Podatek dochodowy po ukończeniu 26 roku życia, czy odprowadzony? - Forum Prawne

 

Podatek dochodowy po ukończeniu 26 roku życia, czy odprowadzony?

Szanowni Państwo, Moja żona w połowie października ukończyła 26 rok życia. Jest zatrudniona na umowę o pracę, a sama umowa nie była aneksowana. W tym miesiącu otrzymała wynagrodzenie takie samo, jak w zeszłych miesiącach. Księgowa ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
07-11-2020, 19:17  
jarosławw
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Podatek dochodowy po ukończeniu 26 roku życia, czy odprowadzony?

Szanowni Państwo,

Moja żona w połowie października ukończyła 26 rok życia. Jest zatrudniona na umowę o pracę, a sama umowa nie była aneksowana. W tym miesiącu otrzymała wynagrodzenie takie samo, jak w zeszłych miesiącach. Księgowa pracodawcy jest rocznikowo przedwojenna i istnieje duże prawdopodobieństwo pomyłki. Już raz walczyliśmy o swoje racje. Księgowa źle wyliczyła wynagrodzenie za przepracowany niepełny miesiąc (pierwszy miesiąc pracy). Boimy się, iż podatek nie został odprowadzony, a wyjdzie to przy rocznym rozliczeniu PIT. Niestety pracodawca ślepo ufa księgowej i trudno się z nim rozmawia. Czy można gdzieś sprawdzić czy podatek został odprowadzony? Czy można od pracodawcy żądać wydania tzw. 'paska' z pełnym wyliczeniem składek za dany miesiąc? Sam pracodawca stwierdził, że może wystawić tylko RMUA.
jarosławw jest off-line  
08-11-2020, 16:56  
cologniola
Moderator
 
Posty: 15.923
Domyślnie RE: Podatek dochodowy po ukończeniu 26 roku życia, czy odprowadzony?

Cytat:
Napisał/a jarosławw Zobacz post
Księgowa pracodawcy jest rocznikowo przedwojenna
Te są najlepsze !!!

Przepis prawny:
Art. 85. § 1. Wypłaty wynagrodzenia za pracę dokonuje się co najmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie.

§ 2. Wynagrodzenie za pracę płatne raz w miesiącu wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego pełnej wysokości, nie później jednak niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego.

§ 3. Jeżeli ustalony dzień wypłaty wynagrodzenia za pracę jest dniem wolnym od pracy, wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym.

§ 4. Składniki wynagrodzenia za pracę, przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż jeden miesiąc, wypłaca się z dołu w terminach określonych w przepisach prawa pracy.

§ 5. Pracodawca, na żądanie pracownika, jest obowiązany udostępnić do wglądu dokumenty, na których podstawie zostało obliczone jego wynagrodzenie.

Nalezy zwrócić sie do pracodawcy
cologniola jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Alimenty od państwa po ukończeniu 18 roku życia (odpowiedzi: 7) Witam. Moja mama od kilkunastu lat dostaje od państwa na mnie alimenty. Ja ukończyłem 18 rok życia (właściwie to już 19) i wybieram się na studia,...
§ Ubezpieczenie po zakończeniu studiów i ukończeniu 26 roku życia (odpowiedzi: 1) Dnia 15.10.2015 miałam obronę pracy magisterskiej i w tym dniu tracę prawa studenta, nie jestem już studentką. W Internecie przeczytałam, że...
§ Renta rodzinna na ostatnim roku studiów po ukończeniu 25 roku życia (odpowiedzi: 25) Witam, mam pewien problem. We wrześniu 2010 kończyłem 25 lat w październiku zaczynał się ostatni rok studiów magisterskich niestacjonarnych a że...
§ Wyprowadzka po ukończeniu 16 roku życia (odpowiedzi: 0) Witam, Czy istnieje prawna możliwość na wyprowadzkę z domu po ukończeniu 16 roku życia bez dodatkowych nieprzyjemności w postaci policyjnych...
§ alimenty po ukończeniu 18 roku życia (odpowiedzi: 1) Witam :) Chciałabym dowiedzieć się, czy po ukończeniu 18 roku życia, rodzic będzie mógł uchylić się od płacenia alimentów? Na chwilę obecną...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.