problem z zakończonym stażem - Forum Prawne

 

problem z zakończonym stażem

Dzień dobry, mam problem, który nie daje mi spać po nocach dlatego PROSZĘ O POMOC. Otóż, 31.12. kończę staż. 27.12. oraz od 29.12. do 31 .12. jestem na urlopie stażowym. 28.12. byłam w pracy normalnie ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
29-12-2010, 19:55  
Ani25
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie problem z zakończonym stażem

Dzień dobry,
mam problem, który nie daje mi spać po nocach dlatego PROSZĘ O POMOC.
Otóż, 31.12. kończę staż. 27.12. oraz od 29.12. do 31 .12. jestem na urlopie stażowym. 28.12. byłam w pracy normalnie i był to mój ostatni dzień w tej pracy.
Tydzień wcześniej otrzymałam opinię ze stażu z datą 27.12.2010r. w której napisano tylko tyle że wykonywałam tam założone obowiązki. Krotko i na temat.
28.12 okazało się że zdaniem mojej opiekunki nie rozliczyłam się ze stażu ponieważ nie przekazałam jej stosownych dokumentów. Oczywiście to nieprawda. 23.12. miałam trochę wolnego czasu w pracy i wszystkie dokument odłożyłam na miejsce, opiekunka to widziała, informowałam ją o tym kilka razy . Niestety nie lubiła mnie i zrobiła przy Dyrektorce wielką awanturę że ona nie ma żadnych dokumentów. Zaprzeczyłam. Niestety Dyrektorka uwierzyła opiekunce, pozwoliła na to by ta mnie oczerniła. Zapłakana wyszłam z gabinetu.
Mam w domu wszystkie papiery dot.stażu: opinię, listę obecności.
Boję się jednak że Dyrektorka może tą opinię zmienić a ja mogę mieć problemy. Boje się i nie wiem co zrobić.
Czy mam iść osobiście do Dyrektora Urzędu Pracy i mu wytłumaczyć czy po prostu nic nie robić??
Proszę o pomoc!!!Błagam!!!
Ani25 jest off-line  
29-12-2010, 20:47  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: problem z zakończonym stażem

Dokumenty związane z zakończeniem stażu (tzn. sprawozdanie z przebiegu stażu wraz z opinią od pracodawcy) możesz złożyć do UP po zakończeniu stażu, tzn. w twoim przypadku najwcześniej 3 stycznia 2011r. Organizator stażu powinien niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni po zakończeniu stażu wydać bezrobotnemu opinię zawierającą informacje o realizowanych zadaniach, umiejętnościach praktycznych, kwalifikacjach lub umiejętnościach zawodowych pozyskanych w trakcie odbywania stażu, skoro opinię masz w domu, to należy jak najszybciej złożyć ją wraz ze sprawozdaniem do UP. dokumenty te są niezbędne do wydania ci zaświadczenia o odbyciu stażu.
Jeśli natomiast organizator stażu chciałby zamienić opinię , którą złożysz w UP, to nie będzie to takie proste. W końcu na tej opinii, którą posiadasz ktoś się podpisał i z punktu widzenia UP jest ona wiarygodna.
Kosssz jest off-line  
30-12-2010, 18:04  
Ani25
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: problem z zakończonym stażem

Rozumiem.
Moja opiekunka praktyk zarzuciła mi przed Panią Dyrektor że nie rozliczyłam się z nią dokumentami. Oczywiście to nie jest prawda. Powiedziałam Pani Dyrektor jak było naprawdę, ale nie wiem czy ona mi uwierzyła. W końcu ja jestem tylko stażystką. Czy w związku z tym powinnam napisać dodatkowe jakieś pismo do Pani Dyrektor, żeby miała na piśmie moje zdanie.
Moja opiekunka praktyk wyzwala mnie przy Pani Dyrektor, że kłamię więc popłakałam się i wyszłam. Powiedziałam wcześniej jak było, ale nie wiem czy ona mi wierzy.
Co mam zrobić??
Proszę o radę!!!
Ani25 jest off-line  
30-12-2010, 19:29  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: problem z zakończonym stażem

Z punktu widzenia UP musisz rozliczyć się ze sprawozdania z przebiegu stażu i dołączyć do niego opinię od pracodawcy. Inne dokumenty o których piszesz (chociaż nie wiem co to za dokumenty) są wewnętrzną sprawą każdej firmy. Jeśli twój organizator stażu wymaga jakichkolwiek innych dokumentów, to jest to tylko i wyłącznie jego sprawa i nie zmienia to faktu, że zobligowany jest do " niezwłocznego, nie później jednak niż w ciągu 7 dni po zakończeniu realizacji programu stażu, wydania bezrobotnemu opinii zawierającej informacje o realizowanych zadaniach, umiejętnościach praktycznych, kwalifikacjach lub umiejętnościach zawodowych pozyskanych w trakcie odbywania stażu"
Skoro jednak dostałaś już taką opinię od swojego pracodawcy to należy ją jedynie złożyć w UP wraz ze sprawozdaniem.

