PRZEJECIE CZESCI ZAKLADU - Forum Prawne

 

PRZEJECIE CZESCI ZAKLADU

moja społka cywilna przejęła część zakładu pracy od starostwa powiatowego tj stacje tankowania gazu umowa dzierżawy jest od 1 stycznia byli pracownicy pozostali w starostwie do 1 lutego za co otrzymaja pobory ze starostwa w ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
08-01-2008, 16:53  
lew12
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie PRZEJECIE CZESCI ZAKLADU

moja społka cywilna przejęła część zakładu pracy od starostwa powiatowego tj stacje tankowania gazu umowa dzierżawy jest od 1 stycznia byli pracownicy pozostali w starostwie do 1 lutego za co otrzymaja pobory ze starostwa w tej chwili zatrudnilem nowe osoby Teraz starostwo żąda abym ich przejął oni nie chcą Pytanie;czy ma tu zastosowanie art31 kp jeśli po 1 stycznia nie zostałem formalnie ich pracodawcą nadmieniam że nie zostali oni poinformowani na piśmie o przejeciu części zakładu i nie przekazano mi ich akt osobowych
lew12 jest off-line  
09-01-2008, 12:30  
kar
Stały bywalec
 
Posty: 1.305
Domyślnie

Co w umowie o przejęciu stacji na temat pracowników? Na jakiej podstawie pracownicy starostwa pracowali na pana stacji?
kar jest off-line  
09-01-2008, 14:06  
lew12
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

pracownicy ci nie rozpoczeli u mnie pracy nie dostałem ich akt myslę ze starostwo chce ich zwolnic a wmanewrować w odprawy sądy itp prawo pracy stanowi ze powinni przejść do mnie w dniu przejęcia stacji jeśli zostali w starostwie na kolejny miesiąc to myślę ze nie jestem stroną w tej sprawie Mam rację czy żle rozumuję ?
lew12 jest off-line  
09-01-2008, 14:07  
lew12
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

oddnosnie umowy sa tam zapisy tylko na temat sprzetu i wyposazenia
lew12 jest off-line  
09-01-2008, 15:06  
kar
Stały bywalec
 
Posty: 1.305
Domyślnie

Narobili Państwo bałaganu i dlatego trudno coś jednoznacznie powiedzieć. To może sie przydać:
Z bezwzględnie obowiązującego charakteru art. 231 § 1 k.p. wynika, że skutek przejścia części zakładu pracy, polegający na zmianie pracodawcy, następuje z mocy prawa (automatycznie), a nie w następstwie uzgodnień między zainteresowanymi pracodawcami. Uzgodnienia te nie mogą wyłączyć lub zmienić wskazanego skutku przejścia zakładu pracy lub jego części. O tym zaś, których pracowników dotyczy wskazany wyżej skutek przejścia, decyduje jedynie faktyczne związanie pracownika z określoną częścią zakładu pracy.
kar jest off-line  
09-01-2008, 19:12  
lew12
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

rozumiem , że jeśli w umowie i zakresie obowiązków mieli nie tylko obsługę stacji a jeszcze inne czynności na rzecz starostwa i pozostali u dawnego pracodawcy który nie wypowiedział umowy o pracę z dniem przekazania to na dzien dzisiejszy są dalej jego pracownikami a ja choćbym chciał nie mogę ich przyjąć w trybie ww art KP ?
lew12 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zakup czesci samochodowych na allegro - czesci wadliwe - dalsza szkoda (odpowiedzi: 2) Witam. Zakupiłem części samochodowe - rozrząd - na allegro od "przedsiębiorcy" W opisie wystawionych przedmiotów jest informacja o tym ze są nowe....
§ wypadek na terenie zakladu (odpowiedzi: 7) Witam od maja 2012r jestem zatudniony w firmie na czas okreslony tj 3 lat, pracuje w systemie 4 brygadowym 7grudnia konczylem nocna zmiane podczas...
§ Doprowadzenie do zakladu (odpowiedzi: 19) Witam.W kwietniu na posiedzeniu sadu sedzia zamienil kare godzin spolecznych na kare zastepcza w kwocie 2200zl.Dal mi czas na zaplacenie do 10...
§ Urlop bezplatny/przejecie zakladu pracy/zwrot kosztow szkolenia (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie, w 2006 roku dostalam dofinansowanie zakladu pracy na studia podyplomowe w 50% czesnego. W 2007roku otrzymalam urlop bezplatny na...
§ Likwidacja zakladu - odprawy (odpowiedzi: 3) Witam jedna z filii mojego zakładu zostaje zamknięta dnia 31 lipca 2010 Wszyscy pracownicy dostana wypowiedzenia i odprawy. Według kodeksu pracy...
§ Przejecie czesci firmy a wynagrodzenie (odpowiedzi: 1) Witam, opisze moj problem najlepiej jak potrafie. pracowalem na umowe o prace w jedej z firm branzy sportowej rok. tj od 24.09.2008 do 26.09.2009r....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.