czy szkoła zawodowa zalicza się do stażu pracy? - Forum Prawne

 

czy szkoła zawodowa zalicza się do stażu pracy?

Witam milutko. Mam pytanie, czy szoła zawodowa z wynagrodzeniem za praktyczną naukę zawodu( warsztaty) w latach 1969-1972 wlicza się do stażu pracy?...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Oszustwo?
    Witam. Sytuacja wygląda następująco. Moja żona posiada umowę o zlecenie. Dostaje umowę co 2-3 miesiące w...
  • § Układ Zbiorowy Pracy dla Górni...
    Czy posiada ktoś informacje, dokumenty, skany, ślady dotyczące układu zbiorowego pracy dla górnictwa...
  • § pomocy! oświadczenie o miejscu...
    Cześć. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, dlatego piszę tutaj. Słowem wstępu - mój były pracodawca...

Odpowiedz
 
11-12-2011, 12:30  
jola5
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie czy szkoła zawodowa zalicza się do stażu pracy?

Witam milutko. Mam pytanie, czy szoła zawodowa z wynagrodzeniem za praktyczną naukę zawodu( warsztaty) w latach 1969-1972 wlicza się do stażu pracy?
jola5 jest off-line  
11-12-2011, 17:12  
TassadaR
Użytkownik
 
TassadaR na Forum Prawnym
 
Posty: 36
Domyślnie RE: czy szkoła zawodowa zalicza się do stażu pracy?

Do stażu pracy wlicza się jedynie przygotowanie zawodowe w ramach umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego zawartej z młodocianym (między 16 a 18 lat). Inne przygotowanie zawodowe i staż, które nie odbywały się na podstawie umowy o pracę, nie wlicza się w lata pracy.
TassadaR jest off-line  
11-12-2011, 17:18  
TassadaR
Użytkownik
 
TassadaR na Forum Prawnym
 
Posty: 36
Domyślnie RE: czy szkoła zawodowa zalicza się do stażu pracy?

Zależy też gdzie Pani pracowała. Jeżeli np. na kolei to zgodnie z art 44 ustawy o emeryturach i rentach z FUS "Za okresy równorzędne z okresami zatrudnienia na kolei uważa się okresy wykonywania przed dniem 1 stycznia 1975 r. pracy w kolejowej jednostce organizacyjnej na podstawie umowy o naukę zawodu, przyuczenia do określonej pracy lub odbycia wstępnego stażu pracy"
TassadaR jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy pobyt na wieloletniej rencie zalicza się do stażu pracy? (odpowiedzi: 1) Czy mężczyźnie będącemu od 20 lat na stałej rencie inwalidzkiej(dawna 3 grupa) okres pobytu na rencie, zalicza się ten okres do stażu pracy?
§ szkoła przyzakładowa czy zalicza się do pracy w warunkach szkodliwych (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie Mój tata stara się o wcześniejszą emeryturę dla pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach. Proszę mi powiedzieć czy...
§ Szkoła zawodowa a lata pracy (odpowiedzi: 2) Witam mam takie oto pytanie. Czy jeśli chodziłem do 3-letniej szkoły zawodowej w latach 2003-2006 to czy te lata liczą mi się do lat pracy co za tym...
§ Zasadnica Szkoła Zawodowa a staż pracy (odpowiedzi: 3) Czy ZSZ wlicza się do stażu pracy? Proszę o wskazanie podstawy prawnej.
§ Czy przysługujący niewykorzystany urlop zalicza się do stażu pracy? (odpowiedzi: 1) Witam, Jestem emerytowaną nauczycielką zatrudnioną w szkole na umowę o pracę na okres od 5. września 2011 do 30. czerwca 2012. W szkole nie...
§ Czy szkoła zawodowa liczy się do lat pracy? (odpowiedzi: 3) Czy szkoła zawodowa liczy się do lat pracy? I ile to lat pracy będzie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.