Nagroda jubileuszowa - Forum Prawne

 

Nagroda jubileuszowa

Mam świadectwo pracy i umowę o pracę od dnia 01.10.1990 w Ajencji (takie były czasy...), zawartą na czas nieokreślony, w wymiarze pełnego etatu. Umowa została rozwiązana w dniu 30.09.1991 (ajent padł... ale tego nie ma ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
18-08-2011, 09:54  
Tommylec
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie Nagroda jubileuszowa

Mam świadectwo pracy i umowę o pracę od dnia 01.10.1990 w Ajencji (takie były czasy...), zawartą na czas nieokreślony, w wymiarze pełnego etatu. Umowa została rozwiązana w dniu 30.09.1991 (ajent padł... ale tego nie ma w dokumentach) w skutek "likwidacji zakładu pracy". Od dnia 01.10.1991 roku zawiązałem s.c. która także wkrótce upadła. Od dnia 12.11.1991 do dnia 03.05.1992 byłem zarejestrowany jako bezrobotny. Od dnia 04.05.1992 do teraz mam umowę na czas nieokreślony.
Wynika z tego, że od przeszło 20-tu lat jestem zatrudniony, ale pani z kadr obecnego z-du pracy uważa, że praca w ajencji nie liczy się do długości zatrudnienia, co ma wpływ na uzyskanie prawa do nagrody jubileuszowej z obecnego zakładu pracy. Czy ma rację??? Wiem, że to sprawa "tylko" pieniędzy, ale to ważne, ze względu na...
Poproszę o jakieś artykuły lub przepisy, bo kobieta "nie da się przegadać"...
Dziękuję!
Tommylec jest off-line  
18-08-2011, 10:12  
kar
Stały bywalec
 
Posty: 1.297
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Co jest w zasadach przyznawania nagrody?
Jakie okresy się uwzględnia?
Najlepiej proszę zacytować zapisy, może coś się da wyjaśnić.
kar jest off-line  
18-08-2011, 10:23  
Tommylec
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Sprawdzę. Okres pierwszego zaliczenia przez pracodawcę wynosi 20 lat. Tak wynika z Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Tak czy siak już przekroczyłem "green line" wg mnie, ale kadrowa twierdzi co innego... Układ jest nowy, z tego miesiąca, ale w poprzednim, starym, obowiązującym "do teraz" było podobnie. Muszę sprawdzić. Wieczorem, bo mam system trzyzmianowo-komputerowy... Oczy bolą...
Tommylec jest off-line  
19-08-2011, 01:07  
Tommylec
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Pracownikom, którzy przepracowali 20 lat i wiecej oraz nie posiadają- na dzień nabycia prawa do nagrody jubileuszowej- decyzji przyznającej prawo do emerytury, przysługuje nagroda jubileuszowa w wys:
1. po 20 latach pracy Pracownikowi przysługuje 200% podstawy wymiaru... etc.
Do okresów zatrudnienia, od których zależy prawo do nagrody jubileuszowej na zasadach powyżej, wlicza się
-okresy zatrudnienia w Spółce, a także okresy zatrudnienia u jej poprzedników prawnych etc
-inne okresy jeżeli na mocy odrębnych przepisów traktowane są one na równi z okresem pracy (w tym okresy odbywania służby wojskowej, urlopu wych.,pobierania zasiłku dla bezrobotnych, pracy w policji, wykonywania mandatu posła, okres pracy nakładczej, okres pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym itp.)
-poprzednie, zakończone okresy zatrudnienia u innych Pracodawców z wyłączeniem okresów zatrudnienia zakończonych rozwiązaniem umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy Pracownika oraz wszelkie okresy, przypadające na okres tego zatrudnienia, które podlegają zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (z wyłączeniem okresów nauki)
I jeszcze § 3
Pracownik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do nagrody przypadającego po dniu wejścia w życie niniejszego Układu.
Tommylec jest off-line  
19-08-2011, 10:08  
kar
Stały bywalec
 
Posty: 1.297
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

sumujemy:
-01.10.1990-30.09.1991,
-okres pobierania zasiłku,
-zatrudnienie od 04.05.1992 do teraz
kar jest off-line  
19-08-2011, 18:48  
Tommylec
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Zgadza się. Nie wiem tylko co z okresem spółki...
Tommylec jest off-line  
19-08-2011, 18:53  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 35.794
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Cytat:
Napisał/a Tommylec Zobacz post
Zgadza się. Nie wiem tylko co z okresem spółki...
To nie jest zatrudnienie.
Janusz.C.M. jest off-line  
19-08-2011, 22:58  
Tommylec
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Ok. Ale co z okresem 20 lat liczącego się do nagrody jubileuszowej? Czy wobec tego jest to jakaś przerwa? Czy to powoduje, że nie należy mi się ta nagroda?
Tommylec jest off-line  
20-08-2011, 08:19  
Janusz.C.M.
Administrator
 
Janusz.C.M. na Forum Prawnym
 
Posty: 35.794
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

To jest wewnętrzny regulamin spółki, aby go skomentować , należałoby znać dokładnie jego treść. Według mnie przerwy w zatrudnieniu nie mają znaczenia, ale może jest tam jakieś zastrzeżenie co do ciągłości?
Janusz.C.M. jest off-line  
20-08-2011, 17:48  
Tommylec
Początkujący
 
Posty: 26
Domyślnie RE: Nagroda jubileuszowa

Nie "wyczytałem" żadnych zastrzeżeń. Dzięki za zainteresowanie!
Tommylec jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ nagroda jubileuszowa (odpowiedzi: 3) Czy muszę wypłacić pracownikowi nagrodę jubileuszową z tyt. 35 lat pracy? Wewnętrzny regulamin nagród określa taką możliwość. Czy są jakieś...
§ nagroda jubileuszowa (odpowiedzi: 3) jestem nauczycielka , mgr pedagogiczne, filolog. zatrudnienie od 1986, od 1992 przebywam na rencie zawodowej , pobieram rente nigdy nie pobieralam...
§ Nagroda jubileuszowa (odpowiedzi: 1) Czy zatrudnienie w wymiarze poniżej 0,5 etatu na umowę o pracę w zakładzie państwowym (jedyne miejsce pracy) zalicza się w pełni do lat pracy...
§ Nagroda jubileuszowa (odpowiedzi: 1) Czy gwarantowany dwuletni zasiłek (pobierane składki ZUS i zdrowotne) wlicza się do nagrody jubileuszowej ?
§ Nagroda jubileuszowa (odpowiedzi: 3) Witam W kwietniu 2011 roku tata miał otrzymać nagrodę za 45-lecie pracy. We wrześniu tego roku zmarł więc już jej nie odbierze. Czy ja jako...
§ Nagroda Jubileuszowa (odpowiedzi: 1) Witam. Mam pytanie. Czy jest ktoś na forum kto jest w stanie podać mi wzór wezwania pracodawcy do wypłaty nagrody jubileuszowej?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.