Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu - Forum Prawne

 

Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Witam, w czasie stażu gdzie miałem być zatrudniony na określonym stanowisku wykonywałem inne obowiązki niż zakładane. Chciałem jednak dokończyć 3 m-czny staż. Na koniec stażu zaproponowano mi żenującą ofertę pracy. Jako introligator w firmie *** ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Zamknięty temat
 
09-01-2014, 10:29  
tranzident
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Witam, w czasie stażu gdzie miałem być zatrudniony na określonym stanowisku wykonywałem inne obowiązki niż zakładane. Chciałem jednak dokończyć 3 m-czny staż. Na koniec stażu zaproponowano mi żenującą ofertę pracy. Jako introligator w firmie *** byłem zatrudniony nie jako introligator a w rzeczywistości jako kierowca, w dodatku jeździłem 1-2 razy w miesiącu w trasy bo grożono mi że nie wykonuję swoich obowiązków. To samo zaproponowano mi po stażu czyli zatrudnienie jako kierowca na stanowisko introligatora. W związku z tym zakończyłem staż. Ponadto w firmie tej ludzie na produkcji zatrudnieni są na czarno, bez umów. A gdy przychodzi kontrola wpisują datę umowy od dnia kontroli. CYRK NA KÓŁKACH!!! Gdyż jak na stażu nie wykonywałbym tego co mam w zakładanych obowiązkach. Złożyłem po stażu papiery po ukończeniu. W dodatku musiałem wracać do firmy gdyż papiery zostały wystawione na złym wzorze dokumentu + podpis został podrobiony przez matkę szefa (za mojego opiekuna stażu) jak odkryto w urzędzie więc miałem przepisać jeszcze raz wszystkie opinie w firmie = koszt nikogo nie obchodzącego mojego czasu. Powiedziano mi że utracę status osoby bezrobotnej, bo nie wywiązałem sie z umowy. K&***!!! BANDYCKI KRAJ! Napisałem w tej sprawie pismo do kierownika urzędu na co odpisał że nie ma opcji, tracę status osoby bezrobotnej bo organizator wywiązał się z zatrudnienia mnie po zakończeniu stażu. NIEBIORĄ POD UWAGĘ OSZUSTW TEJ FIRMY!! Czy jest szansa na odzyskanie statusu osoby bezrobotnej. W innym przypadku tracę status na 4 miesiace. Przez to że odmówiłem pracy po zakończeniu stażu u oszustów.
tranzident jest off-line  
09-01-2014, 18:26  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.925
Domyślnie RE: Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Czy w ogóle chociaż raz zgłosiłeś problemy, które tu opisałeś do urzędu pracy?
Cytat:
NIEBIORĄ POD UWAGĘ OSZUSTW TEJ FIRMY!!
A niby skąd mają wiedzieć o oszustwach firmy?
Cytat:
Czy jest szansa na odzyskanie statusu osoby bezrobotnej. W innym przypadku tracę status na 4 miesiace. Przez to że odmówiłem pracy po zakończeniu stażu u oszustów.
W terminie 14 dni od dnia doręczenia ci decyzji złóż odwołanie. Tylko tutaj opisz już szczegółowo przebieg stażu i nadużycia ze strony pracodawcy. No i oczywiście powód, dlaczego nie zgłaszałeś problemów jak był czas na reakcję.
Kosssz jest off-line  
09-01-2014, 21:58  
AnJay
Moderator
 
Posty: 14.459
Domyślnie RE: Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Cytat:
Napisał/a tranzident Zobacz post
K&***!!! BANDYCKI KRAJ!
Nie życzę sobie, aby na naszym forum obrażano mój kraj.
Nikt Pana na siłę nie trzyma, może Pan sobie jechać gdzie indziej, tym bardziej, że jest Pan obciążeniem dla społeczeństwa.
AnJay jest off-line  
16-01-2014, 15:22  
tranzident
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Cytat:
Napisał/a AnJay Zobacz post
Nie życzę sobie, aby na naszym forum obrażano mój kraj.
Nikt Pana na siłę nie trzyma, może Pan sobie jechać gdzie indziej, tym bardziej, że jest Pan obciążeniem dla społeczeństwa.
Nie życzę sobie abyś mówił co mogę, a czego nie. Obciążeniem dla społeczeństwa są Ci którzy stworzyli to chore prawo które chroni oszustów pracodawców jak firma w której pracowałem, a uderza w normalnych ludzi.
I nie życzę sobie aby nazywano mnie od obciążających społeczeństwo, zwłaszcza w sytuacji w której to ja zostałem wykorzystany i czuej się oszukany zarówno przez firmę jak i PUP.
Napisałem odwołanie w którym przedstawiłem praktyki firmy tj.
- podpieranie się stażystami 'od czarnej roboty' jak w moim przypadku gdzie byłęm zatrudniony na innym stanowisku, wykonując inne obowiązki
- zatrudnianie bez umów osoby na produkcji, wpisując do umów in blanco podpisy pracowników i dodając do nich datę na dzień kontroli inspekcji.

