Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia. - Forum Prawne

 

Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Witam wszystkich użytkowników forum, to moj pierwszy post. Wiem że temat był już poruszany ale chciałbym otrzymać odpowiedź dotyczacą mojego przypadku. Pracuję w dużej firmie od 6 lat. Znalazłem lepszą pracę i pod koniec października ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Pracownik fizyczny- rezygnacja...
    Witam, Proszę o prośbę w następującej kwestii:. Pracuję w delegacji na terenie kraju. Firma posiada siedzibę ok...
  • § Od kiedy liczyć czas pracy?
    Witam, pracuje w hipermarkecie jako kasjer. Jeżeli mam na godzinę 10 to pracodawca oczekuje że o 10 będę siedzieć...
  • § Pracodawca odmawia wolnego na ...
    Witam, jestem obecnie na okresie wypowiedzenia i jak ustaliłem przysługują mi dwa dni wolnego na poszukiwanie pracy....

Odpowiedz
 
14-11-2012, 18:16  
Mongoose
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Witam wszystkich użytkowników forum, to moj pierwszy post.
Wiem że temat był już poruszany ale chciałbym otrzymać odpowiedź dotyczacą mojego przypadku.
Pracuję w dużej firmie od 6 lat. Znalazłem lepszą pracę i pod koniec października poinformowałem mojego przełożonego o tym że chcę odejść z koncem grudnia za porozumieniem stron. Mój szef przekazał na drugi dzien że jest na to zgoda naszego dyrektora. Poinformowałem o tym przyszłego pracodawcę i ustalilismy date rozpoczecia u niego pracy na 2 stycznia 2013.
Tymczasem, tydzień temu (początek listopada) dowiaduję się że nasz główny dyrektor (dyrektor mojego dyrektora) nie wyraził zgody na odejście za porozumieniem stron z końcem grudnia. Jeśli złoże dzis wypowiedzenie mogę rozpocząć nową pracę dopiero w marcu.
Pytanie - co mam teraz zrobić. Wiem że mogę odejść w tzw. trybie "porzucenia" obecnej pracy ale nie jest to najlepsze wyjście. Znacie lepsze?
Po głowie chodzi mi też wypowiedzenie za dyskryminację (brak szkoleń, przydzielana ogłupiająca praca, niezgodna z wykształceniem....może ten incydent ze najpierw obiecali a potem sie wycofali).
Mongoose jest off-line  
14-11-2012, 18:18  
Regand
Praktyk
 
Posty: 21.616
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Te powody z "dyskryminacja" nie wystarcza. Pensja byla ostatnio na czas?
Jak tak to pozostaje porozumienie stron lub porzucenie.
Regand jest off-line  
14-11-2012, 18:25  
Mongoose
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Pensja na czas.
Porozumienia nie ma, po prostu dyrektor się uparł. Jeśli chodzi o straszenie sądem to może kadry się przestraszą ponieważ może zależy firmie na dobrym wizerunku jako pracodawca?
Czy z prawnej perspektywy jak dam teraz (1,5 miesiąca przed) wypowiedzenie o tym że kończę pracę w grudniu to czy będzie to tożsame z porzuceniem?
Mongoose jest off-line  
14-11-2012, 18:27  
Regand
Praktyk
 
Posty: 21.616
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Okres wypowiedzenia masz 3 miesieczny.
Samowolne odejscie nawet na 1 dzien przed uplywem tego terminu juz daje mozliwosc pracodawcy na zwolnienie dyscyplinarne.

A sprawy wizerunkowe to juz gadaj z firma.
Zawsze sie mozesz dogadac z nowym pracodawca, ze bedziesz mial bigos w papierach ale, ze jest to z tego i tego powodu i tyle.
Regand jest off-line  
14-11-2012, 18:32  
fev
Użytkownik
 
Posty: 144
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Nie rozumiem jak możesz dać teraz wypowiedzenie, że w grudniu kończysz pracę jak z tego co wyczytałem obowiązuje Cię trzy miesięczne.
fev jest off-line  
14-11-2012, 18:41  
Mongoose
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Ale chyba lepiej dać teraz niż nie przyjść do pracy? Jeśli dojdzie do rozprawy sądowej to będę w lepszej sytuacji. Po drugie zamierzam napisać tam że wypowiadam ze względu na łamanie prawa pracy. Czy jest prawo łamane czy nie - wg mnie jest, ale ja nie jestem prawnikiem i mogę się mylić. Myślę że taki papier może podziałaś jako straszak i wymiękną. Pytanie czy muszę w takim wypowiedzeniu napisać jakie prawa są w moim przypadku łamane czy nie muszę.
Może to zły pomysł ale raczej lepszy niż zrobienie niespodzianki i nie przyjście do pracy w nowym roku , tak po prostu. Jeśli macie lepsze propozycje to z chęcią wysłucham, zdaje sobie sprawę z tego że to wybór mniejszego zła.
Mongoose jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wypowiedzenie umowy o prace przez SYNDYK bez zachowania 3M okresu wypowiedzenia (odpowiedzi: 4) Rozwiązanie umowy o prace za wypowiedzeniem przez syndyk z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia . ( 1 miesiac ) ten pan pracuje w...
§ Wypowiedzenie umowy o prace bez zachowania okresu wypowiedzenia. (odpowiedzi: 3) Witam. Znalazłam się w dość niezręcznej sytuacji, gdyż będąc zatrudniona w firmie od 2011r. na kolejno: 1 rok 1/8 etatu - umowa na czas określony...
§ Rozwiązanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia przez pracownika (odpowiedzi: 1) Witam, zwracam się z prośbą o poradę. W dniu 23.01 złożyłem wypowiedzenie umowy z zachowaniem okresu wypowiedzenia 3 miesięcy. Podczas rozmowy...
§ Rozwiązanie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia przez pracownika (odpowiedzi: 1) Witam, Otóż chciałem rozwiązać umowę o prace (umowa na rok), ponieważ dostałem dużo lepszą ofertę , pracodawca nie zgodził się się na rozwiązanie...
§ Wypowiedzenie umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia (odpowiedzi: 1) Witam, wiem, że jeśli chcę wypowiedzieć umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, pracodawca musi dopuścić się ciężkiego naruszenia swoich...
§ rozwiazanie umowy o prace bez zachowania okresu wypowiedzenia (odpowiedzi: 7) witam. czy powinienem poczekac do 1 wrzesnia z rozwiazaniem umowy z winy pracodawcy bo minie mi okres 3 lata pracy w firmie. umowe o prace na czas...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.