Staż z UP a pogrzeb zagraniczny - Forum Prawne

 

Staż z UP a pogrzeb zagraniczny

Witam, Kilka dni temu zmarła moja krewna mieszkająca na stałe w Irlandii. Tam też chciała być pochowana. Zależy mi, by być na pogrzebie, niestety do jej miejscowości jedzie się 3 dni (samolot nie wchodzi w ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
25-08-2011, 12:30  
Joanna_88
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Staż z UP a pogrzeb zagraniczny

Witam,

Kilka dni temu zmarła moja krewna mieszkająca na stałe w Irlandii. Tam też chciała być pochowana. Zależy mi, by być na pogrzebie, niestety do jej miejscowości jedzie się 3 dni (samolot nie wchodzi w grę), także potrzebuję 7-8 dni, by pojechać, być na pogrzebie i wrócić.
Moje pytanie brzmi: czy w jakiś sposób mogę dostać urlop? Wiem, że "okolicznościowe" w grę nie wchodzi, jednak czy jest jakakolwiek szansa na dni wolne?
To jest o tyle trudna sprawa, że przysługują mi dopiero 2 dni wolne (od miesiąca jestem na stażu).

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Czas nagli.
Joanna_88 jest off-line  
25-08-2011, 14:36  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.018
Domyślnie RE: Staż z UP a pogrzeb zagraniczny

Art. 75 ust. 3 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy mówi:
Bezrobotny, który w okresie nie dłuższym niż 10 dni przebywa za granicą lub pozostaje w innej sytuacji powodującej brak gotowości do podjęcia zatrudnienia, nie zostaje pozbawiony statusu bezrobotnego, jeżeli o zamierzonym pobycie za granicą lub pozostawaniu w sytuacji powodującej brak gotowości do podjęcia zatrudnienia zawiadomił powiatowy urząd pracy. Zasiłek za ten okres nie przysługuje. Całkowity okres zgłoszonego pobytu za granicą oraz braku gotowości do pracy z innego powodu nie może przekroczyć łącznie 10 dni w okresie jednego roku kalendarzowego.
A więc, przede wszystkim twój organizator musi zgodzić się na to, aby nie było cię na stażu przez te dni. Jeśli taką zgodę uzyskasz, to należy jak najszybciej pisemnie poprosić UP o zgodę na nieodbywanie w tych dniach stażu przytaczając powód swojej prośby i zgodę organizatora z adnotacją, że sprawa jest pilna (rozumiem, że pogrzeb odbędzie się niedługo). Co prawda żaden przepis prawny wprost nie reguluje tego typu sytuacji, więc ostateczna decyzja zależy od elastyczności UP. Oczywiście jeśli taką zgodę otrzymasz, dni te będą bezpłatne.

P.S. Jeśli masz do wykorzystania 2 dni wolne, powinnaś w pierwszej kolejności je wykorzystać, a prośba powinna dotyczyć tylko kolejnych 5-6 dni.
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przepustka na pogrzeb (odpowiedzi: 5) Witam. Mam takie pytanie mój brat dostał wyrok w kwietniu tamtego roku, który wynosi rok i siedem miesięcy. Wyszło tak, że kilka dni temu zmarł...
§ Pogrzeb (odpowiedzi: 8) Witam serdecznie mam dwa krotkie pytania i prosze o pomoc Zmarl moj tata Jego druga zona pokryla koszty pogrzebu Nastepnie pobrala zasilek pogrzebowy...
§ Spór o pogrzeb (odpowiedzi: 1) Zmarl moj wujek i mama z drugim wujkiem chcą się zajac pogrzebem i go pochować. Byli bardzo zrzytym rodzeństwem i chcą go pochować na cmentarzu z...
§ urlop a pogrzeb (odpowiedzi: 2) witam! doczytalam sie w necie, ze w przypadku pogrzebu czlonka rodziny (w moim przypadku dziadka), pracownikowi przysluguje jeden dzien urlopu...
§ pogrzeb (odpowiedzi: 3) witam chciałam zapytać czy maż który przebywa w areszcie ma szanse wyjść na pogrzeb swojej babci ,zaznaczam że jest on jej jedynym wnukiem a jeżeli...
§ Pilne - pogrzeb (odpowiedzi: 1) Na początku w miarę krótko opiszę sytuację. Jestem po rozwodzie 4 lata, nie mam ograniczonych czy odebranych praw rodzicielskich, opiekę nad synem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.