrudnienia (art. 41 ust. 3b ustawy o promocji zatrudnienia).
PS. MPiPS zauważyło swój błąd i jest przygotowana nowelizacja... ale jeszcze daleka droga zanim wejdzie w życie.
Dariusz! jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ wyrejestrowanie sie z urzedu pracy, a podjecie pracy. (odpowiedzi: 3) Witajcie, mialam wstawic sie u podpisu w urzedzie pracy dnia 16.02, lecz podjelam prace i wstawilam sie dnia 18.02. No i tam wypelnilam taki druczek...
§ Szkolenie z Urzedu pracy i podjęcie pracy (odpowiedzi: 7) Witam, mam taki problem ponieważ złożyłem papiery do Urzędu Pracy z wnioskiem o szkolenie. Prawdopodobnie to szkolenie dostanę, ale niestety z czegoś...
§ Szkolenie z Urzedu pracy i podjęcie pracy (odpowiedzi: 4) Witam. Proszę o pomoc zanim narozrabiam. Udało mi się zakwalifikować na szkolenie finansowane przez urząd pracy . Chodzi o prawo jazdy...
§ Szkolenie z urzędu pracy a praca na umowe? (odpowiedzi: 3) Witam,mam taki problem,otóż dostałem sie na szkolenie z urzędu pracy na wózki widłowe ale też znalazłem prace i teraz niewiem co zrobić,zastanawiam...
§ Urlop bezpłatny i podjecie nowej pracy na umowe zlecenie. (odpowiedzi: 4) Witam. Jestem aktualnie zatrudniony w firmie do 31.XII.2010 roku. Mam okazje podjac prace w innej firmie ( inna branża ) najpierw na umowe zlecenie...
§ po jakim okresie pracy należy się urlop przy pracy na umowe zlecenie ? (odpowiedzi: 1) po jakim okresie pracy należy się urlop przy pracy na umowe zlecenie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.