zwrot kosztów szkolenia - Forum Prawne

 

zwrot kosztów szkolenia

Witam, opiszę najpierw sytuację: Jestem zatrudniony na okres próbny (od 17.01 do 15.04), firma dla której pracuję prowadzi szkolenie, które kończy się z dniem 01.03.2011, dostałem do podpisania lojalkę, w związku z czym mam pytanie: ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
28-02-2011, 10:37  
mardokh
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie zwrot kosztów szkolenia

Witam,
opiszę najpierw sytuację:
Jestem zatrudniony na okres próbny (od 17.01 do 15.04), firma dla której pracuję prowadzi szkolenie, które kończy się z dniem 01.03.2011, dostałem do podpisania lojalkę, w związku z czym mam pytanie: czy w przypadku, kiedy nie podpiszę dalszej umowy o pracę na okres jednego roku, mam obowiązek zwracać koszty szkolenia?
mardokh jest off-line  
28-02-2011, 10:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: zwrot kosztów szkolenia

A skad my mamy wiedziec co masz napisane w lojalce?
 
28-02-2011, 10:52  
mardokh
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: zwrot kosztów szkolenia

Przyznaję, że dałem ciała nie cytując odpowiednich fragmentów, jak tylko wrócę wieczorem przytoczę odpowiednie przepisy w umowie.
mardokh jest off-line  
28-02-2011, 21:57  
mardokh
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: zwrot kosztów szkolenia

"Pracownik zobowiązuje się do pozostawania w zatrudnieniu po ukończeniu Nauki w okresie 1 roku, tj. do dnia 29.02.2012"
"Jeżeli:
1. Pracownik bez uzasadnionych przyczyn nie podejmie Nauki lub Naukę przerwie lub
2. Pracodawca rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z winy Pracownika, w trakcie Nauki lub w terminie 1 roku po jej ukończeniu lub
3. Pracownik w okresie, o którym mowa w pkt 2. powyżej, rozwiąże stosunek pracy za wypowiedzeniem, z wyjątkiem wypowiedzenia z przyczyn określonych w art. 94(3) Kodeksu pracy lub
4. Pracownik w okresie, o którym mowa w pkt 2. powyżej rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia na podstawie art. 55 Kodeksu pracy lub art. 94(3) Kodeksu pracy mimo braku przyczyn określonych w tych przepisach
to Pracownik jest obowiązany do zwrotu kosztów poniesionych przez Pracodawcę na Naukę z tytułu świadczeń, o których mowa w paragrafie 3 ust. 2 Umowy, w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia po ukończeniu Nauki lub okresu zatrudnienia w czasie Nauki."
"Umowa może być rozwiązana za porozumieniem Stron, zawierającego w szczególności uzgodniony sposób rozliczenia Stron co do kosztów Nauki."
"Pracodawca zobowiązuje się wobec Pracownika do udzielenia mu dodatkowych świadczeń w związku z Nauką w postaci pokrycia całkowitych kosztów za Naukę w wysokości 2.000,00PLN."
2.000,00 PLN brutto to kwota, jaką mam otrzymać w zamian za uczestniczenie w szkoleniu (zwane w umowie Nauką) od dnia 17.01 do dnia 01.03.2011. Umowa na okres próbny, która zawiera w sobie okres nauki jest podpisana na trzy miesiące - półtora miesiąca szkolenia, półtora pracy na okres próbny, po którym ma DOPIERO BYĆ podpisana umowa na okres 1 roku.
W tym wypadku umowa na okres próbny wygaśnie z dniem 15.04.2011 i nie jest to ani z winy Pracownika, ani Pracodawcy, czy w takim wypadku jestem zobowiązany zwracać koszty szkolenia?
mardokh jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zwrot kosztów szkolenia wstępnego (odpowiedzi: 3) Parę dni temu zacząłem praca w pewnej firmie, na początku było 3 dniowe szkolenie wewnętrzne, którego koszty pokrywa pracodawca. W przypadku...
§ Zwrot kosztów szkolenia za przyuczenie do pracy (odpowiedzi: 4) Mam takie pytanie. Mój pracodawca chce żebym podpisał "lojalkę" zgodnie z którą mam oddać 20 000 zł jeśli w ciągu 2 lat zwolnię się z pracy. Sęk w...
§ Zwrot kosztów szkolenia (odpowiedzi: 2) Jestem w następujacej sytuacji .Przed podjęciem pracy i podpisaniem umowy o pracę miałam odbyć szkolenie w ramach umowy zlecenie.Podczas szkolenia...
§ Zwrot kosztów szkolenia (odpowiedzi: 1) Witam! Uprzejmie proszę o informację, czy cytowane poniżej punkty zawarte w umowie o pracę są zgodne z prawem pracy: Nie podpisywałem...
§ Zwrot kosztów za szkolenia (odpowiedzi: 3) W firmie podpisywane są umowy szkoleniowe, które zawierają informacje o zwrotach kosztów szkoleń w przypadku rozwiązania umowy o pracę. Czy...
§ Zwrot kosztów szkolenia z UE (odpowiedzi: 1) Witam Pracuję w firmie,która szkoli sieci sklepów ze standardów obsługi klienta. Moje pytanie - czy nasi klienci (sieci sklepów) mogą starać się o...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.