Pełnomocnik i jego obowiązki... - Forum Prawne

 

Pełnomocnik i jego obowiązki...

Mam do szanownych forumowiczów pytanie: Ze względu na łamanie praw pracowniczych , w 2004 roku złożyłem pozew do Sądu. W związku z tym iż bałem się , że nie poradzę sobie z terminami , przepisami ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
08-01-2008, 18:45  
marek.l5
Stały bywalec
 
Posty: 464
Domyślnie Pełnomocnik i jego obowiązki...

Mam do szanownych forumowiczów pytanie:

Ze względu na łamanie praw pracowniczych , w 2004 roku złożyłem pozew do Sądu. W związku z tym iż bałem się , że nie poradzę sobie z terminami , przepisami itp. Postanowiłem wynąjąc pełnomocnika.
Przedstawiłem mu całą sprawę , dotyczącą Prawa Pracy. Swoją usługę wycenił , mając na uwadze należnośc jakiej będe domagał się przed Sądem. Mam fakturę Vat , wystawioną jako : Usługa adwokacka.

Powiem tak , nie mam pojcia jak to wszystko wygląda , nie umawiałem się na żadne drugie instancje , apelacje itp. Ponieważ o tym nie wiedziałem i nie miałem zielonego pojęcia. Miałem nadzieję że mój pełnomocnik poprowadzi sprawę do końca.
Po prawie 4 latach mam wyrok Sądu Rejonowego na moją korzyść. Niestety pracodawca złożył apelację. A pełnomocnik żąda odemnie równowartośc kwoty , wpłaconej , aby prowadzić dalej sprawę.
Czy pęlnomocnik ma obowiązek do prowadzenia sprawy do kńca , bez względu na sąd rejonowy , czy jeżeli nawet przejdzie do Sądu Okręgowego.
Jakie a jego obowiązki. Prosże o pomoc, Czy mam znowi łacić pełnomocniokowi, mimo , że sprawa tak naprawdę nie skończla się . ?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję wszystkim.

I zapraszam na mój Blogg , gdzie dokładnie opisuje mój problem (...)* Regulamin § 18a
marek.l5 jest off-line  
09-01-2008, 07:13  
vigox
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie

Zależy za co zapłaciłeś pełnomocnikowi dotychczas. Jezęli było to tylko za postępowanie w 1 instancji (SR albo SO w zależności od wartości przedmiotu sporu) to teraz prawnik za drugą instancje może chccieć dodatkową kasę.

Jak piszesz nie umawiałeś się na żadną 2 instancję więc teraz prawnik ma prawo żądać kasy za właśnie postępowanie w tej instancji.
vigox jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Art. 183. § 1.k.p.k. czy Sąd ma obowiązek poinformować o jego treści świadka? (odpowiedzi: 2) Jak w temacie, czy w trakcie rozprawy przed przesłuchaniem świadka, Sąd ma obowiązek go poinformować o treści art.183.§ 1.k.p.k.?
§ Obowiązek meldunkowy i jego wyegzekwowanie (odpowiedzi: 7) Witam, czy moglibyście przybliżyć mi trochę wiedzę na temat obowiązku meldunkowego, i jak się ma cała istota pojęcia "zamieszkiwanie"? nie mogę...
§ kontakty ojca z dzieckiem i jego obowiązki (odpowiedzi: 9) Postaram się krótko - 9letnia córka, rozwód 8 lat temu, bez orzekania o winie, alimenty w wysokości 250 zł. Ojciec ma pełnię władz rodzicielskich i...
§ Pożyczkodawca i jego obowiążki (odpowiedzi: 2) Witam Serdecznie. Zamierzam udzielić swojemu przyjacielowi który znalazł sięw wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej pożyczki 3 tysięcy złotych....
§ Pełnomocnik i jego uprawnienia (odpowiedzi: 10) jakie ma uprawnienia pełnomocnik wpisany we wpisie do ewidencji? Czy jest to deklaracja, że może np.zatrudniać, podpisywać faktury,wystawiać...
§ Jakie obowiązki wobec mocodawcy ma pełnomocnik? (odpowiedzi: 4) Nie znalazłem żadnej informacji w necie, która by wyczerpała moje pytanie. Jest mi znana taka sytuacja, że adwokat otrzymał pełnomocnictwo od 5...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:09.