Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce - Forum Prawne

 

Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

Witam, Jestem 5 lat po rozwodzie. Przez ten cały czas chodzę do sądu walcząc o normalne kontakty z synem. Dziecko miało 1,5 roku gdy matka podjęła decyzję o rozwodzie. Od tego momentu mam stale utrudniane ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
21-06-2010, 21:30  
GerwazyP
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

Witam,
Jestem 5 lat po rozwodzie. Przez ten cały czas chodzę do sądu walcząc o normalne kontakty z synem. Dziecko miało 1,5 roku gdy matka podjęła decyzję o rozwodzie. Od tego momentu mam stale utrudniane kontakty. Pierwotnie sąd orzekł minimalistyczne spotkania 2 razy w miesiącu w obecności matki po kilka godzin. Nigdy nie miałem ograniczonych praw rodzicielskich. Dopiero po 4 latach chodzenia do sądu wreszcie "udało" mi się uzyskać orzeczenie o kontaktach bez obecności matki z prawem zabierania dziecka poza miejsce zamieszkania. Obecnie syn ma 6 lat. Pomimo iż od roku mam prawo do spotkań bez obecności matki nigdy do takiego spotkania nie doszło. Mimo iż w pewnym momencie synek bardzo chciał pójść ze mną matka skutecznie wyperswadowala mu to. Obecnie mimo moich usilnych próśb dziecko nie chce wychodzić z domu. Matka przyjęła taktykę rzekomo uczciwej i kiedy przychodzę na spotkanie mówi do syna zeby szedł ze mną ale nie jest to zachęcanie w spoób oczywisty tylko jakby na pokaz a dziecko wie że ma z ojcem nie iść zresztą powiedział że matka mu zabrania. Wytresowała go tak żeby mówił że pójdzie ale z mamą. Niestety takie spotakania również nie maja sensu bo dziecko jest wtedy z matką ktora cały czas absorbuje jego uwagę. W związku z tym złożyłem 2 wnioski 1szy o egzekucję kontaktów (prawa), którego sąd nie przyjął (byłem bez pełnomocnika). 2 wniosek i w tej sprawie miałem pełnomocnika również bez rezultatu o wydanie dziecka (sąd jedynie 'pogroził palcem' nie stosując rzadnych sankcji).
Nie wiem co robić dalej. Kontakty obecne są bez sensu. Matka jest stale obecna przeszkadza i odwraca uwage dziecka, zresztą tak było od zawsze. Nie jestem w stanie wypracować normalnej więzi. Kontakty są co 2 tygodnie z racji dużej odległości od mojej pracy do miejsca zamieszkania dziecka. Ale w pobliżu mieszka moja najblizsza rodzina, której syn nie zna prawie w ogóle.
W dodatku matka kilkakrotnie oskarżała mnie o pobicia i różne inne historie. Często jest wzywana policja z byle powodu bo rzekomo wszczynam awanturę. W domu obecna jest jej rodzina. Nikt z mojej rodziny lub znajomych nie jest wpuszczany.
Chciałem wziąć dziecko w obecności policji ale z oburzeniem policjanci mi zabronili twierdząc że mam prawo do spotkań z dzieckiem poza miejscem zamieszkania ale nie wbrew jego woli (według kodeksu rodzinnego dziecko podlega opiece rodzicielskiej i winne jest posłuszeństwo).
Proszę o pomoc, poradę. Jak mogę wyegzekwować kontakty. Na ostatniej sprawie przedstawilem dowody psychmanipulowania dzieckiem które wskazują wyraźnie że matka świadomie przekonala dziecko aby nie szło ze mną bez mamy mimo iż synek bardzo chciał.
Prawnik radzi wniosek o kuratora dla matki ale to odpada bo nie wyobrażam sobie żeby syn w obecności kuratora zmienił zdanie i chciał iść bez mamy a egzekucji na siłę również sobie nie wyobrażam. 2 wariant to ograniczenie praw rodzicielskich dla matki. Tyle że skoro po przedstawieniu dowodów sąd nie podjął żadnych kroków w kierunku ukarania matki jakkolwiek to również nie sądzę aby do ograniczenia praw rodzicielskich doszło.
Niestety po niepowodzeniach w obu poprzednich sprawach mam duze wątpliwości i nie wierzę w żaden z tych środków.
Bardzo proszę o pomoc. Co można zrobić żeby wyegzekwować normalne kontakty które mam tytułem orzeczenia sądu ale których matka nie respektuje.

