odwołanie do sądu pracy opinia biegłego skarga? - Forum Prawne

 

odwołanie do sądu pracy opinia biegłego skarga?

Witam. Złożyłam do Sądu pracy i administracji odwolanie od orzeczenia o niepełnosprawności syna, wnioskując o przyznanie pkt 7 i zmianę symbolu niepełnosprawności. Dostałam postanowienie sądu, o powołaniu biegłego pediatry w celu stwierdzenia na podstawie wyników ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
25-06-2018, 10:52  
olivka29
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie odwołanie do sądu pracy opinia biegłego skarga?

Witam.
Złożyłam do Sądu pracy i administracji odwolanie od orzeczenia o niepełnosprawności syna, wnioskując o przyznanie pkt 7 i zmianę symbolu niepełnosprawności. Dostałam postanowienie sądu, o powołaniu biegłego pediatry w celu stwierdzenia na podstawie wyników badan specjalistycznych, dokumentacji leczenia, danych z wywiadu oraz badania małoletniego, czy:
-jest osobą niepełnosprawną
-wymaga opieki itd

W opini należy się ustosunkowac do zapisów w dokumentacji znajdujących sie w aktach sądowych i aktach zespołu ds orzekania o niepełnosprawności.
opinia powinna byc sporządzona w terminie 1 miesiąca wraz z rachunkiem.

Pismo z dnia 24 maja, odebrane przeze mnie 20 czerwca.

W dniu 22 czerwca (piątek) o godz. 22.20 (!) zadzwonił do mnie na komórkę ktos, lekarz rzekomo biegły powołany do sprawy, czy możemy przyjsc w jutro - w sobotę na badanie.

Moje pytanie:

Jesli bedzie badanie powinnam dostac najpierw wezwanie pisemne?
Jakto jest mozliwe ze biegly ma miesiac na sporzadzenie opini i kontaktuje sie ze mna w ostatni dzien mowiac ze idzie na urlop i bedzie w sierpniu?
Skad biegly ma moje dane kontaktowe (co z RODO?) jesli nie dostałam zadnej informacji ze ktokolwiek bedzie się ze mna kontaktowal w tej sprawie? (poza drogą sądową i nie wyrażałam na to zgody)
Czy badanie jest konieczne do wydania opinii?

Dzisiaj dzwonilam do sadu, termin do zlozenia opini zostal przedłużony do 12 sierpnia. Dlaczego? Czekam na rozpatrzenie sprawy już kilka miesięcy, a wniosek o przyznanie niepełnosprawnosci złożyłam w lipcu tamtego roku. Biegły dostaje za to wynagrodzenie z tego co wiem, a jego zachowanie jest skandaliczne.

Czy mogę złożyc skarge do sądu na postępowanie biegłego?

dziekuje za odpowiedz
olivka29 jest off-line  
26-06-2018, 07:33  
DarthPaulus
Stały bywalec
 
Posty: 1.537
Domyślnie RE: odwołanie do sądu pracy opinia biegłego skarga?

Po pierwsze a skąd wiesz kiedy biegły odebrał postanowienie sądu? Skoro do Ciebie postanowienie z 24 maja dotarło 20 czerwca to do biegłego też pewnie nie dotarło 25 maja tylko później. Biegły ma miesiąc na sporządzenie opinii ale od doręczenia mu postanowienia a nie od jego wysłania, inaczej gdyby z winy sekretariatu sądu postanowienie przed wysyłką przeleżało się 2 tygodnie, potem jeszcze tydzień szło pocztą to efektywnie biegły miałby tydzień na wykonanie zlecenia. I o co chcesz się skarżyć na biegłego? O to, że chłop ma zaplanowany od pół roku urlop w lipcu i zamiast go odwołać i zasuwać nad opinią w twojej sprawie wystąpił do sądu o przedłużenie terminu czy o to, że usiłując jednak zdążyć przed urlopem zadzwonił usiłując umówić się na badanie w czerwcu? I do tego sama sobie zaprzeczasz, najpierw narzekasz, że sprawa trwa już długo i toczy się przewlekle a potem domagasz się by biegły zamiast kontaktu telefonicznego wysyłał Ci pisma i to nie bezpośrednio tylko przez sąd. Lepszej metody na przedłużanie sprawy wymyślić nie mogłaś. I tak zgodnie z RODO Sąd mógł podać i biegłemu dane kontaktowe do osoby którą ten biegły ma zbadać w ramach sporządzania opinii bo jest to wymagane do "prawidłowego wykonywania władzy publicznej" ( w przypadku sądu) oraz "wykonanie otrzymanego zlecenia" w przypadku biegłego.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
DarthPaulus jest off-line  
26-06-2018, 10:37  
olivka29
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: odwołanie do sądu pracy opinia biegłego skarga?