W związku z tym mam pytania:
1. Jakie inne dokumenty poza tymi, które wymieniłam są wymagane i przez kogo?
2. W czym dokładnie tkwi problem: czy w stosunkach pomiędzy tobą, opiekunem stażu i pracodawcą (tzn. Dyrektorem) czy w tym, że nie możesz rozliczyć się z dokumentów w UP?
Kosssz jest off-line  
30-12-2010, 21:35  
Ani25
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: problem z zakończonym stażem

Otrzymałam z pracy program stażu (opis i zakres zadań zawodowych), opinie w której napisano że od dnia takiego a takiego wykonywałam powierzone obowiązki (tylko tyle, nic personalnie o mnie więcej nie napisano), listę obecności, sprawozdanie z przebiegu stażu(co konkretnie wykonywałam). To wszystko.
Chodzi mi jednak o te stosunki między mną a opiekunem stażu. Ta pani twierdzi, że nie rozliczyłam się z dokumentów wewnętrznych placówki, czyli wszelkie testy, które miałam na stanie przez cały czas trwania stażu- testy potrzebne do badania dzieci, (staż się odbył w placówce oświatowej), które można było sobie kserować i nikt tego nie sprawdzał. Ja wszystkie testy oddałam do segregatora, opiekun to widział, ale przed Dyrektorką sie to babsko wszystkiego wyparło. Co ja mam zrobić ??
Dyrektorka bardziej uwierzyła tej pani, niż mi bo ja jestem tylko na stażu a ona jest stałym pracownikiem. Opiekunka wyzwała mnie przy Dyrektorce, popłakałam się bo nigdy opiekunka nie zgłaszała mi że robię coś złe. Wyszłam z gabinetu i więcej nie rozmawiałam z nimi.
Co mam zrobić??
Ani25 jest off-line  
30-12-2010, 21:57  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.029
Domyślnie RE: problem z zakończonym stażem

Skoro oddałaś je do segregatora to powinny tam być, co Dyrektor powinien sprawdzić. Polecam rozmowę z Dyrektorem w cztery oczy i ewentualne wyjaśnienie sprawy z twojego punktu widzenia. NA SPOKOJNIE.
Powinnaś też zaznaczyć, że nie zależy ci na oczernieniu pracownika, ale na pozytywnej opinii na twój temat na przyszłość.
Kosssz jest off-line  
31-12-2010, 10:04  
Ani25
Początkujący
 
Posty: 15
Domyślnie RE: problem z zakończonym stażem

Dziękuję za pomoc
pozdrawiam i życzę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2011
Ani25 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kto ma prawo odebrać dziecko po zakończonym spotkaniu (odpowiedzi: 8) Witam. Pytanie jak w temacie po rozwodzie sąd przyznał standardowo opiekę na małoletnią córką matce i wyznaczył spotkania z ojcem 1 i 3 weekend...
§ Zakończenie stażu a wyrejestrowanie się z PUP (odpowiedzi: 3) Witam, nurtuje mnie jedno pytanie czy po skończonym stażu, kiedy zaniosę wszystkie dokumenty do PUP zostanę automatycznie wyrejestrowana? Czy muszę...
§ Zebranie kilka godzin po zakończonym czasie pracy (odpowiedzi: 2) Witam jako że to mój pierwszy post Czy muszę uczestniczyć w zebraniu kilka godzin po skończonej pracy ? Pracuje tego dnia w godzinach 6-14...
§ zaświadczenie o zakończonym postępowaniu spadkowym (odpowiedzi: 2) Proszę o informację w jaki sposób można uzyskać zaświadczenie o zakończonym postępowaniu spadkowym (dobrowolnie nie jest możliwe) od jednego ze...
§ Wejście do mieszkania po zakończonym najmie po swoją własność (odpowiedzi: 3) Witam Spotkała mnie taka historia, której niestety nie mogę dopasować do opisanych sytuacji na tym forum. 1. Wynajmowałem przez długi kres...
§ zasiłek chorobowy po zakończonym urlopie wychowawczym (odpowiedzi: 6) jestem na urlopie wychowawczym który kończy mi się pod koniec marca, od kwietnia chciałam wrócić do pracy, ale jestem w ciąży i nie wiem ile pociągnę...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.