Gerwazy.
GerwazyP jest off-line  
21-06-2010, 21:40  
alek71
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

Proponuję wzywać patrol policji lub samemu zgłosić się do Komisariatu, aby fakt ograniczania kontaktów z synem został odnotowany w notatce urzędowej. Podczas rozprawy w Sądzie Rodzinnym można wnioskować o kserokopie sporządzonych notatek.
alek71 jest off-line  
22-06-2010, 08:44  
malutka26
Stały bywalec
 
malutka26 na Forum Prawnym
 
Posty: 3.250
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

w tym wypadku jedyne skuteczne rozwiazanie to kurator, nie musi to byc odrazu wyegzekwowanie sila kontaktow poza miejscem zamieszkania niech na poczatek bedzie to kontakt w obecnosci i matki i kuratora a z czasem zabieranie dziecka poza miejsce zamieszkania, kurator podczas takich spotkan bedzie czuwal nad prawidlowym jego przebiegiem w razie potwierdzenia tego co piszesz w przyszlej ewentualnej sprawie opinia kuratora bedzie bardzo istotnym elementem by cokolwiek wywalczyc
to jest jedyne rozwiazanie na wyegzekwowanie koantakow z dzieckiem i radze tobie abys z niego skorzystal i walczyl o spotkania z dzieckiem bo to wszystko bedzie mialo odbicie w przyszlych relacjach, jak dorosnie z czystym sumieniem powiesz mu ze walczyles ze go kochales ze zawsze byl i jest dla ciebie wazny
malutka26 jest off-line  
22-06-2010, 10:29  
zlosnica6
Przyjaciel forum
 
Posty: 476
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

Boże jaka paranoja. Gerwazy pisz pisma do Sądu. Nie mówię że za każdym razem( chociaż ja bym tak robiła tym bardziej że masz te widzenia co 2 tyg.) o utrudnianie Tobie kontaktów. "Grożenie paluszkiem" może byc raz. Potem dostaniesz oficjalne pismo czy chcesz ukarać matkę grzywną , czy wyegzekwować widzenia. Zresztą Sąd mówił że to w matki interesie jest żeby dziecko CHCIAŁO się z ojcem widywać( przynajmniej mój partner trafił na taką sędzinę). Może jak Twoja była dostanie w końcu kare pieniężną to jej się odwidzi cosik.I walcz o małego. A policja MUSI przyjąć takie zgłoszenie( tym bardziej że masz papierek z sądu). Przecież z nimi też można się dogadać, nie musi się to odbywac przy małym- może wyjśc na klatke, lub do pomieszczenia gdzie dziecka w tym momencie nie ma. I tak jak Alek mówił.. zbieraj te notatki.
POWODZONKA
zlosnica6 jest off-line  
22-06-2010, 12:45  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

paranoja to jest to co ty radzisz Złośnica. nie rozumie jak można zmuszac dziecko gdy nie chce się widziec z bio! i jeszcze takie atrakcje małemu fundować - jak się policję wzywa! takie głupoty gadacie ze głowa boli! daj dziecku zyc człowieku i jak nie chce się spotykać to nie. zreszta jak podrośnie to i tak bedzie cie maiło gdzieś, bo bedzie wolało iść do koleżanki/kolegi niz spotkac się z bio..... - to z autopsji. i uwierz mi ze dzieci sa o wiele bardziej spokojniejsze i dobrze się ucza gdy mają spokój a nie takie cyrki! a niby wszystko dla dobra dziecka tatusiowe robią. jak robisz dla dobra dziecka to zejdz mu z oczu, pani ex tez....
 