Nie wiedziałam ze miesiac jest od odebrania, a raczej nie wiedziałam, że biegły dostaje informacje o "zleceniu" pocztą, skoro pracuje dla sądu wydawało mi się logiczne ze informację tą dostanie jakos od razu od wydania postanowienia. To, że ja odebrałam tak poźno, nie znaczy, że i on odebrał tak póżno. I nie zaprzeczam sobie: sprawa trwa długo, ale jeśli mam czekac na badanie do połowy sierpnia to chcę dostac na nie wezwanie pisemne. Jesli nie dostanę to się nie wybiore. nie będe szła na badanie dlatego, że jakis chłop do mnie zadzwonił poznym wieczorem w piątek. Jezeli wszystko jest drogą sądowną, i pisemnie, to i wezwanie na badanie chce dostac pisemnie. Jesli mialabym ugadywac sie na telefon, to bardzo chetnie moglam sie umowic pol roku temu na spotkanie z bieglym ktory od razu zrobi badanie przedstawi opinie o niepelnosprawnosci, i darowalabym sobie czas oczekiwania na decyzje sądu i kazdy kolejny miesiac czekania. Urlop w porządku wszystko rozumiem - ja takiego nie mam i nikt mnie nie pyta za co żyje przez cały czas czekając na orzeczenie z chorym dzieckiem. Dobrze ze stac go na miesiac urlopu - to ze ma go raz w roku to tylko Twoje przypuszczenia - praktyka przedluzania terminów sądowych przez biegłych jest znana - z tego przeczytałam na forum. Wiec wybacz jesli nie okazuje wyrozumialosci na sytuacje urlopowa bieglego, ktory jeszcze raz powtorze, obojetnie jakim bieglym by nie byl, dzwonienie o 22.30 w piątek jest nie na miejscu tak samo jak i jego ton rozmowy. On mi łaski nie robi ze zbada syna - to jego praca i bierze za to pieniadze. Marne bo marne ale zawsze. Pomoc dla niepelnosprawnych tez jest marna. Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.
olivka29 jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Opinia OZSS a prywatna opinia psychologa biegłego (odpowiedzi: 5) Dzień dobry, chciałabym zapytać o podstawę prawną, która mówi o tym, że Sąd powinien uznać jako dowód w sprawie prywatnej opinii biegłego...
§ Opinia biegłego sądowego lekarza a odwołanie do PZU (odpowiedzi: 2) Mam pytanie odnośnie pewnej sprawy. Ujmując w skrócie: miałem wypadek w pracy, ZUS odmówił mi wypłacenia uszczerbku na zdrowiu z uwagi na brak...
§ odwołanie biegłego sądowego (odpowiedzi: 16) witam, mam mały problem. Toczy sie pewna sprawa w sądzie. Powołany został biegły sądowy (w zakresie leśnictwa). Podczas przeprowadzanych oględzin...
§ Opinia rodk, powołanie biegłych (odpowiedzi: 1) Witam mąż nie zgadza sie z opinią biegłych rodk chce odebrać mi córke. Powołał biegłych. Czy biegli mogą zmienić wnioski na sprawie?
§ Odwołanie biegłego. (odpowiedzi: 1) Jak poprawnie ma wyglądać wniosek o odwołanie biegłego i powołanie następnego. Biegły ma przynieś akta do sądu do końca miesiąca. czyli ma tylko 4...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.