Staż pracy w spółce córce wliczany do nagrody jubileuszowej - Forum Prawne

 

Staż pracy w spółce córce wliczany do nagrody jubileuszowej

Firma w regulaminie pracy przewiduje wypłatę nagrody jubileuszowej z chwilą osiągnięcia stażu 15 lat pracy. Pracownik przepracował 3 lata w firmie córce ze 100% kapitałem firmy matki. W dniu 1 marca br miał przepracowany staż ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
14-06-2011, 13:10  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie Staż pracy w spółce córce wliczany do nagrody jubileuszowej

Firma w regulaminie pracy przewiduje wypłatę nagrody jubileuszowej z chwilą osiągnięcia stażu 15 lat pracy.
Pracownik przepracował 3 lata w firmie córce ze 100% kapitałem firmy matki.
W dniu 1 marca br miał przepracowany staż 13 lat w firmie matce i w tym samym dniu zmienia się regulamin pracy wprowadzający zapis, że do nagrody jubileuszowej zostaje wliczony staż przepracowany w firmach grupy kapitałowej. W tym momencie pracownik osiąga staż pracy w obu firmach 16 lat.

Pracodawca jednak nie chce wypłacić nagrody zasłaniając się tym, że nie została spelniona przesłanka osiągnięcia stażu 15 lat pracy.

Czy są jakieś szanse w sądzie pracy na wyegzekwowanie tej należności?
rubbermaid jest off-line  
25-08-2011, 15:50  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.134
Domyślnie RE: Staż pracy w spółce córce wliczany do nagrody jubileuszowej

Pracodawca w odpowiedzi na odwołanie zasłonił się tym, że pracownik po 1 marca br podpisał zgodę na zmiany regulaminu pracy, a tym samym przyjął nowe warunki, które nie zawierają żadnych przepisów przejściowych w tym zakresie.

Po jakim czasie przedawniają się sprawy pracownicze?
Czy bieg przedawnienia w tym wypadku rozpoczął sie z chwilą zmiany pracodawcy, czy zmiany w regulaminie?
rubbermaid jest off-line  
25-08-2011, 16:05  
Agnieszka3M
Ekspert
 
Posty: 23.752
Domyślnie RE: Staż pracy w spółce córce wliczany do nagrody jubileuszowej

3 lata, moim zdaniem od chwili kiedy pracownik miałby do niej prawo (wg niego minęło 15 lat)

art. 104 3

§ 1. Regulamin pracy wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy.
Agnieszka3M jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Staż z Urzędu Pracy a staż pracy wliczany do okresu wypowiedzenia (odpowiedzi: 3) Witam wszystkich Na początku mojej współpracy z firmą zostałem wysłany na wniosek pracodawcy na staż z Urzędu pracy - 6 miesięcy. Po tym okresie...
§ Brakuje mi 8 miesięcy do nagrody jubileuszowej (ukończone 35 lat pracy) (odpowiedzi: 1) Witam, Bardzo proszę o pomoc w zakresie zasad dotyczących naliczania nagrody jubileuszowej. Moja sytuacja wygląda następująco. W moim obecnym...
§ Staż pracy wliczany do obliczania ilości dni urlopu (odpowiedzi: 5) Witam, chciałem się dowiedzieć czy do stażu pracy, który powinien wynosić 10 lat aby przysługiwał 26-dniowy urlop wlicza się prowadzenie własnej...
§ Urlop wychowawczy- wliczany do stażu pracy?-prawo do zasiłku (odpowiedzi: 4) Witam, byłabym wdzięczna za odpowiedź na następujące pytanie: czy okres urlopu wychowawczego wliczany jest do okresu zatrudnienia przy ustalaniu...
§ Wypłata nagrody jubileuszowej (odpowiedzi: 3) Mam pytanie.Zawarłem z pracodawcą ugodę sądową dotyczącą wypłaty zaległej nagrody jubileuszowej.Pierwsza rata ma być wypłacona do 31.12.2010. Druga...
§ Naliczanie stażu pracy do nagrody jubileuszowej. (odpowiedzi: 1) Jestem pracownikiem służby zdrowia.W tym roku 1 kwietnia rozpoczynam 20-y rok pracy.W latach 1999-2000 prowadziłam dziłalnośc gospodarczą tj.miałam...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:00.