22-06-2010, 13:19  
ratmaj1
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

walcz ile się da, na pohybel takim idiotom co ci doradzają żeby własne dzieci zostawiać takim matką dewiantkom .
nie macie pojęcia co to dobro dziecka, gadacie jak by wasi ojcowie posłuchali takich rad i was pozostawiali.
z oczu mi zejść !!!!
ratmaj1 jest off-line  
22-06-2010, 14:04  
zlosnica6
Przyjaciel forum
 
Posty: 476
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

mamik czy Ty widzisz co Ty piszesz? To ON ojciec ma rezygnować z dziecka bo matka kretynka nastawia je przeciwko niemu? Ty weź się puknij.
Gerwazy to twój syn, który jeśli zrezygnujesz z widzeń z nim- w przyszłości Ci "pięknie za to podziękuje".
Mamik... gdyby matka grała fair, nie byłoby całego tego cyrku. Tylko dziecko miałoby rozbitą bo rozbitą.. ale namiastkę rodziny, a tak ma tylko zawziętą matkę.
zlosnica6 jest off-line  
22-06-2010, 15:52  
GerwazyP
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

Policja na pewno nic nie pomoze. Oni maja to gdzieś albo nawet jesli nie to nic nie moga zrobić, ale notatki moga pisac tylko że te notatki nie sa nic warte. Oparte jedynie na moich zeznaniach na komisariacie. Zaden dowód. Mam nagrania ze spotkań które przedłozyłem w sadzie i nikt nawet ich nie słuchał. Spróbuję z kuratorem chociaż naprawdę mam szczerze dosyć. Chory kraj po prostu nie wiem czy gdzieś indziej takie rzeczy się dzieja w ten sposób. A dla niesatysfakcji mamik chociaż adekwatniej by było mać bedę walczył o syna póki starczy sił.
G.
GerwazyP jest off-line  
27-06-2010, 20:34  
magi13
Stały bywalec
 
Posty: 798
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

mamik ty chyba na głowę upadłaś...jak sześcioletnie dziecko może mieć świadome zdanie na temat spotkań z ojcem, przecież to dziecko nie może powiedzieć ani czy czas z tata podoba mu się ani czy się nie podoba skoro nie ma możliwości by ten czas w pełni swobodnie z tata wykorzystać!! po drugie w psychice dziecka jest coś takiego jak miłość do rodziców i jeśli zaczyna występować jakieś zachwianie owej miłości to powody mogą być tylko dwa: albo rodzic robi dziecku krzywdę, albo ktos dziecku robi pranie mózgu i nastawia je przeciw rodzicowi
jak widzie co piszesz to krew mnie zalewa, powinno sie takim kobietom jak ty obligatoryjnie jajniki podwiązywać by nie robiły psychicznej krzywdy dzieciom
magi13 jest off-line  
27-06-2010, 20:40  
magi13
Stały bywalec
 
Posty: 798
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

gerwazy spróbuj może odwiedzić malca kup jakąś zabawkę i usiąć przed nim i zacznij bawić się ową nową zabawką...może jak maluch zobaczy jak się bawisz czymś nowym może zechce dołączyć do ciebie...po czasie tą zabawę zacznij poszerzać o rózne opcje które będą wymagały stopniowego wychodzenia z pokoju i małymi kroczkami może wyprowadzisz go na spacer...wiem na pewno że sześcioletni maluch tęskni za swoim tatom i za zabawom z nim musisz mu tylko pomóc przełamać się nad absorbcją mamy
magi13 jest off-line  
27-06-2010, 20:43  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

megi ,no z pewnościa nie tęskni za tatom tylko za tatą i nie za zabawom z tatom tylko za zabawą z tatą... i za przekupstwem zabawkami też pewni "tenskni"
 
