Wynagrodzenie - Forum Prawne

 

Wynagrodzenie

Dzień dobry, zacznę od opisania swojej sytuacji. Byłem zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny 13.06- 12.09. Na umowie była kwota 2800 zł brutto, natomiast w rzeczywistości było to 3500 zł lub 1,5% od ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
14-09-2018, 14:22  
Roodolfo
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Wynagrodzenie

Dzień dobry,

zacznę od opisania swojej sytuacji.

Byłem zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny 13.06- 12.09.
Na umowie była kwota 2800 zł brutto, natomiast w rzeczywistości było to 3500 zł lub 1,5% od utargu- oczywiście nie było to w żaden sposób uwzględnione na umowie.

Wypłaty były co dwa tygodnie, więc teoretycznie otrzymywałem 1750 lub 1,5% od utargu restauracji co dwa tygodnie.
za okres 1-15.08 zainkasowałem wypłatę 2025,67 zł.
Z dniem 22 sierpnia złożyłem wypowiedzenie z dwutygodniowym okresem.
Od tamtego czasu pojawiłem się w pracy teoretycznie 2 razy do końca miesiąca.

Umowa słowna pomiędzy mną a przełożoną była taka zupełnie inna niż jaką wypłatę otrzymałem za okres 16-31.08. Wiadomo była to tylko i wyłącznie umowa słowna na którą nie mam dowodów. Jednak kobieta ta była tak problematyczna i zakłamana, że nie chcę podarować jej ani złotówki.

Wiem, że nie otrzymam takiej wypłaty na jaką się umawiałem słownie, gdyż po prostu nie było to spisane nigdzie a umowa jest jaka jest.
Pytanie brzmi czy należy mi się jakikolwiek ekwiwalent za urlop ( z tego co się dowiedziałem to został mi wpisany urlop podczas mojego okresu wypowiedzenia w którym de facto nie pracowałem- ok nie mam co do tego pretensji.) Czy za okres mojego wypowiedzenia we wrześniu (wypowiedzenie kończyło się 05.09 na umowie miałem czas pracy 1/1) należy mi się jakieś wynagrodzenie. W okresie tym również nie byłem w pracy.

Pozdrawiam,
Rafał
Roodolfo jest off-line  
14-09-2018, 14:52  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 6.834
Domyślnie RE: Wynagrodzenie

A czemu nie byłeś w pracy? zostałeś zwolniony z obowiązku świadczenia pracy?
karolla0905 jest off-line  
14-09-2018, 15:49  
Roodolfo
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Wynagrodzenie

Moje obowiązki zaczęła pełnić osoba, która mnie zastąpiła. Po prostu obu stronom było na rękę żebym już nie przychodził do pracy zarówno mi jak i im, aczkolwiek nie otrzymałem takiego wynagrodzenia na jakie się umawialiśmy stąd też szukam rozwiązania jakiegoś.
Roodolfo jest off-line  
14-09-2018, 16:35  
karolla0905
Stały bywalec
 
Posty: 6.834
Domyślnie RE: Wynagrodzenie

Jeśli dostałeś tyle ile na umowie...to wg prawa wszytsko się zgadza, a dostałeś. W okresie wypowiedzenia pracodawca moze cie wysłac na urlop i nie ma znaczenia czy sie zgadzasz czy nie.
Dostaniesz jeszcze kase za 5 dni września, jesli jeszcze nie dostaleś.
karolla0905 jest off-line  
14-09-2018, 17:34  
Roodolfo
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Wynagrodzenie

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedź.

Czyli mam rozumieć, że według prawa należą mi się jeszcze pieniądze za okres wypowiedzenia we wrześniu, nawet jeśli nie było mnie fizycznie w pracy ?

Przepraszam, że tak dopytuję, ale nie znam się za bardzo na tego typu sprawach.
Roodolfo jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wynagrodzenie zasadnicze + wynagrodzenie za staż pracy (odpowiedzi: 6) Czy do wynagrodzenia zasadniczego wlicza sie też wynagrodzenie za staz pracy ? Bardzo prosze o odpowiedz.
§ wynagrodzenie (odpowiedzi: 1) 3 listopada upływa termin zapłacenia zaległego wynagrodzenia po moim zmarłym mężu, a pracodawca dalej unika zapłacenia. Byłam z tym problemem na...
§ Wynagrodzenie w umowie a wynagrodzenie w rzeczywistości. (odpowiedzi: 3) Witam. W kwietniu tego roku wyjechałem na kontrakt do Niemiec. Na hale produkcyjną - zbrojarnie. Firma w której bylem zatrudniony ma siedzibę w...
§ Inne wynagrodzenie na umowie zleceniu a inne wynagrodzenie rzeczywiste (odpowiedzi: 1) Witam, Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Moje wynagrodzenie brutto na rachunku do umowy zlecenia wynosi 1925 zł brutto, po odjęciu składek...
§ wynagrodzenie (odpowiedzi: 1) Witam, przyszłam do pracy przedstawić zwolnienie lekarskie, dyrektor próbował mi wręczyć dyscyplinarkę,której nie przyjęłam. Rozumiem, że to i tak...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.