Czy to dyskryminacja? - Forum Prawne

 

Czy to dyskryminacja?

Dzień dobry, chciałabym prosić Państwa o ocenę mojej sytuacji i określenie czy mam styczność z dyskryminacją? Zatrudniłam na stanowisku „specjalisty ds. realizacji projektów” się w firmie usługowej zajmującej się realizacją projektów. W dniu zatrudnienia istniał ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
11-09-2013, 16:00  
kalina25
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Czy to dyskryminacja?

Dzień dobry,
chciałabym prosić Państwa o ocenę mojej sytuacji i określenie czy mam styczność z dyskryminacją?

Zatrudniłam na stanowisku „specjalisty ds. realizacji projektów” się w firmie usługowej zajmującej się realizacją projektów. W dniu zatrudnienia istniał tam duży dział handlu, dział realizacji. Po roku czasu oba działy zostały przeorganizowane, zwolniono tam niemal wszystkich pracowników, natomiast mnie przeniesiono na inne stanowisko (osoby prowadzącej dział) i przydzielono mi do wykonywania obowiązki po zwolnionych pracownikach:
- specjalisty ds. realizacji projektów (nadal wykonywałam dotychczasowe obowiązki, doszły mi do tego nowe, które wcześniej wykonywały zwolnione osoby)
- menedżera ds. realizacji
- Kierownika Działu realizacji
-Kierownika Działu Handlu
-Menedżera ds. kontaktów z klientami
Jak sobie policzyłam to wyszło, iż muszę wykonywać obowiązki niemal 5 etatów. W związku ze zmianą nie zmieniono mi ani wynagrodzenia ani nazwy stanowiska pracy. Pełniłam nową funkcje z nazwą stanowiska „specjalista”. Liczba realizowanych projektów spadła tylko o 1/3.

Po roku czasu, pracodawca zdecydował, iż obowiązki osoby prowadzącej dział tj.: (zadania: menedżera ds. realizacji, Kierownika Działu realizacji, Kierownika Działu Handlu, Menedżera ds. kontaktów z klientami) przekaże innej osobie X, która nie miała wcześniej styczności z Działem ani doświadczenia w wykonywaniu tego typu zadań. Z moich informacji wynikało, iż objęła ona te zadania posiadając nazwę stanowiska „Kierownik działu” oraz posiadała wyższe od mojego wynagrodzenie. Jednocześnie zmuszona byłam wdrażać ją do wykonywania tych obowiązków przez pół roku.

Po pół roku mój pracodawca ponownie przydzielił mi do wykonywania wszystkie wcześniejsze zadania. Tj. ponownie zostałam zobowiązana do prowadzenia działu i wykonywania zadań kierowniczych – kierownika działu.

Mój przełożony w związku ze zmianą nie zmienił mi nazwy stanowiska ani wynagrodzenia na wyższe tj. ze specjalisty na kierownik działu. Nadmiar złego zmniejszył mi wynagrodzenie o 25%.
Nie zmienił mi umowy o pracę – pełnienie funkcji osoby prowadzącej dział nie odzwierciadlały zadań opisanych w umowie o pracę.

Mój pracodawca przy pierwszej rozmowie na ten temat zasugerował, iż nad tym pomyśli. Po kilku miesiącach, gdy ponownie poruszyłam ten temat - zwolnił mnie a moje zadania przekazał innej osobie, która aktualnie prowadzi ten dział i posiada nazwę stanowiska "kierownik działu".

Chciałabym przy tym zaznaczyć, iż posiadałam wszelkie ku temu kompetencje i doświadczenie do wykonywania obowiązków osoby prowadzącej dział, w tym ukończone studia i kursy menedżerskie jak tez wyniki mojej pracy były zdecydowanie wyższe od osoby wcześniej pełniącą tą funkcje.

Ponieważ jestem osoba młodą i nie mam dużego doświadczenia pracy w innych firmach - nie mam punktu odniesienia, to czuje, że nie wszystko jest w porządku i proszę o opinię czy mam tutaj do czynienia z dyskryminacją? Zaznaczyć też chciałam, iż mój pracodawca przez cały okres zatrudnienia odmawiał mi zmiany stanowiska pracy – awansu poziomego bez podania przyczyny. O awans pionowy nawet się nie pytałam, bo czułam że się na to nie zgodzi.
Przyjmowałam wszystkie te warunki z obawy o utratę pracy.
Aktualnie już tam nie pracuje.

Czy pracodawca może przekazywać tą samą pracę danego rodzaju, jej zakres i dwóm różnym osobom i różnicować im nazwę stanowiska pracy i wynagrodzenie?

Pozdrawiam
kalina25 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy to dyskryminacja? (odpowiedzi: 2) Wysłałam cv na ogłoszenie zamieszczone w prasie, następnego dnia oddzwoniono do mnie i zaproszono na rozmowę i testy kwalifikacyjne do głównej...
§ Dyskryminacja (odpowiedzi: 3) Witam i z gory przepraszam, jezeli temat umiescilem w blednej kategorii. Wczoraj przy wejsciu do jednego z pubow/barow wraz ze znajomymi...
§ czy to dyskryminacja? (odpowiedzi: 1) Witam Narzeczony miał umowe o prace na czas określony do grudnia 2013. W sierpniu 2012 złożył wniosek o urlop ojcowski. Po złożeniu wniosku a...
§ dyskryminacja (odpowiedzi: 1) Mój pracodawca nie płaci mi za owertaim tylko dla pracowników Irlandzkich czuję się. Oszukiwany i dyskryminowany
§ dyskryminacja (odpowiedzi: 1) Witam, mam pytanie czy sprawą o dyskryminację w pracy zajmuje się sąd pracy? czy jest płatny? z góry dziękuję za odpowiedź
§ dyskryminacja (odpowiedzi: 1) proszę o poradę otrzymałam polecenie pracy na maszynie do pakowania mięsa nie byłam na nią przeszkolona nie wiem nawet jak ją uruchomić nie mówiąc...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.