27-06-2010, 21:01  
magi13
Stały bywalec
 
Posty: 798
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

mamik mi błędy wytykasz, a sama je popełniasz....powiem więcej, masz problemy z przepisywaniem...mój nick to magi...nie megi....i jeśli tak bardzo chcesz się czepiać zwróć uwagę na zastosowanie interpunkcji w własnych wypowiedziach...

a zabawka, wcale nie musi być przekupstwem jak piszesz, tylko próbą zainteresowania malca...ale cóż, niektórzy oceniają czyjeś postepowanie po swoim własnym i mierzą innych własną miarką.

więc bez komentarza..bo chyba się ośmieszyłaś..
magi13 jest off-line  
28-06-2010, 20:10  
moni150274
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

witam! jestem w podobnej sytuacji co GerwazyP. Niech ktoś napisze jak można ustanowić kuratora dla rodzica. Gdzie z tym iść i jakie kroki poczynić?
moni150274 jest off-line  
29-06-2010, 13:49  
ratmaj1
Początkujący
 
Posty: 20
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

ja też mam podobną sytuacje, córka lat 9 pluje ( dosłownie ) na mnie krzycząc że nie jestem jej ojcem , a co ja jej takiego zrobiłem ??? kuratora się doprosić nie mogę wszyscy zlewają to że się nastawia dziecko przeciwko mnie itd.
żeby było śmieszniej to mam przyznane 2 godz tygodniowo widzeń z dzieckiem i nie mogę wyegzekwować nawet tylu. może ktoś pomoże?? chyba tylko TVN ale pewnie po wyborach.
F....k

pozdro.
ratmaj1 jest off-line  
29-06-2010, 14:13  
mia100wa
Użytkownik
 
Posty: 47
Domyślnie RE: Kontakt z dzieckiem gdy dziecko nie chce

Jestem tu od wczoraj. Dreczyl mnie problem (teraz wiem juz wiecej)(dzieki forumowiczom). Ale musze uczciwie przyznac, ze az tak zle, jak poniektorzy (np. autor) to nie mam!
Kolo, trzym sie! I walcz. Ja walcze i, poki co, wygrywam.
mia100wa jest off-line  
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 5) witam, jestem ojcem 4-letniej Julki. z jej matka nie jestem jeszcze rozwiedziony, nie mieszkamy ze sobą od 2 lat. w tym czasie aktualnie jeszcze żona...
§ Kontakt z dzieckiem. (odpowiedzi: 3) Znajomy ma sprawę o pozbawienie go władzy rodzicielskiej. Na sprawie sędzina powiedziała,że po co mu władza bo kontakt z dzieckiem to nie sprawowanie...
§ Kontakt z dzieckiem!! (odpowiedzi: 2) Witam wszystkich!!mam mały problem i jedno pytanie!może ktoś mi pomoże!!:(miałam ostatnio sprawę w sądzie którą sama założyłam swojemu byłemu o...
§ Kontakt z dzieckiem !!! (odpowiedzi: 24) Mam w rodzinie taką sytuację - kuzyn jest żonaty i ma dziecko. Przez 3 lata mieszkał z żoną i dzieckiem. W październiku 2009 r. żona odeszła do matki...
§ kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 4) Mam pytanie w sprawie opieki nad dzieckiem. Czy matka po urodzeniu dziecka może zabronic jakiegokolwiek kontaktu z nim ojcu? i czy jest mozliwe ze...
§ Kontakt z dzieckiem (odpowiedzi: 2) Witam!Trzy lata temu zawarłem związek małżeński,w tym czasie przyszła na świat wypragnina córcia Nikola.Córcia dzisiaj ma skończone dwa latka.Razem z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:46.