koszt szkolenia - Forum Prawne

 

koszt szkolenia

Witam, czy jest coś takiego jak 'maksymalny koszt szkolenia'? Chodzi mianowicie o to czy pracodawca może sobie dowolnie ustalić koszty 'przebytego' przez pracownika szkolenia? Chodzi o szkolenie wewnętrzne, przeprowadzane przez pracowników tej samej firmy. Czy ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
05-10-2009, 17:31  
sszczawinski
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie koszt szkolenia

Witam,
czy jest coś takiego jak 'maksymalny koszt szkolenia'? Chodzi mianowicie o to czy pracodawca może sobie dowolnie ustalić koszty 'przebytego' przez pracownika szkolenia? Chodzi o szkolenie wewnętrzne, przeprowadzane przez pracowników tej samej firmy. Czy nie jest to tak, że koszt szkolenia nie może przekraczać uposażenia pracowników rzeczone szkolenie przeprowadzających?

z góry dziękuję za odpowiedź
sszczawinski jest off-line  
05-10-2009, 17:35  
megane
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.552
Domyślnie RE: koszt szkolenia

Koszt szkolenia to nie tylko wynagrodzenie szkolących. Dochodzą materiały szkoleniowe, koszty eksploatacji urządzeń audiowizualnych, zużyty prąd itd.. Ale jeśli zostałeś zobowiązany do ewentualnego zwrotu tych kosztów i uważasz że zostały one zawyżone, to możesz sobie zażyczyć od pracodawcy przedstawienia kalkulacji tych kosztów.
megane jest off-line  
05-10-2009, 18:21  
sszczawinski
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: koszt szkolenia

no taki właśnie mam zamiar, bo koszty wyszły dziwnie wysokie (20k/os.). I podążając dalej za tym tematem, czy pracodawca może zabrać mi pensje na poczet zwrotu kosztów 'szkolenia'?
sszczawinski jest off-line  
05-10-2009, 18:27  
megane
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.552
Domyślnie RE: koszt szkolenia

ochrona wynagrodzenia za pracę - kodeks pracy art. od 84
o tym co można potrącić pracownikowi bez jego pisemnej zgody na potrącenie mówi art. 87
Ważne: nie jest skuteczna podpisana przez pracownika zgoda na potrącenie przyszłych nieokreślonych kwot - tzn. jeśli przed szkoleniem podpisałeś,że zwrócisz jego koszty nie znając konkretnej kwoty, to nie jest to dokument uprawniający pracodawcę do dokonania potrąceń.
megane jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy koszt zapakowania przesyłki powinien być wliczony w koszt towaru? (odpowiedzi: 1) Witam. Mam takie szybkie pytanie. Czy ktoś jest mi w stanie wrzucić tutaj jakiś fragment praw konsumenta mówiący o tym, że koszty przygotowania i...
§ szkolenia (odpowiedzi: 7) Witam , piszę w imieniu koleżanki , sprawa wygląda tak : jest ona dekoratorem w jednej z dużych sieci sklepów odzieżowych.Kilka m-cy temu została...
§ Szkolenia BHP (odpowiedzi: 2) Witam. Moje pytanie dotyczy osób, które moga przeprowadzać szkolenia BHP. Rozporzadzenie Ministra Gospodarki i Pracy dnia 27 lipca 2004 r. w...
§ Koszt aplikacji a koszt uzyskania przychodu (odpowiedzi: 40) Dzień dobry wszystkim. Szczęśliwie udało mi się zdać w tym roku egzamin radcowski. W związku z tym zmuszony zostałem do otworzenia własnej...
§ Szkolenia (odpowiedzi: 5) Witam, Proszę o informację dotyczącą szkoleń BHP i pierwszej pomocy. Jako pracodawca zostałem "przeszkolony" z w/w zakresów na co posiadam...
§ koszt szkolenia a L4 (odpowiedzi: 1) Witam, Czy pracodawca może mnie obciążyć kosztami szkolenia (wyjazdu integracyjno - szkoleniowego odbywającego się poza godzinami pracy), jeśli...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.