Zmiana warunków umowy. - Forum Prawne

 

Zmiana warunków umowy.

Witam. Ponad 3 miesiące temu otrzymaliśmy aneksy do umowy o pracę informujących o zmianie systemu pracy z 3- zmianowego na system 4-zmianowy. Po ukończeniu ważności aneksu 3- miesięcznego pracodawca nie wręczył nam nowych umów na ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
01-12-2014, 12:54  
kaszob
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Zmiana warunków umowy.

Witam.

Ponad 3 miesiące temu otrzymaliśmy aneksy do umowy o pracę informujących o zmianie systemu pracy z 3- zmianowego na system 4-zmianowy. Po ukończeniu ważności aneksu 3- miesięcznego pracodawca nie wręczył nam nowych umów na nowych warunkach informujących o zmianie systemu pracy na 4- zmianowy. Na umowach wciąż obowiązuje nas system 3- zmianowy ale pracodawca twierdzi, że nie musi nam dawać żadnej umowy ponieważ to pracodawca organizuje nam czas pracy. Czy jest to zgodne z prawem pracy??
kaszob jest off-line  
01-12-2014, 13:10  
gmarcing
Stały bywalec
 
Posty: 2.601
Domyślnie RE: Zmiana warunków umowy.

Wg mnie jest to istotna zmiana warunków pracy i powinno tu być zastosowane wypowiedzenie zmieniające. Ilu pracowników zatrudnia pracodawca, czy istnieje organizacja związkowa?
gmarcing jest off-line  
01-12-2014, 14:03  
kaszob
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Zmiana warunków umowy.

Firma zatrudnia prawie 200 pracowników. Związki od czasu zmiany Prezesa stały się całkowicie bierne w stosunku do potrzeb pracowników. Co Ciekawe starzy pracownicy ( tj. zatrudnieni w okresie dłuższym niż 5 lat) otrzymali nowe umowy o pracę z informacją o nowym systemie pracy, dlaczego tak się stało? Otóż Prezes wyjaśnił , że te osoby miały w umowie informację o tym , że nigdy nie przejdą na system 4- zmianowy.
kaszob jest off-line  
01-12-2014, 14:09  
gmarcing
Stały bywalec
 
Posty: 2.601
Domyślnie RE: Zmiana warunków umowy.

Art. 150 § 1. Systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy ustala się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy, z zastrzeżeniem § 2–5 oraz art. 139 § 3 i 4.
gmarcing jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zmiana warunków umowy przez Operatora a rozwiązanie umowy (odpowiedzi: 5) Dzień dobry, Chicłabym się upewnić jak wygląda sprawa z rozwiązaniem umowy po nie zaakceptowaniu zmian w umowie zaproponowanych przez Operatora...
§ Wypowiedzenie umowy w Cyfrowym Polsacie zmiana warunków umowy. (odpowiedzi: 4) Witam, mój ojciec zawarł umowę w Cyfrowym Polsacie na telewizję i internet w programie smartDom. Został wprowadzony w błąd, podczas rozmowy z...
§ zmiana stanowiska a zmiana warunków umowy (odpowiedzi: 6) Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie umowy o pracę,otóż..czy pracodawca może dać umowę na czas określony po zmianie stanowiska pracy podczas gdy...
§ Zmiana warunków umowy (odpowiedzi: 3) Witam, Mam bardzo nieprzyjemną sytuację - może ktoś wie, czy to jest zgodne z prawem? Pracowałam w firmie A 5lat. W lipcu przeszłam rozmowę...
§ zmiana warunków umowy (odpowiedzi: 7) Dzień Dobry! Piszę do Państwa ponieważ od 1.07.212r mój pracodawca zmienia mi warunki umowy. Moje dotychczasowe stanowisko ulega likwidacji ponieważ...
§ zmiana warunków umowy (odpowiedzi: 3) Witam, moje pytanie dotyczy koleżanki, która wróciła do pracy po macierzyńskim na 3/4 etatu na 3 miesiące, które konczą się 31 sierpnia. Od września...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.