Stypendium stażowe - Forum Prawne

 

Stypendium stażowe

Witam, uczestniczę w projekcie z Unii Europejskiej i biorę udział w stażu NIE z Urzędu pracy. W umowie nie ma określonego dnia wypłaty stypendium stażowego, staż zaczęłam w maju i powinnam dostać przelew, lecz dziś ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
14-06-2017, 17:21  
Adju
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Stypendium stażowe

Witam, uczestniczę w projekcie z Unii Europejskiej i biorę udział w stażu NIE z Urzędu pracy. W umowie nie ma określonego dnia wypłaty stypendium stażowego, staż zaczęłam w maju i powinnam dostać przelew, lecz dziś dostałam taka wiadomość :

"Witam,

informujemy, że z powodu braku środków na koncie wypłaty stypendiów zostały wstrzymane do momentu wpływu transzy z urzędu.

Planowany termin wpływu transzy koniec czerwca – początek lipca.

Będziemy Państwa informowali o zmianach w zaistniałej sytuacji."

I teraz moje pytanie, czy mogę mieć jakieś roszczenia w stosunku do firmy organizującej projekt i staż? Jaka mam gwarancję czy wogule kiedyś dostane te pieniądze? Proszę o pomoc pozdrawiam.
Adju jest off-line  
14-06-2017, 17:51  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.010
Domyślnie RE: Stypendium stażowe

Cytat:
Napisał/a Adju Zobacz post
W umowie nie ma określonego dnia wypłaty stypendium stażowego, staż zaczęłam w maju i powinnam dostać przelew
A co JEST napisane na ten temat w umowie?
Kosssz jest off-line  
14-06-2017, 18:05  
Adju
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: Stypendium stażowe

organizator stażu zobowiązany jest do wypłaty stażyście stypendium za staż w wysokości 1280,26 brutto /miesiąc. Wynagrodzenie za staż współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach europejskiego funduszu społecznego.
Adju jest off-line  
14-06-2017, 18:48  
Kosssz
Praktyk
 
Kosssz na Forum Prawnym
 
Posty: 8.010
Domyślnie RE: Stypendium stażowe

Cytat:
Napisał/a Adju Zobacz post
organizator stażu zobowiązany jest do wypłaty stażyście stypendium za staż w wysokości 1280,26 brutto /miesiąc.
Cytat:
Napisał/a Adju Zobacz post
dziś dostałam taka wiadomość : "Witam, informujemy, że z powodu braku środków na koncie wypłaty stypendiów zostały wstrzymane do momentu wpływu transzy z urzędu. Planowany termin wpływu transzy koniec czerwca – początek lipca. Będziemy Państwa informowali o zmianach w zaistniałej sytuacji." I teraz moje pytanie, czy mogę mieć jakieś roszczenia w stosunku do firmy organizującej projekt i staż?
A gdzie jest mowa o konieczności wypłaty co miesiąc? Równie dobrze organizator stażu może wypłacić Pani stypendium w pojedynczej transzy za cały okres stażu.
Dopóki nie jest znana dokładna treść umowy, nie widzę tutaj póki co podstaw do jakichkolwiek roszczeń...

Umowy cywilnoprawne (jaką zapewne jest umowa dotycz. organizacji stażu) nie podlegają regulacjom Kodeksu Pracy. Czyli jakie warunki ustaliły strony, tak mogą być realizowane.
Jeśli w umowie nie ma określonych konkretnych terminów wypłaty stypendium, to może oznaczać, że płatnik może ich dokonać w dowolnym terminie w trakcie trwania umowy.
Kosssz jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Przerwanie stażu, wypłata stypendium stażowego (odpowiedzi: 3) Witam, odbywałem staż, który miał trwać 6 miesięcy. Miesiąc przed końcem staż został przerwany, ponieważ podjąłem umowę zlecenie. Podpisaną umowę...
§ Zwrot stypendium stażowego za cały okres odbywania stażu (odpowiedzi: 3) Witam, W ubiegłym roku podjąłem staż w instytucji finansowej, na który zostałem skierowany z Urzędu Pracy. Po szkoleniu dostałem od organizatora...
§ Stypendium stażowe a ZUS (odpowiedzi: 3) Witam, Jeśli pójdę na staż z PUP to kto płaci za mnie wszystkie składki i ZUS? Czy pracodawca ponosi jakieś koszty?
§ Rezygnacja ze stażu, a stypendium stażowe (odpowiedzi: 2) Witam. Dnia 1.10.2012r podjęłem się stażu, który miał trwać 5 miesięcy. Z pewnych przyczyn, a mianowicie kolidowanie grafiku pracy ze szkołą zaoczną...
§ Stypendium stażowe (odpowiedzi: 3) Witam, Moje pytanie dotyczy stypendium stażowego. Jeśli staż zacząłem 18 października, a jak mnie poinformowano, przelew będzie w dniach 12-18...
§ staż i stypendium (odpowiedzi: 2) czy dostając staż z UP mogłabym jakoś upomnieć sie o staż z EFS ? wtedy dostawałabym 860 zamiast 740 zł.. jak to zrobić ? i czy da się wogóle ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:05.