Firma ta zrobiła mnie w przysłowiowego balona, oszukała a ja do końca stażu łudziłem się że to się zmieni wraz z propozycją pracy od nich w związku z czym odmówiłem dalszej współpracy -czego w pierwszym odwołaniu urząd nie uwzględnił stwierdzając - że jest to nieuzasadnione z mojej strony.
I to Państwo jest bandyckie bo chroni złodziei, wprowadza chore przepisy takie jak ten kiedy rezygnuję ze stażu przepada status osoby bezrobotnej - przecież w trakcie stażu coś mi się mogło nie spodobać, ale chciałem staż ukończyć, skoro go już zacząłem.
Jakim ignorantem trzeba być żeby tego nie dostrzegać. A że wolność słowa pozostała, wyrażam to co mi sie podoba. Polską kierują bandyci i chroni się tych którzy są bandytami. Napisałem odwołanie do Marszałka Województwa, w którym czarno na białym przedstawiłem praktyki tej firmy i wnioskowałem o przywrócenie statusu ze względu na leczenie urazu kolana. Argumenty mam na tyle mocne, że w przypadku decyzji negatywnej wg. mnie kwalifikuje się to do wyższej instancji.
tranzident jest off-line  
16-01-2014, 19:37  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 7.925
Domyślnie RE: Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Forum Prawne to miejsce udzielania bezpłatnych porad w zakresie obowiązującego prawa, a nie wylewania swoich żali...

Nie pokusiłeś się nawet, aby odpowiedzieć na pytania które zadałam, a obrażasz tych, którzy ośmielili się nie podzielać twoich poglądów. W tym kraju mamy instytucje powołane do kontrolowania legalności zatrudnienia, ale raczej nie ma co liczyć, że łamiący prawo pracodawca sam się do nich zgłosi. Pokrzywdzeni (tak jak ty) przez nieuczciwych pracodawców mają pretensję do wszystkich wokół, ale sami się do tego przyczyniają nie zgłaszając takich praktyk. Ani PIP, ani US, ani ZUS, ani PUP nie wyposażono w szklaną kulę.
Cytat:
Nie życzę sobie abyś mówił co mogę, a czego nie.(...) I nie życzę sobie aby nazywano mnie od obciążających społeczeństwo(...) I to Państwo jest bandyckie bo chroni złodziei, wprowadza chore przepisy...
Złożyłeś tu wizytę, więc respektuj zasady tego forum. Nie podoba ci się Państwo, w którym się urodziłeś/mieszkasz? Nikt cię tu nie trzyma...
Cytat:
kiedy rezygnuję ze stażu przepada status osoby bezrobotnej - przecież w trakcie stażu coś mi się mogło nie spodobać, ale chciałem staż ukończyć, skoro go już zacząłem.
Jesteś śmieszny... Te "coś" miałeś obowiązek zgłosić w PUP...
Idąc twoim tokiem rozumowania w analogicznej sytuacji - jaki jest sens płacenia wyższej stawki za wywóz śmieci niesortowanych skoro zadeklaruję, że sortuję a i tak nie będę... bo mi się odwidziało.
Cytat:
Argumenty mam na tyle mocne, że w przypadku decyzji negatywnej wg. mnie kwalifikuje się to do wyższej instancji.
Samo złożenie odwołania już kwalifikuje sprawę do wyższej instancji... niezależnie od zasobu argumentów. Posługując się jednak tymi argumentami pamiętaj, że należy mieć na nie dowody... inaczej za bezpodstawne pomówienie grozi odpowiedzialność karna.

Dalsza dyskusja mija się z celem.
Temat zamykam.
Kosssz jest off-line  
17-01-2014, 08:18  
AnJay
Moderator
 
Posty: 14.459
Domyślnie RE: Bandyctwo czyli utrata statusu bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy po stażu

Żegnamy "normalnego inaczej".
AnJay jest off-line  
Zamknięty temat

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ utrata statusu bezrobotnego a podjęcie pracy (odpowiedzi: 3) Witam. Utraciłem status bezrobotnego na okres 120 dni za niestawienie się do urzędu. Od tego czasu minął miesiąc, a więc dostałem listowne...
§ Staż a utrata statusu bezrobotnego (odpowiedzi: 3) 22 lutego organizator stażu złożył wniosek o zawarcie umowy zorganizowania stażu dla mnie w swojej firmie. Ja niestety musiałam pilnie wyjechać i nie...
§ Staż - odmowa przyjęcia stażu bez utraty statusu bezrobotnego (odpowiedzi: 3) Mam pewien problem, a mianowicie z jakieś 2 tyg temu zadzwonili do mnie z UP, że jest pracodawca zainteresowany przyjęciem na staż i że mam się z nim...
§ Zwrot zasiłku dla bezrobotnego po odmowie przyjęcia pracy? (odpowiedzi: 2) Czy bezrobotny, który z jakiegoś powodu odmówi przyjęcia pracy, a któremu przez x miesięcy przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych, w przypadku odmowy...
§ Utrata statusu bezrobotnego w trakcie stażu (odpowiedzi: 3) Witam, Czy w trakcie odbywania stażu muszę posiadać status bezrobotnego? Nie stawiłem się w urzędzie w określonym terminie, ponieważ musiałem być...
§ Utrata statusu bezrobotnego w trakcie odbywania stażu z urzędu pracy. (odpowiedzi: 3) Witam. Zostałem zarejestrowany w urzędzie pracy jako bezrobotny jedynie w celu podjęcia stażu w urzędzie. Wniosek został przyjęty i staż powinien...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.